Dhe cila është mbretëria e Zotit? Nga Wallace D. Wattles

Dhe cila është mbretëria e Zotit? 
Mbretëria e Zotit është në natyrë si majaja në ushqim - në të gjitha dhe përme të gjithave. Përfshin të gjithë natyrën, sepse Zoti është shkaku i natyrës; dhe kur natyra është krejtësisht e natyrshme, ekziston mbretëria e Zotit në të gjithë plotësimin e saj.

Nëse Zoti është Mendja e natyrës, atëherë nuk mund të ketë shprehje më të përsosur të Zotit sesa në natyralitetin e natyrës. Mbretëria e Zotit përfshin tërë jetën, sepse Zoti është vetë Jeta; dhe kur jeta jetohet në një mënyrë krejtësisht të natyrshme, ekziston mbretëria e Zotit në plotësimin e saj; sepse nuk mund të ketë një shprehje më të përsosur të Zotit sesa të jetuarit e jetës në një mënyrë të natyrshme.

Dhe kjo na çon në pyetjen, si mund të jetohet jeta në mënyrën natyrore?

Jetesa e jetës konsiston në përparimin e vazhdueshëm në më shumë jetë.

Hidhni një farë në qendër të një toke pjellore; jeta në farë menjëherë bëhet aktive; ajo pushon së ekzistuari, dhe fillon të jetojë. Së shpejti ajo prodhon një bimë dhe një kokë farë, në të cilën ka tridhjetë, gjashtëdhjetë ose njëqind fara, secila përmban aq jetë sa fara e parë që përmbante. Këta bien në tokë dhe nga ana e tyre fillojnë të jetojnë; dhe me kalimin e kohës ka një milion fara në fushë, secila përmban aq shumë jetë sa fara e parë që përmbante.

Jeta e farës së parë, me aktin e të jetuarit, është rritur një milion fish.

Jetesa e jetës konsiston në një rritje të vazhdueshme të jetës; nuk ka asnjë mënyrë tjetër për të jetuar. "

Wallace D. Wattles

grow-green-corn-seeds.jpg

ARRITJA E SUKSESIT ( SEMINAR MOTIVUES) PRISHTINË 24 GUSHT 2019

Pas përfundimit të këtij seminari mund të them se jeta e asnjërrit nga pjesëmarrësit më nuk do të jetë e njëjtë. Të gjithë i falenderoj shumë për hapjen e zemrës së tyre në mirënjohje dhe ndihmë për personat tjerë, veçanërisht nëse e aplikojnë formulën: 4 hapa për të Manifestuar Gjithçka që ju dëshironi..
Ju që akoma nuk më keni shkruar në email për materialet e seminarit emaili është mimoza88@yahoo.com

Shihemi në Suksese

Mimoza dhe Avni Thaqi

Arritja e Suksesit ( Seminar Motivues) Prishtinë 24 Gusht 2019

SHËNONI TË DHËNAT E JUAJA, dhe merrni biletën.

Arritja e Suksesit ( Seminar Motivues) Prishtinë

24 Gusht 2019

SI TË MERRNI  NË KONTROLL  JETËN TUAJ.png

Pse është mirë të merrni pjesë në këtë seminar? 1. Do të shfaqim një Ushtrim të thjeshtë me të cilin ju mund të manifestoni, Para, Lidhje të mira, Lumturi.

 2. Ushtrimi është shumë i thjeshtë por gjatë këtij seminari do të ju japim elementet që e bëjnë këtë ushtrim të funksionojë.

 3. Në mënyrë specifike do të simultojmë ushtrimin për manifestim të parave me një vullnetar nga salla i cili do të fitoj 50 Euro.

 4. Si të mbjellim dhe aktivizojmë farat e suksesit apo dëshirës suaj.

 5. Pse njerëzit e mirë, kanë jetë të vështirë? Dhe çfarë të bëjnë njerëzit e mirë që të aktivizojnë karmën e mirësisë së tyre? Karma është çdo mendim, fjalë dhe veprim që kemi bërë në jetë, por si të aktivizohet e mira?

 6. Regjistrohuni për seminar, ejani të mësoni si të disajnoni JETËN TUAJ, ju faleminderit që morrët kohën të lexoni këto reshta, ne mendojmë se kjo do të ndyshojë të arrdhmen tuaj.

FALEMINDERIT

AKADEMIA E SUKSESIT IAM POWER

I AM POWER_Logo_1.jpgMë mirë të punoja gjithë jetën për qëllimin tim. Se sa të venitem duke pritur! (1).png

Sponsor Behgjet Pacolli

swiss.png

Arsyet pse Individët e Suksesshëm marrin pjesë në seminaret që organizon #IamPower:

"Per te ndryshuar menyren e te menduarit.Rrugen drejte suksesit ,dhe rrugen e ndryshimit te jetes time.

Jam nga Shiperia dhe dua te marr pjese ne kete seminar se bashku me familjen time."


Te ndjehem mire! 💖


Dua te mesoj


Per te ndryshuar jeten time


Sepse dua te behem versioni me i mire i vetes dhe mendoj qe ky seminar do me ndihmoj


Per arritje dhe zhvillim personal


Mendoj qe ja vlen


Për zhvillim personal


Te mesoj te behem e suksesshme


Arsyeja - te jem ne mesin e njerezve pozitive.te ndegjoj nga ata qe vertet kane arritur ne jeten e tyre dhe te shkembejme pervojat tona te mire-te dheme energji + dhe te marrim njekohesishte----SUKSESE


Nuk e di


Qe te ngrisim nivelin e vetedijes dhe te hapim porten e fuqise se mendjes.


"Kam qejf ta perjetoj pozitivitetin e grupit, krijohet nje atmosfer e
kandshme."Sepse Dua te jem nje njeri i sukseshem😊🙄😊


Qe te kem me shume dijeni dhe informacion per suksesin


Me pelqejn shum temat qe kan te bejn me mendime pozitive.


Me pelqejn shum seminaret me mendime pozitive


Ti manifestoj me shpejt deshirat e mia e keto i manifeston permes ketyre seminareve.


Shpesh kam marr pjes ne seminaret tuaja dhe gjithmon jam ndier mire


"Sepse sukseset e mija spo kan te ndalura si rezultat i mesimeve te me te dashures , me te sukseshmes dhe me te lumtures Zonja Mimoza Thaqi. 


Une jam falenderuese dhe shume mirnjohese ndaj Mimoza Thaqi dhe ndaj Universit."


Dua me shume


Sepse perveq qe kam ndegjuar audio dhe kam lexuar e kam vazhduar sipas udhezimeve dua edhe ti shoh me saktesisht nga ju se si behen qe te mos kem medyshje nese po i bej hapat gabim.


Dua te jem pjese e seminarit qe te motivohem dhe te mbjell mendime pozitive


Une dua te marre pjese ne seminare sepse rritem çdo her e çdo her me shumë 🙏Mimi te dua


Dua qe endrrat e mija t’i beje realitet


Une dua te marre pjese ne seminare sepse rritem çdo her e çdo her me shumë 🙏Mimi te dua


"Dua te marre pjes neper seminare sepse rritem çdo her e çdo her me shumë e më shumë🙏
Mimi të dua😘🙏"


Per me ndryshu menyren e te menduarit.


"Arysja qe deshiroje te jam pjese e ketij seminari eshte sepse kam deshire ta takoje nga afer Mimoza Thaqin per aryse se ajo me ka ndihmuar te ndryshoje shume gjera ne jeten time ne mnyre pozitive andaj kam deshire ta falenderoje nga afer dhe te pervetsoje me shume gjera sa i perket suksesit. 


Shpresoje te kam knaqesine te jem pjese e ketij seminari."


Qe te mesoj manifestimin e parave.


per rritje ne zhvillim personal


Qe te arrije sukses!


Sepse mendojm qe njohurit e reja, njohjet me njerze te botes se biznesit, si dhe shkembimi i ideve dhe provoje do te na ndihmon ne punen dhe biznesit qe bejme.


Me pelqejne seminaret e ketij lloji


Sepse, e para, me terheq energjia te jem aty, e dyta, uroj permes mesimeve t'i kem me qarta mendimet e mia dhe te arrije vetedijshem sukseset ne jeten time.


Per te takuar Zonjen Mimoza pasi qe motivohem nga videot e saj, ju faleminderit
per ti aritur qellimet


Te marr dituri


Shoh perfitime nga ky sminar


Nje arsye me teper , motivimi.


Ashtu si edhe seminaret e tjera te zonjes Mimoza dua te ndjek edhe kete seminar sepse e di se ka shume mirësi ne te te jep energji pozitive ,entuziazem,motivim dhe nxitje per te mesuar hapat drejte realizimit te sukqseseve endrrave dhe aspiratave ne jete,per nje jete ne mireqenie e begati,ne harmoni me universin dhe per te qene e pavarur e pernbushur ne aspektin financiar ,mendje,trup,shpirt.Do isha shume e lumtur te isha aty !!


Te perforcoj dijet e marre deri tani, te fitoj sa me shume shprehi te raja, te mposht frikerat pasi I kam degjuar te gjitha videot CD-te, " Deshira Juaj eshte Urdheri Juaj" dhe shume video te Tuat Librin Ligji I Suksesit, " Mposhtja e Djallit etj, Faleminderit🙏🙏


Mimoza e ka pranova qe nuk e di ate qe e di, eshte e paduruar lodger ne lexie duhet me patjeter te mezi shprehi te rejadije te reja , le te jet ky trajnim nje fillim I mbare per Mimozen🙏👍♥️


Aferdita deshiron mos te nivelet mbrapa por te perdition sa me shume nga ky kurs rresht suksesit dhe vlerave etj.


Fatjoni eshte 10 vjeç fillon kasen e 5-te ne shtator ai ka enderr te behet arkitekt I pelqejne parat dhe I dhe mrekulli ne shkolle ka rezultate shume shume te mira🙏🙏♥️


Te mesoj me shum nga zonja Mimoza qe gjithmone ka gjera shum te mira per te thene
dua te behem versioni me i mire i vetes


Jam shum e interesuar per ket semimar se tema kryesore esht suksesi , po ashtu edhe nuk kam mar pjes me heret ne nje semimar , mendoj qe dot ishte eksperience e mir per mua.


Dua te mesoj me shume se si ti arrije te gjitha gjerat qe dua ne jeten time


Te mesoj me shum nga zonja Mimoza qe gjithmone ka gjera shum te mira per te thene
te jem e suksesshme ne te gjitha fushat e jetes sime


"Sepse ja vlenë të marr pjesë, në seminare të tilla që kanë vlera të mëdha dhe na sherbejnë që të vazhdojmë tutje. 
Shihemi në suksese!"


"Te forcohemi ne besimin se ne do te mund te jemi me te fort 


Per te kryer punet tona me sukses drejt arritjes se lumturis gjithashtu


Si te gjith qe duam te pasurohemi dhe te kemi me shum para."


Investim ne vete


Te mesoj me shume mbi suksesin dhe te rris gatishmerine per te ndryshuar shprehite personale ne te mire te vetes dhe shoqerise. Te marr energji nga energjia pozitive qe Mimoza sjell. Te perfitoj nga ushtrimet per trajnimin e mendjes qe te fokusohem ne sukses.


Sepse dua të mësoj atë që të tjerët akoma nuk e dinë!


Per te mesuar per manifestimin e paras dhe funksionimin e saj


Per te arritur sukeses ne jetë


Per suksese ne jetë


Per energjin pozitive qe transmetohet ne seminaret tuja.


"Kam parë qe intelekti s’paku arrin me kuptu mirësjelljen dhe bujarin qe buron nga dashuria e qilter pasi ta ndegjosh zonjen e nderuar Mimoza Thaqi!


Motivacioni, shpresa dhe arritja e daljes nga kriza e habis momentale kur degjohet znj.Mimoz, meriton respetkin dhe admirimin!"


Arsya pse duhet te jem pjes e keti seminari eshte sepse un i ndjek videot ne yotuve si dhe jan shum frymzuese per me marr nje hap per me ban diqka ma shum .

Si të ndryshoni jetën tuaj?

Që të krijoni jetën që doni duhet të ndihmoni sa më shumë njerëz të arrijnë atë që ata duan. Kjo është nje fjali që përmban fshehtësinë kryesore për sukses në çdo lëmi.

Që të krijoni jetën që doni duhet të ndihmoni sa më shumë njerëz të arrijnë atë që ata duan. Kjo është nje fjali që përmban fshehtësinë kryesore për sukses në çdo lëmi. Prandaj vendosëm që një pjesë të mësimeve të Iam power ti ndajmë me të gjithë ju që doni të dini se si funksionon platforma online e trajnimeve motivuese në Iam Power. E dua gjithnjë më të mirën për ju dhe kur ju të jeni gati të vlerësoni veten me dhuratën Iam Power do të mahniteni sepse shpërbilimin më të madh e keni në fund të kursit ku ju shfaqet metoda më e avancuar për të shumëfishuar paratë, për të gjetur partner të jetës suaj apo për të jetuar të shëndetshëm. Ndani këtë postim me miqt e juaj, ndihmoni ata të arrijnë atë që duan dhe kështu ju vetë arrini atë që ju doni 10 herë më shumë.

Dëshmi nga Anëtarët në Iam Power

Marsida Toptani

Tirane

Anetare e nivelit te 4 ne Iam Power 

Celular/viber:00355682081116

f0494-1498042130931.jpg

Marsida Toptani

Pershendetje Miq !
Prej 2 vitesh e gjysem jam anetare krenare e nivelit 4 ne Iam Power.Nuk gjej dot fjalet e duhura te pershkruaj se si UNE dhe jeta ime eshte transformuar nga mesimet e arta qe Mimoza ndan me ne cdo dite.Para se te rregjistrohesha ne klub jetoja ne “erresire”! E kisha humbur veten time dhe besimin se mund te jetoja e lumtur dhe e pasur.Lirisht e them se informacionet ne klub jane si fryma dhe ajri qe marr cdo dite,dhe magjia e vertete eshte energjia e mrekullueshme e anetareve.Trajnimet ne klub jane te fuqishme dhe kane vetem 1 qellim qe UNE dhe secili qe i meson: te jete,te kete dhe behet gjithcka qe deshiron.Shume deshira kam realizuar vetem me aplikimin e mesimeve.Iam Power eshte krijues i milionereve! Une kam zgjedhur te jetoj jeten qe dua duke mesuar nga njerezit me te mencur ne planet.Ne cdo gje e krijojme me mendjet tona,Por qe keto mendje te krijojne duhet absolutisht te pastrohen nga bllokimet dhe limitimet qe jane vendosur gjate gjithe jetes dhe duhen ushqyer me informacione te sakta.Jane te bekuar ata qe lejojne te investojne ne veten e tyre.dhe nuk lejojne te tjeret te vendosin per ta.Jam mirenjohse nga zemra mentoreve te mi:Kevin Trudeau,Jojan Hendriks, Mimoza & Avni Thaqi,.Ju dua njerez te drites.

Shihemi ne suksese

Marsida


Venera Damoni Ispahiu

Anetare e nivelit te 3 ne Iam Power

+377 44 221 996

Para nje viti isha e humbur, kisha gjithecka ne jeten time por nuk isha e lumtur, kisha shpirtin bosh !!! Prej se hyra ne Klubin e Suksesit “I Am Power” jeta ime ndryshoj perfundimisht. Une u transformova ne nje njeri tjeter, fillova ti shoh sendet ndryshe, me pozitivitet, fillova te jem mirenjohese per sendet qe kam ne jeten time. Duke qene mirenjohese, une cdo dite terheq edhe me shume sende te mira ne jeten time! Mesova se vetem une jam pergjegjese per jeten time dhe se cfaredo qe deshiroj mund ta arrij. Mesova qe cfar mendoj & flas behet! Prandaj fillova te flas vetem per shendetin, lumturine, pasurine…mesova te fal njerezit….mesova qe cfare jep – merr! Fillova te jap vetem dashuri, miresi, falje, paqe…dhe vetem ato po i pranoj. Tani ndihem aq e lumtur si kurre me pare dhe i jam falenderuese dhe mirenjohese Mimoza Taqi qe me dha kete mundesi!

Venera


loreta.jpg

Anëtare e Nivelit 3 në Iam Power

Belgjikë

lori.jpg
d5c02-1498076692595.jpg

antigona.jpg

Antigona Kamberi

Anëtare e Nivelit të 4

Iam Power

gona.jpg

besa.jpg

Anëtare e nivelit 3 në Iam Power

besaa.jpg

mensur.jpg

Anetar ne Nivelin 4 në Iam Power dhe investues ne Karatbars

USA

mens.jpg

fiz.jpg

Fiza Hoxha

Anëtare e niveli 1 në Iam Power

Ministria e Infrastruktures

Zyrtare · Pristine

fiza.jpg

besnik.jpg

Anetar i nivelit 3 ne Iam Power

Seton Healthcare Family

besn.jpg

habibe.jpg

Antare e nivelit 4 ne Iam Power

habib.jpg

sab.jpg

Anetar i Nivelit 4

Zvicer

sabedin.jpg

artan.jpg

Antare i Nivelit 3 Iam Power

Shqiperi

artani.jpg

Kuptimi i Kauzës dhe Efektit

Kuptimi i Kauzës dhe Efektit

Në sistemin Iam Power, guximi është thjesht një kuptim i qartë i kauzës dhe efektit natyror, i cili është përgjegjës për gjithçka që përjetojmë, me të gjitha rrugët e përgjegjësisë që shpie në ....vetvete.

Nëse keni qenë me fat që keni pasur ndonjë sfidë të madhe apo tragjedi në jetën tuaj, atëherë mund të keni zhvilluar një ndjenjë se metodat që kemi mësuar në shkollë ose në jetën profesionale ... nuk punojnë gjithmonë.

Në sistemin Iam Power, ne themi se nëse diçka nuk funksionon gjatë gjithë kohës, kjo do të thotë se thjesht nuk punon ... ose nuk e vendos një mënyrë tjetër: se diçka mungon ...

Kjo gjë, themi, është farë. Ne nuk rekomandojmë që të ndaloni duke u përpjekur për të arritur rezultate në mënyrën se si jeni trajnuar - por ne sugjerojmë se e vetmja gjë që do ta bënte këtë metodë apo veprim të suksesshëm ... është farë.

Kur kam dhimbje koke, unë ende marr aspirina. Unë e di se aspirina është makina për farat e mia. E di që e vetmja arsye që do të punojë aspirina është nëse unë kam mbjellë fara në të kaluarën, duke ndihmuar njerëzit e tjerë me dhimbje koke, dhimbje apo diçka të tillë.

Pra, si një përdorues që mban kartën e sistemit të Iam Power, gjithmonë kërkoj mundësi për të ndihmuar njerëzit e tjerë që po përjetojnë dhimbje - jo vetëm për të qenë të bukur - por në mënyrë specifike për të mbjellur farat që do të lulëzojnë një ditë.

66735958_10156174840796536_3523245128418328576_n.jpgE vërteta rreth ujit të pijshëm dhe çfarë duhet të dini për të qenë të sigurt

blog-featured-water2-20180606.jpg

Mësoni të vërtetën rreth ujit të pijshëm: pse na nevojitet, pse uji juaj mund të jetë i pasigurt dhe çfarë mund të bëni për të mbrojtur veten dhe familjen tuaj.

Uji është absolutisht themelor për shëndetin afatgjatë.

Trupi i njeriut është rreth 60% e ujit, dhe pa të, një person do të vdes brenda pak ditësh. Çdo qelizë, inde dhe organ i vetëm në trupin tuaj ka nevojë për ujë për të funksionuar siç duhet.

Çdo ditë, uji:

Ofron oksigjen në trupin tuaj

Ushqen qelizat e trupit tuaj

Ndihmon grumbullimin e toksinave

Ndihmon në një sistem të shëndetshëm të tretjes

Tret ushqimin tuaj

Mbron organet tuaja jetësore

Disa studiues besojnë gjithashtu se uji mund të jetë "lënda ushqyese" më e rëndësishme për parandalimin e kancerit.

Hulumtimet e botuara në Revistat e Onkologjisë Klinike zbuluan se sa më shumë njerëz që pinë ujë, aq më pak ka gjasa që ata të zhvillojnë kancer të fshikëzës, zorrës së trashë dhe të gjirit.

Për të ruajtur shëndetin e mirë, ju duhet të qëndroni të hidratuar duke konsumuar ujë ose pije, së bashku me ushqimet që përmbajnë ujë.


Shumë ekspertë të shëndetit rekomandojnë që të pini tetë deri në dhjetë gota të lëngjeve në ditë. Për fat të keq, shumica prej nesh konsumojnë shumë pije me gaz dhe pije të tjera me sheqer, alkool dhe lëngje frutash të ëmbla, dhe jo ujë të mjaftueshëm të pastër.

Uji i pastër është një eliksir i fuqishëm për shëndetin. Hidraton trupin tuaj dhe rimbush çdo ujë të humbur gjatë gjithë ditës.


Konsumimi i sasive të mjaftueshme të ujit pakëson lodhjen, përmirëson disponimin dhe tretjen, dhe ndihmon trupin të nxjerrë toksina.

Ocean Robbins
Uji nuk përmban sheqer ose kalori, dhe gjithashtu mund të përdoret për të bërë pije, të tilla si çaji apo kafe, secila prej të cilave siguron antioksidantë të fuqishëm për nxitjen e shëndetit dhe fitotehieve terapeutike. (Në të vërtetë, hulumtimi më i fundit tregon se pirja e kafesë në moderim mund të zvogëlojë rrezikun e disa llojeve të kancerit.)

Shumica e njerëzve e kuptojnë se trupi i tyre ka nevojë për ujë për të lulëzuar, por fatkeqësisht, miliona njerëz po e helmojnë veten dhe familjet e tyre pa dijeninë se uji që pijnë nuk është i pastër. Një përqindje e lartë e ujit të pijshëm sot është i ndotur me kimikate ose ndotës të tjerë.


A është i sigurt uji juaj? E vërteta rreth ujit të pijshëm mund të të befasojë

Ndërsa e dimë se uji është kritik për mbijetesën tonë, shumë prej nesh janë larguar dhe janë shkëputur nga të kuptuarit se nga vijnë ujërat tona. Ne kemi marrë një qasje pasive, tepër të besueshme për cilësinë e ujit që rrjedh në shtëpitë dhe shishet tona.Summer Lovin' (3).png
Për fat të keq, duke mos marrë kohë për të hulumtuar cilësinë e ujit të tyre dhe ndotësve potencialisht të dëmshëm në të, njerëz të panumërt po e vënë vetveten dhe familjet e tyre në rrezik për një sërë efektesh anësore shkatërruese, duke përfshirë kancerin.Plumbi në ujë: Është në më shumë vende se sa mendoni

Në vitin 2015, Flint, Michigan papritur mbizotëronte lajmin me tituj që përshkruanin nivelet e larta të plumbit në ujin e pijshëm të shërbyer për popullsinë, përfshirë fëmijët.
Nivelet e larta të plumbit mund të prishin qelizat e trurit, IQ më të ulët dhe mund të çojnë në vështirësi në të mësuar dhe probleme në sjellje. Plumbi gjithashtu heq zinkun e rëndësishëm që trupi ka nevojë për të lulëzuar.
Por ndotja e ujit nuk është vetëm në Flint. Jo edhe afër. Sipas një hetimi të botuar në The Washington Post: "Plumbi (tani) e ndot ujin në të gjithë SHBA, tregojnë të dhënat e EPA."
Pjesa vazhdon të përshkruajë se rreth 20% e sistemeve të ujit në Shtetet e Bashkuara janë gjetur të kenë nivele të pasigurta të plumbit.
Në mesin e këtyre sistemeve të ujit, 350 ditë dhe shkolla humbën testet e plumbit gjithsej 470 herë në mes të 2012 dhe 2015. Vetëm në New Jersey, 11 qytete kishin një përqindje më të madhe të fëmijëve me nivele të rrezikshme të lartë të plumbit se Flint.
Toksina të tjera që mund të jenë në ujin e çezmes

Shokuese, plumbi nuk është i vetmi ndotës që prekë njerëzit.
Testet e fundit kanë zbuluar se Chromium-6, shkaktari më i rrezikshëm që shkakton kancerin, i bërë i famshëm në filmin Erin Brockovich, është duke ndotur furnizimin me ujë të më shumë se 75% të të gjithë amerikanëve.
Përkundër këtyre testeve, lobimi nga industria dhe kompanitë e shërbimeve kanë parandaluar rregullat e forta që do të sillnin nivelet e kromit -6 në zona të sigurta.
Nëse këto ndotës të rrezikshëm nuk ishin mjaft seriozë, studimet tregojnë gjithashtu se furnizimet tona me ujë përmbajnë një sërë kimikash të tjera toksike, të tilla si mbetjet e drogës, duke përfshirë antibiotikë, ilaqet kundër depresionit, hormonet nga pilulat e kontrollit të lindjes dhe ilaçet kundër dhimbjeve.
Kimikatet nga karburantet e raketave (të njohura si perklorati) kanë qenë të lidhura me problemet e tiroides në gratë shtatzëna dhe fëmijët e vegjël.
Summer Lovin' (4).png

Studimet e EPA kanë zbuluar se midis 5 dhe 17 milionë amerikanë janë të ekspozuar ndaj perchlorate në ujin e tyre të pijshëm.


Çka rreth ujit të shishe?

Një nga zgjidhjet më popullore për njerëzit, me dëgjimin e rreziqeve dhe ndotësve në ujin tonë të rubinetit, është që të kthehet në ujë në shishe.

Për fat të keq, uji i ambalazhuar zakonisht nuk është më i sigurt - në fakt, uji në shishe shpesh është vetëm ujë me presion të lartë të mbuluar me plastikë. Ku prodhuesit e ndryshëm përdorin gjithashtu kemikate për të mbajtur ujin të pastër.

Dhe është e shtrenjtë. Një person i vetëm që pinte 8 gota uji në shishe në ditë do të kalonte një minimum prej 400 dollarë dhe më shumë se 1600 dollarë në vit, varësisht se ku e ka blerë.

Uji në shishe gjithashtu përbën një rrezik për mjedisin me hedhjen e shisheve plastike - në të vërtetë, rreth 50 milion shishe plastike përfundojnë në deponitë çdo vit.

Çfarë mund të bëhet për këtë?

Përkundër bombardimeve me raporte të reja pothuajse çdo javë rreth rreziqeve në ujin tonë të pijshëm, rregulloret dhe rekomandimet e paraqitura nga EPA dhe qeveria federale janë mjerisht joadekuate.

Pak ndryshime janë miratuar dhe qytetari mesatar mbetet pothuajse tërësisht i painformuar për cilësinë dhe sigurinë e ujit që po pijnë.

Individët, megjithatë, kanë fuqinë për të marrë sigurinë e ujit të tyre në duart e tyre dhe për të mbrojtur veten dhe familjet e tyre.

Ocean Robbins

Tani ekzistojnë disa filtra të ndryshëm të ujit të disponueshëm në treg, secila me përfitimet dhe dobësitë e veta.

Summer Lovin' (5).png

Këtu është një përmbledhje themelore e Grupit Punues Mjedisor për llojet më të shpeshta të filtrave të ujit aktualisht në dispozicion.


SI DO TË DINIM NËSE, IAM WATER SCARDICA® ËSHTË I MIRË PËR NE? NE JEMI UJË 95% KUR LINDIM. JEMI 70% UJË KUR JEMI TË RITUR.

Kjo është arsyeja pse ju duhet gjithmonë të konsideroni, që të pini ujë me cilësi të lartë. IAM WATER SCARDICA® është nga aquiferi artesian, që është sinonim për Ujërat më të Mirë në Botë.

PSE DUHET TË PI IAM WATER SCARDICA®, PERDERISA TË GJITHE UJËRAT PËR MUA JANË NJËLLOJ?

JO ata nuk janë të njëjtë, të gjitha ujërat janë të mira, por ka ujra që janë më të mirë, gjithmonë duhet të kërkoni analizën e ujit që vjen direkt nga buurimi, mos shikoni reklamën dhe atë që shitësit vendosin në etiketën e ujit . Sepse ka ujra të filtruar artificialisht, kimikisht dhe kjo do të thotë se struktura e natyrës është zhdukur përgjithmonë, gjithashtu ka rregulla nga Agjencioni i Ushqimir, kështu që ju për të prodhuar dhe shitur duhet të respektoni regullat. Dhe këto kompani detyrohen të blejnë linja filtri shumë të shtrenjta dhe të përdorin kimikate për të pastruar bakteriet, pesticidet, arsenikun dhe mineralet e rënda. IAM WATER SCARDICA® është bakteriologjikisht i pastër, mbushim shishet me të njëjtin ujë që është në buriminin artesian. Kjo është arsyeja pse lista jonë e plotë e analizës është gjithmonë e hapur për publikun.

ÇFARË RRETH UJIT NGA RUBINETI UNË E PI DHE BËJ USHQIM, A është kjo e mirë për shëndetin tim?

Nga uji i rubinetit dhe kimikatet që përdorin të tjerët ne vendosëm të investojmë në këtë biznes, kur kuptuam se IAM WATER SCARDICA® është i pastër, është me strukturë të ulët të mineraleve, pH është 7.2 dhe kjo është ideale për familjen tonë, kjo ishte qëllimi ynë që çdo familje të ketë mundësi të pijë ujë të pastër burimi.

Na tregoni në komentet: Tani që e dini të vërtetën rreth ujit të pijshëm, cilat veprime do të ndërmerrni për të mbrojtur veten dhe ata që ju interesojnë?

Ju ndoshta pini klor në ujin tuaj çdo ditë - por a është e dëmshme kjo?

Summer Lovin' (1).png
Çdo ditë, miliona njerëz përdorin ujë të çezmes me klor.Klori përdoret për të mbajtur ujin tonë të pastër duke e dezinfektuar atë dhe duke vrarë mikrobet. Dhe bën një punë të mrekullueshme në eliminimin e shumicës së patogjeneve nga uji që pimë.

Por përdorimi i këtij kimikati të fuqishme ka një dobësi. Sipas një raporti nga Këshilli i Mjedisit i SHBA-së, rreziku i kancerit për njerëzit që pinë ujë të klorit është deri në 93% më e lartë se ato për të cilat uji nuk përmban klor.

Kur klori u fut për herë të parë në furnizimin me ujë, solli një zvogëlim të shpejtë të përhapjes së sëmundjeve të tjera që rrjedhin nga uji. E bëri më të lehtë për qytetet dhe fshatrat që të pastrojnë ujin e pijshëm dhe t'i mbajnë banorët e tyre të sigurt.

Tani, megjithatë, duket sikur këto avancime kanë ardhur me një çmim. Ndërsa ne i njohim dhe i duartrokasim përfitimet që klori na ka sjellë, është koha që edhe ne të mbrojmë veten nga dëmtimet e klorit në ujin e pijshëm - veçanërisht për shkak se kjo rezulton të jetë një gjë shumë e lehtë për të bërë për shëndetin tuaj dhe shëndetin e familjes suaj.

Pse është shtuar klor në ujë?

Ideja e shtimit të klorit në sistemet e pijeve publike filloi së pari rreth fundit të shekullit të 19-të.

Njerëzit kishin luftuar gjatë një sërë sëmundjesh që u përhapën përmes ujit, duke përfshirë sëmundje të tilla si kolera, dizenteria dhe tifo. Kur shkencëtarët e kuptuan se shtimi i klorit në sasi të vogla të ujit të pijshëm mund të vriste bakteret dhe mikrobet në sistemin publik të ujit dhe të ndihmonte në ngadalësimin ose madje edhe në ndalimin e përhapjes së këtyre sëmundjeve ujore, ideja për të shtuar klorin në furnizimin me ujë u bë e shpejtë.

Në 1897, Maidstone, Anglia u bë qyteti i parë që e kishte furnizimin e saj me ujë tërësisht të trajtuar me klor.

Menjëherë pas kësaj, ideja përhapet në Shtetet e Bashkuara, duke gjetur vendin e saj në sistemet lokale të ujit dhe madje duke fituar popullaritet në ushtrinë amerikane.

Sot, klorinimi është metoda më e zakonshme e trajtimit të ujit në mbarë botën, veçanërisht në SHBA, ku përdoret shumë.

Cilat janë efektet e dëmshme të klorit për ju dhe familjen tuaj?

Ana e mjegulluar e ujit me klor po bëhet gjithnjë e më e dukshme gjatë gjithë kohës. Sipas Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, amerikanët tani po konsumojnë 300-600 herë më shumë sasi të klorit që është e sigurt për shëndetin..

Pse është i rrezikshëm klori në ujë të pijshëm? Sepse kur klori përzjehet me sasi të njëpasnjëshme të përbërjeve organike që ndodhen shumë shpesh në ujë, prodhohen nënprodukte të dëmshme, të quajtur Trihalomethanes (THMs). Këto nënprodukte prodhojnë radikale të lira në trup, të cilat shkaktojnë dëme qelizore - dhe janë shumë kancerogjene, madje edhe në sasi të vogla.

Si shkencëtarët kanë shikuar në efektet potencialisht të rrezikshme të klorit, përdorimi i kimikatit ka qenë i lidhur me një gamë të gjerë sëmundjesh, duke përfshirë kancer të ndryshëm, probleme riprodhuese, probleme me sistemin imunitar dhe sulme në zemër.

Këtu janë disa nga hulumtimet që tregojnë efektet e dëmshme të konsumimit të klorit në ujë: 1. Në qytetin e vogël të Roseto, Pensilvani, pas ndryshimit nga pirja e ujit të burimit, në konsum të ujit të kloruruar, popullsia nga mospasja e sulmeve në zemër në sulme në zemër, pa ndryshime tjera në dietat e tyre.


 2. Sipas hulumtimit të botuar në Perspektivat e Shëndetit Mjedisor, nënproduktet e klorit lidhen me një rrezik në rritje të kancerit të fshikëzës dhe të zorrës së trashë.


 3. Një studim që analizoi mijëra vdekje nga kanceri në SHBA, zbuloi se uji i klorit duket të rrisë rrezikun e kancerit gastrointestinal gjatë jetës së një personi me 50-100%.


 4. Një studim i vitit 2008 i bazuar në një analizë të rreth 400,000 foshnjave në Tajvan zbuloi se uji i pijshëm i dezinfektuar nga klori gjatë shtatzënisë mund të rrisë rrezikun për të pasur fëmijë me probleme të zemrës, qiellzën e çarë ose defekte të mëdha të trurit.


 5. Sipas një studimi të botuar në analet e alergjisë, astmës dhe imunologjisë, klorofenolet, nënproduktet e klorinimit të ujit mund të fajësohen për rritjen e alergjive ushqimore në botën perëndimore.


Si klori shkatërron zorrën tuaj?

Problemet me klorin rrjedhin nga vetë arsyeja që është kaq e dobishme - është aftësia për të vrarë bakteret. Kur klori futet në ujë, ajo vret bakteret patogjene. Por kur futet në trupin e njeriut, ajo shkatërron bakteret tona të dobishme të zorrëve, ku funksionon rreth 70% e sistemit tonë imunitar.

Hulumtimet e fundit gjithnjë e më shumë na tregojnë drejt rëndësisë së madhe të baktereve të shëndetshme të zorrëve. Shkencëtarët kanë gjetur një lidhje midis mungesës së këtyre mikrobeve të vlefshme në sistemin tonë të tretjes dhe prezencës së një sërë sëmundjesh - duke përfshirë obezitetin, sindromën e zorrëve nervoz, diabetin e tipit 2, kancerin kolorektal dhe disa sëmundje autoimune, të tilla si diabeti dhe astma , madje edhe autizëm.

Përveç këtyre sëmundjeve, shëndeti i keq i zorrëve mund të çojë në kushte të tilla si gaz, fryrje të stomakut, diarre, kapsllëk dhe dhimbje të barkut.

Si mund ta mbroni veten dhe familjen tuaj tani?

Klori luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e ujit nga patogjenët e dëmshëm. Por kur nuk është filtruar, ajo gjithashtu mund të bëjë dëm të vërtetë për shëndetin tuaj.

Nëse doni të hiqni klorin nga uji juaj, zgjidhja më e ulët e teknologjisë është të mbushni një shishe me ujë të pijshëm dhe pastaj të leni në frigorifer të hapur në ajër për 24 orë. Gjatë kësaj kohe, klori do të zhduket. Ju gjithashtu mund të vloni ujin tuaj për të hequr klorin.

Këto dy zgjidhje do të shpëtojnë ujin tuaj nga shumica e klorit, por kjo mund të jetë e papërshtatshme dhe gjithashtu mund të lënë prapa patogjenët e tjerë. Pra, për shumicën e njerëzve, zgjidhja më e mirë dhe më e lehtë është të investoni në një filtër cilësor të ujit.

Për një pasqyrë të disa të mirat dhe të këqijat e filtrimit të ujit në shtëpi dhe opsionet e trajtimit, klikoni këtu.

Cilido opsion që vendosni, ka një gjë që është e qartë. Sigurimi i një furnizimi të qëndrueshëm dhe të përballueshëm me ujë të sigurt dhe të shijshëm është një nga investimet më të mira që mund të bëni për shëndetin tuaj dhe shëndetin e familjes suaj.

Summer Lovin' (2).png

Një shënim nga Ocean Robbins, CEO i Rrjetit të Revolucionit të Ushqimit:

Pas hulumtimit të qindra opsioneve të trajtimit të ujit, u vendosën në favorin tim personal, i cili ofron ujë me cilësi të lartë për një çmim shumë të volitshëm. Prodhuesi e bën atë në dispozicion të anëtarëve të Rrjetit të Revolucionit të Ushqimit për një zbritje prej $ 100 dhe gjithashtu kontribon një pjesë të të ardhurave për të mbështetur punën tonë. Zbuloni më shumë rreth AquaTru këtu.

Çështja e imazhit: Imazhi kryesor nga përdoruesi Flickr Aqua Mechanical nën një licencë Creative Commons me modifikime

Për njohuri, këshilla dhe lajme që mund të përdorni për ushqim të shëndetshëm, të qëndrueshëm dhe human, sigurohuni që të bashkoheni këtu për të marrë përditësime të rregullta nga Oqeani Robbins.


Dhe nëse jeni të frymëzuar, ju lutemi ta ndani këtë artikull me miqtë dhe familjen tuaj dhe rrjetet tuaja. Së bashku, ne mund ta ndryshojmë botën për të mirë!


SI DO TË DINIM NËSE, IAM WATER SCARDICA® ËSHTË I MIRË PËR NE? NE JEMI UJË 95% KUR LINDIM. JEMI 70% UJË KUR JEMI TË RITUR.

 

 

Kjo është arsyeja pse ju duhet gjithmonë të konsideroni, që të pini ujë me cilësi të lartë. IAM WATER SCARDICA® është nga aquiferi artesian, që është sinonim për Ujërat më të Mirë në Botë.

PSE DUHET TË PI IAM WATER SCARDICA®, PERDERISA TË GJITHE UJËRAT PËR MUA JANË NJËLLOJ?

 

JO ata nuk janë të njëjtë, të gjitha ujërat janë të mira, por ka ujra që janë më të mirë, gjithmonë duhet të kërkoni analizën e ujit që vjen direkt nga buurimi, mos shikoni reklamën dhe atë që shitësit vendosin në etiketën e ujit . Sepse ka ujra të filtruar artificialisht, kimikisht dhe kjo do të thotë se struktura e natyrës është zhdukur përgjithmonë, gjithashtu ka rregulla nga Agjencioni i Ushqimir, kështu që ju për të prodhuar dhe shitur duhet të respektoni regullat. Dhe këto kompani detyrohen të blejnë linja filtri shumë të shtrenjta dhe të përdorin kimikate për të pastruar bakteriet, pesticidet, arsenikun dhe mineralet e rënda. IAM WATER SCARDICA® është bakteriologjikisht i pastër, mbushim shishet me të njëjtin ujë që është në buriminin artesian. Kjo është arsyeja pse lista jonë e plotë e analizës është gjithmonë e hapur për publikun.

 

ÇFARË RRETH UJIT NGA RUBINETI UNË E PI DHE BËJ USHQIM, A është kjo e mirë për shëndetin tim?

 

Nga uji i rubinetit dhe kimikatet që përdorin të tjerët ne vendosëm të investojmë në këtë biznes, kur kuptuam se IAM WATER SCARDICA® është i pastër, është me strukturë të ulët të mineraleve, pH është 7.2 dhe kjo është ideale për familjen tonë, kjo ishte qëllimi ynë që çdo familje të ketë mundësi të pijë ujë të pastër burimi.
Çelësat për të arritur sukses nga MIMOZA THAQI

Ju mund të arrini sukses, JU mund të jetoni ëndërrën tuaj

Arrini ti besoni vetes suaj, duke mësuar disa çelësa për sukses!

Kjo audio është shumë e fuqishme sepse përmban energjinë e përvojës në rrugën që Mimoza e ndan me ju.

Investoni në vete!

BLEJ TANI

Pasi e bleni, audio ju dërgohet në email, e dëgjoni, dhe aplikoni atë që thuhet aty dhe jeta juaj asnjëherë më nuk dë të jetë e njëjtë!

celesat per te aritur sukses.png

Shkruar nga një mik i ngushtë i Kevin Trudeau i cili donte që kjo të ndahej me ata që e duan atë ..

Shkruar nga një mik i ngushtë i Kevin Trudeau i cili donte që kjo të ndahej me ata që e duan atë ...

11081493_835513839835006_5088863214330925782_n.jpg

Unë e kam njohur KT për më shumë se 20 vjet. Unë jam i privilegjuar ta quaj atë si një mik i dashur dhe mentor. Unë jam gjithashtu i privilegjuar të jem në listën e vizitorëve dhe komunikimet me email. Kemi punuar së bashku shumë afër për pothuajse 10 vjet, përpara fillimit dhe lëshimit të serive të tij të Dashurise të librave. Megjithëse unë i pëlqeja ato zhvillime, dhe ende rekomandoj shumë nga sugjerimet e KT për shëndetin alternativ sot.

Koha që kam kaluar duke punuar me KT-në si një partner në një numër biznesesh në disa vende ishte me të vërtetë e mahnitshme. Kam mësuar një sasi të pabesueshme gjatë asaj që me krenari do t'i referohem si "zanatshmërie" (madje edhe si partner / kryetar / CEO) dhe të gjitha bizneset e mia që prej atëherë kanë arritur shumë suksese bazuar në shumë parime, besime dhe qëndrime të mësuara nga KT . Unë jam i bazuar në Britani të Madhe, dhe mora 3 avionë gjatë një periudhe 20-orëshe për të shkuar në Montgomery! E pashë Kevinin për herë të parë në 10 vjet nga afër, edhe pse ne kemi mbajtur një komunikim të rregullt. Nuk isha fare e sigurt se çfarë të prisja!

Siç e dimë të gjithë, gjendja e tij e mendjes dhe e qëndrimit është fjalë për fjalë, e pabesueshme - dhe më shumë në atë që vijon, por si do të dukej edhe ai? Përderisa KT më ngacmonte me "çfarë të prisja" ai nuk ishte masivisht mbipeshë, i palëvizshëm dhe që kërkonte përdorimin e një ndihme në këmbë! Çuditërisht, ai dukej më i MIRË që mendoj se e kam parë ndonjëherë! Ai nuk ka moshë pak a shumë! Ai duket AMAZING! Ai është në formë të mirë, dhe "Aura" që ai rrezaton (dhe gjithmonë ka) - të cilën mund ta ndjeni, është më shumë se sa e kam njohur ndonjëherë!

Shumica që lexoni këtë e dini saktësisht se për çfarë po flas! Kaluam pothuajse 6 orë biseda, të cilat vetëm fluturuan. Kishte kaq shumë për të arritur, dhe si të gjithë ne që mbajmë në kontakt dhe ndjekim udhëtimin e tij, ishte e mrekullueshme të dëgjonim prej tij, së pari se si po bën, çfarë mendon dhe ku po shkon! Kam pasur shumë pyetje për të. Pozitiviteti dhe qëndrimi që ne "dëgjojmë" nga dikush në rrethanat e tij të veçanta, sigurisht nuk mund të jetë plotësisht e vërtetë? A munden ata?

Epo, sa e sigurtë që dielli do të shkëlqejë përsëri, gjeta Kevin të jetë në një vend vërtet të pabesueshëm - shpirtërisht, emocionalisht dhe fizikisht. Me të vërtetë të shquar, dhe natyrisht, plotësisht frymëzues. Është shumë e vërtetë për të vërtetën. Në fakt, unë do të thosha se ai është në vendin më të mirë (shpirtërisht, emocionalisht etj.). Unë e kam njohur ndonjëherë që ai të jetë, pavarësisht se çfarë ka ndodhur dhe padrejtësisë së rëndë.

Koha e tij në Montgomeri po kalon shpejt. Është në sy, dhe ne shpresojmë dhe lutemi që të vijë edhe më shpejt. Kevin më së miri është që të vijë dhe unë do të jem shumë i emocionuar për të parë atë që ai bën në të ardhmen, pasi me të vërtetë do të ketë edhe shumë të tjerë. Ndërkohë, ai pranon qartë se kush është, ku është, dhe më e rëndësishmja, ku po shkon.

Ai e bën këtë me një qëndrim dhe besim që do të jetë e pabesueshme për shumicën. Unë do të bashkohem me shumë njerëz në pritje të kthimit të tij dhe të gjithë të mirën që do të sjellë.

Burimi,

https://www.facebook.com/TheKevinTrudeau/

Pritja Mbaroi dhe Ju Jeni të ftuar në Trajnimin Live, Me Mimoza Thaqin dhe Ermal Mamaqin!

Ky është një trajnim FALAS LIVE NË XING ME ERMAILIN.

Nuk ka kosto. Por vendet në sallë janë të kufizuara!

tlk6AFMu.jpg

Ejani dhe mësoni live ( Për herë të parë) Nga Mimoza dhe Ermali, atë që është e fshehur prapa skenës së suksesit të çdo njeriu që arriti majat.

7 Maj 2019, Tiranë

Kjo do të jetë përvoja më e bukur e jetës suaj, ju mirëpresim me shume dashuri dhe gëzim, sepse njerëzit si ju janë e ardhmja e ndritur e vendit tonë.

Dhe pas kësaj përvoje, jeta juaj nuk do të jetë asnjëherë më e njëjtë. Por do të ndryshojë për të mirë!

unnamed.jpg

Ermal Mamaqi

33134476_10155320270701536_6381603742885609472_n.jpg

Mimoza Thaqi

ÇFARË DO TË MËSONI NË KËTË TRAJNIM LIVE:

 1. Çfarë do të ndodh nëse nuk ka rëndësi se ku jeni në jetën tuaj, në karrierën tuaj dhe të ardhurat tuaja dhe nëse aty ka një mënyrë për ju të ndani aftësitë tuaja ose ekspertizën (ose aftësitë që dikush tjetër ka fituar) për të ndihmuar të tjerët të shkojnë më shpejt dhe të paguhen shumë më shumë se e kanë imagjinuar?

2. Çfarë qëndron pas suksesit të njerëzve që ne adhurojmë, ndjekim dhe duam të bëhemi si ato por nuk dimë se si?

3. Po çfarë fshihet pas suksesit të Ermal Mamaqit? Këtij personazhi që na lumturon me gjeniun e fshehur brenda tij, pse Ermali është aq i veçantë dhe jo vetëm ne si popull por gjithe Planeti Tokë kërkon këtë gjeni të shfaq talentin që ka për të bërë njerëzit të besojnë në anën e bukur të jetës.

4. Po çfarë ndan Mimoza Thaqi me ju, që ju bën të besoni në ëndërrat e juaja? Pse ajo vendosi të ndaj me ju atë informacion që transformoi jetën e saj….Cilat janë sfidat me të cilat ajo u përball dhe vazhdon të përballet, ku qëndron sekreti i suksesit, pse ajo beson se çdo njeri mundet nëse beson se mundet dhe më e rëndësishme pse beson në KODIN GJENETIK TË SHQIPËTARËVE?

Në këtë trajnim live ju do të ndjeni energjinë së afërmi dhe është kjo energji që pastaj do të transformojë jetën tuaj për të mirë.

Mimoza do të shfaq përvojën e saj në një trajnim që Ermali e bëri në Durrës Ndryshim për Sukses, si ajo ndjeu energjinë që e veçon Ermalin nga gjithë të tjerët, se si potenciali i këtij njeriu është aq i madh sa që ka aftësi të palimituara të ndijkoj te më shumë njerëz për të besuar në ëndërrat e tyre. Mimoza përjetoi një ndryshim të jashtëzakonshëm në trajnimin e Ermalit dhe ishte e vendosur deri në maksimum që të bind Ermalin të ndaj këtë aftësi me të tjerët, sepse si asnjëherë më parë është koha e duhur që të gjithë të dinë këtë.

Vasil Naçi, njeriu i FUQISHËM, QË jeton në mesin tonë në këtë Kohë Hapësirë thotë:

“ËSHTË KRIM TË MOS NDAHET DITURIA QË TRANSFORMON JETËN.”

Kjo do të ndodh në këtë trajnim prandaj rezervoni vendin tuaj, dhe nga aty e tutje jeta juaj asnjëherë më nuk do të jetë e njëjtë.

Emri dhe Mbiemri *
Emri dhe Mbiemri


Seminari “Si të merrni në kontroll jetën tuaj” mblodhi në Prishtinë qindra pjesëmarrës

Seminari “Si të merrni në kontroll jetën tuaj” mblodhi në Prishtinë qindra pjesëmarrës

Iam Power, dhe anërarët e saj po riten dhe po zhvillohen në formën më të bukur ekzistuese, në seminarin SI TE MERRNI NË KONTROLL JETËN TUAJ, 24 Mars 2019, shfaqëm 5 shtyllat me të cilat ne ritemi, zhvillohemi dhe arrijmë suksese në jetë.

E falenderojmë nga zemra, Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, z.Behgjet Pacolli që sponzoron dhe përkarah iniciativën tonë për ti dhënë vlerë shoqërisë.

Pjesëmarrësit në seminar janë njerëz të suksesshëm, të prirur për ti dhënë vlera shoqërisë në të cilën ne jetojmë. Duke arritur ne të duam veten tonë dhe duke arritur që të ritemi çdo ditë ne në një formë të duhur arrim të japim vlerat tona familjes, biznesit dhe komunitetit tonë.

Kur ne kuptojmë fuqinë individuale dhe mundësitë e pafundme që kemi të arrijm edhe ne Vendet ku jetojmë në bazë të mendësisë sonë ne marrim vendimin që të shfrytëzojmë potencialet tona, të bëhemi njerëz më të mirë dhe të kontribuojmë në ndërtimin e një vendi si që ne meritojmë.

Një nga pjesëmarrësit në seminar z. Fatmir Murati e shfaqi qëllimin e tij të definuar kryesor publikisht i cili ishte si vijon: Ne Shqiptarët jemi populli më i zgjuar në botë, dhe ai tha kur ne të bashkojmë fuqinë tonë ne do të arrijmë ti shfaqim botës se si mund të transformojmë Vendin tonë në vendin më prosperues në botë dhe vendin që ka më shumë milioner në botë, e gjitha që duhet ai tha është të bashkohemi në një fuqi. Dhe ai ceku se besoj se një nga ata persona do të jem edhe unë. Mori duartrokitje dhe përkrahje nga të gjithë pjesëmarrësit për vërtetësinë e qëllimit të tij.

Anëtari i nivelit të 4 në Iam Power, dhe anëtar në Global Information Network si dhe një sipërmarës shumë i suksesshëm në R. e Kosovës z Bujar Jashari e shfaqi përvojën e tij lidhur me vlerat që ne duhet ti ndajmë si në familje ashtu edhe në biznes, ai ceku se nga përvoja e tij edhe familja edhe biznesi duhet të zhvillohet në bazë të regullave të njëjta, kujdesit të njëjtë, mirësisë së njëjët dhe dashurisë së njëjtë si për familjen edhe për të punësuarit, biznesin dhe bashkëpuntorët.

Seminari përdundoi me një sukses të madh sepse kur ndahen informacionet esenciale për sukses shtohet e mira dhe ritet e mira.

Me shumë përulje dhe nderime i falenderojmë të gjithë pjesëmarrësit për kontributin e tyre që të lëshohen reze pozitive në hapësirat ku ne jetojmë.

Me respekt

Mimoza dhe Avni Thaqi, themelues të Iam Power.
#behgjetpacolli #iampower

Seminari motivues-SI TE MERRNI NË KONTROLL JETËN TUAJ

seminar (1).png

Prishtinë, 24 Mars 2019
Hotel Swiss Diamond

nga ora 14:30 deri në ora 20:00

Çmimi i biletës: 10 Euro

Dërgoni jetën tuaj në një nivel tjetër…ju keni nevojë gjithnjë të riteni sepse nëse nuk riteni vdisni…

Një udhëtim prej 10,000 km fillon me hapin e parë! Ngritni udhëtimin tuaj si ëndrra vazhdon .... Bashkohuni me ne në Prishtinë!

Udhëtimi ynë i 5 viteve filloi me hapat e parë dhe ëndrrat e mëdha në 2014 .... Ne do të vazhdojmë të mendojmë më shumë! Ne do të fluturojmë në lartësi të reja! Ne do të ngjitemi në maje të reja! Ne do të qëndrojmë dhe do të festojmë se jemi ngritur mbi çdo sfidë në rrugën tonë drejt sukseseve më të mëdha!

Sukseset e Mëdha fillojnë me Ëndrrat e Mëdha, Kështu Ëndërrat më të Mëdha, Përfundojnë me Sukses më Madh, Fluturoni me Shqiponjat dhe fluturoni sa më lartë.


Në këtë seminar do të ndajmë me ju disa hapa me të cilët ju vërtetë do të jeni të vetëdishëm për çdo situatë që ndodh në jetën tuaj.

Do të kuptoni, pse keni ngecur në të njëjtin vit jetësor për vite e vite të përsëritura…


Pjesë nga trajnimet e së kaluarës organizuar nga Iam Power.

Temat e Seminarit:

 1. Çfarë ju duhet të bëni çdo ditë, që të qëndroni pozitiv në një ambient negativ.

 2. Si të arrini të mposhtni pjesën e vetes suaj që gjithmon ju thotë se ju nuk mundeni.

 3. Pse duhet të dëgjoni pëshpërimën e zemrës suaj e cila gjithmonë të thotë heshturazi ec edhe pak se ka dritë atje… për ty

 4. Cilat janë 5 Shtyllat e një qëndrueshmërie të motivimit tuaj.

Kur bëhet fjalë për përmirësimin e vetvetes... nje E VERTETE E MADHE NGA KEVIN TURDEAU

Kur bëhet fjalë për përmirësimin e vetvetes, zhvillimin personal, Vetëvlerësimin, Iluminizmin, trajnimin e suksesit, transformimin personal, si të vendosen dhe të arrihen qëllimet dhe fusha të tjera të mendjes, natyrës shpirtërore të njeriut, konsideroni këtë: askush nuk e ka shpikur apo krijuar këtë.
Gjithë që një person që ka bërë ndonjëherë ishte "zbulimi" i së Vërtetës: që ka qenë aty gjatë gjithë kohës.

Asnjë shkencëtar nuk shpiku ADN-në. Ata zbuluan ADN-në, pasi ADN-ja ishte gjithmonë një realitet.
Asnjë studiues nuk krijoi atomin, sepse atomet gjithmonë ishin atome edhe para se "njerëzimi" të dinte "për to".
Asnjë astronom shpiku Plutonin apo ndonjë planeti "të ri". Ata thjesht zbuluan atë që ishte gjithmonë atje.
Energjia elektrike nuk është shpikur, është zbuluar. Siç ishte fizika kuantike. 

Por kur hyjmë te fusha e zhvillimit personal: "si të hiqni bllokimet" për t'ju ndihmuar të arrini sukses; "sekreti" për iluminizmin; metoda për të eliminuar dhimbjen mendore dhe emocionale; hapja e chakras tuaj; sekretet e suksesit; dhe kështu me radhë, shumë "Masters", autorë, folës, trajnerë dhe Guru duan të patentojnë, kopjojnë shkruajnë dhe i quajnë këto zbulime "TË MIAT". Ata duan të pretendojnë pronësinë për atë që ata po mësojnë sikur ata "KANË shpikur ose krijuar" diçka të re.

"Askush nuk e bëri këtë përpara se ta shpik unë" ata bërtasin.

Really? Metëvërtet?


A i kanë lexuar ndonjëherë 5000-year-old Vedas, Pantagali's Yoga Sutra's e shkruar para njëmijë vitesh, the Chinese writings of the Tao, Kashmir Shavaism, The Zohar, Kabbala, Sufi teachings, apo tekstet antike? Çfarë për "sekretet" e Free Masonëve (të mundëshme vetëm për shkallën 33 të Masonve), apo shoqëri tjera sekrete dhe mësimet e tyre?


Unë mund t'ju siguroj se çdo gjë që po mësohet sot si "e re" është në këto tekste të lashta ose shkrime të tjera që shkojnë mbrapa shumë qindra apo mijëra vjet.

Çdo gjë nga "përgjimi", në homeopati, në "pastrimin e energjisë", e quani atë ... ata u praktikuan dhe u përdorën nga njerëzit mijëra vjet më parë.

Askush nuk krijoi ose shpiku Ligjin e tërheqjes, në të njëjtën mënyrë që askush nuk e shpiku Ligjin e gravitetit.


Askush nuk shpiku se si funksionon mendja ... ajo thjesht gjithmonë ka punuar në mënyrën e duhur.
Askush nuk mund të shpjegoj se si mendja mban fotografi dhe kap energji, dhe mund të ri-stimulohet më vonë dhe të na ndikojë negativisht.
Askush nuk shpiku "chakrat" ose "trupat astral" ose "trupat energjetikë" ose si mund të krijojnë fjalët që përdorni.

Ata thjesht "zbuluan" se çfarë është e Vërteta, ajo që ishte gjithmonë atje, dhe ajo që është në të vërtetë ... realitet.

Askush nuk mund të thotë "E kam shpikur TE VETMEN metodë të" lirimit dhe pastrimit të energjisë së bllokuar, dhe nëse përdorni metodën time, jeta juaj do të përmirësohet në çdo fushë ". 


Çfarë personi mund të thotë është "Kam zbuluar Një metodë, ndoshta një nga shumë, që unë mendoj dhe duket të jetë, një mënyrë për të liruar dhe pastruar energjinë e bllokuar, dhe është përdorur, DHE DUKET SE KA ndihmuar shumicën e njerëzve dhe KA përmirësuar çdo fushë të tyre NË JETË


Pikat kyçe janë:

1.) Është vetëm ajo që ata "mendojnë apo supozojnë" ose "teorizojnë". Ata nuk e dinë me 100% siguri.

2.) Nuk e shpiku atë. Kjo nuk është metoda e VETË, as nuk mund të thonë "mirë". Nëse ajo që ata zbuluan bën diçka, nuk e kanë shpikur ose krijuar atë, ata zbuluan ose u bënë në dijeni, një metodë për "pastrimin ose lëshimin" e energjisë.

3.) Duke pretenduar pronësinë është treguesi # 1 që personi NUK është shumë i evoluar dhe në vend të kësaj, është drejtuar nga EGO. Ajo gjithashtu tregon se personi në fakt nuk "e di", por, vetëm "di për".


Një nga studiuesit më të mëdhenj në fushën e mendjes, dhe zhbllokimi i potencialit njerëzor dhe aftësive, dha mbi 100,000 orë leksione të regjistruara gjatë jetës së tij. Ai i kushtoi jetën studimit dhe zbulimit të "të vërtetave" se si funksionon mendja, si ta zhbllokojë potencialin e pakufizuar njerëzor që qëndron në gjumë dhe si t'i lëshojë aftësitë tek njerëzit që duken mbinjerëzorë apo mbinatyrorë.

Ai deklaroi: "E vërteta e mendjes, I gjithë Universi fizik, Ndërgjegja dhe gjithçka që mund të klasifikohet si jo-fizike apo shpirtërore, tani mund të provohet me shkencë, fakte dhe dëshmi të forta: vjen nga fizika bërthamore dhe kuantike, matematikë më të lartë, dhe të kuptuarit e të parëve të Lindjes (kryesisht India, Tibeti, Kina) ".

Interesante. Fizika kuantike dhe mësimet e lashta të atyre mistikëve, mjeshtërve të mësuesve dhe mjeshtrave të ndritshëm të Indisë dhe Lindjes, të gjitha në marrëveshje.

L. Ron Hubbard për shembull tha:
"Të ashtuquajturit ekspertët e së kaluarës së afërt, në fushën e mendjes, dhanë disertacione që përkrahin filozofitë, idetë dhe mendimet e tyre, megjithatë, thjesht spekulonin dhe kishin shumë pak dëshmi reale për të verifikuar atë që ata thoshin ishte e vërtetë. krijimet e tyre, dhe secili filozof ishte në punë duke u përpjekur të krijonte filozofin e njëri-tjetrit. Ishte gjithçka e shtyrë nga egoja dhe gjithçka për konkurrencën.

Ne, megjithatë, kemi të bëjmë thjesht me zbulime. Fenomeni që po ndajmë është ajo që kemi zbuluar dhe që mbahen të përbashkëta nga të gjithë njerëzit dhe të gjitha format e jetës. Ne nuk po përpiqemi të krijojmë çdo ekspert tjetër të ashtuquajtur që vjen. "


Ai vazhdon të thotë;
"Ne me të vërtetë nuk po përpiqemi t'ju mësojmë asgjë, me të vërtetë po përpiqemi t'ju kujtojmë atë që ju tashmë e dini", e vërteta, që vjen nga askush, në çdo formë, ishte gjithmonë e juaja në vendin e parë. të njëjtën gjë, dhe kanë qenë për mijëra vjet, vetëm duke thënë ndryshe. Pra, e vërteta nuk është vetëm "shkenca e jetës", por është një shpjegim për atë që keni bërë para se të harroni atë që keni bërë ".

Edison, ndoshta një nga, nëse jo, shpikësit më të mëdhenj të të gjitha kohërave ranë dakord mbi këtë pikë për "zbulimet". Ai gjithmonë pretendonte se ai "zbuloi" gjëra, dhe jo "gjëra të shpikura". Kështu bëri Ford, Krishnamurti, Yogananda, Buda, Tesla, OSHO, Ajnshtajni dhe shumë "Masters" të tjerë.


Merrni parasysh këtë. Kur vjen puna te mendja, që dikush ta shpjegojë atë, të "dijë" se si funksionon ai duhet të jetë i ndarë nga mendja dhe ta respektojë atë. Kush do ta bënte vëzhgimin? JU, vetë (VETË, ose Ndërgjegja). Ju nuk jeni mendja juaj dhe jo trupi juaj. Keni një mendje dhe keni një trup. Kur dikush arrin këtë nivel, duke qenë i ndarë nga mendja dhe trupi dhe duke vëzhguar dhe duke qenë dëshmitar i të dyjave, atëherë mund të ndani atë që ata zbuluan, vëzhguar dhe dëshmuar. Të gjithë duhet të bëjmë është t'i dëgjojmë. Me fat për njerëzimin, mijëra shpirtra të Iluminuar e kanë bërë këtë dhe shkrimet e tyre dhe DISKRETJET janë në dispozicion të të gjithëve. Ata nuk kanë EGO dhe nuk pretendojnë asgjë si "E TYRE". Kevin Trudeau


Me këtë në mendje, merrni parasysh atë që kam thënë më parë në shumë prej mesazheve, librave, emaileve, postimeve dhe leksioneve. Kush dëgjon? Kujdes nga këta "ekspertë" të cilët jam i sigurt se kanë qëllime shumë të mira, por mbase shumë të nxitur nga Ego ata të kërkonin kredi për të Vërtetën sikur të ishin shpikjet, krijimet, metodat ose sistemet e fshehta të tyre, në lidhje me përmirësimin e gjendjes së njeriut dhe të bëjë jetën tuaj më të mirë në çdo fushë dhe aspekt.


Kur e "dini" të vërtetën, sepse ju keni përjetuar me të vërtetë vëzhgimin e mendjes dhe Universit Jofizik, siç përshkruan Edison, nuk mendoni se ju duhet të kërkoni diçka si JUAJA. Prandaj, nëse dikush pretendon pronësinë në TË "Vërtetën" ose një metodë si krijimi i tyre i regjistruar, e di se ata nuk e kanë arritur atë gjendje të vërtetë të qenit dëshmitar në mendje. Prandaj, ata nuk e dinë. Ata vetëm "dinë". Kështu, ata gjithmonë ndihen të kërcënuar.

Asgjë e vërtetë nuk mund të kërcënohet ndonjëherë.


Prandaj, kur KENI përjetuar në mënyrë të menjëhershme atë të të qënit "dëshmitar" i mendjes dhe përjetoni personalisht bashkimin me "TË GJITHA QË ËSHTË", nuk ndiheni kurrë të kërcënuar, nuk keni nevojë për miratim, validim ose ndjeni nevojën për t'u afirmuar . 
E vërteta është e vërteta. Realiteti është Realiteti. Ju keni "njohuri" dhe "siguri" plotë. Shikoni këto cilësi në ato që dëgjoni dhe punoni për t'i arritur ato në vetvete.
Gjithçka tashmë është kur është fjala për mendjen dhe spiritualitetin. Të gjitha tashmë janë zbuluar dhe zbuluar për të gjithë ne, sepse kaq shumë kanë arritur tashmë "Iluminizmin". Ka pasur miliona qenie të evoluara në tokë që zgjasin mijëra vjet, të cilët kanë arritur nivelin shpirtëror të mundësisë për të vëzhguar dhe dëshmuar mendjen në veprim dhe gjithë natyrën jofizike shpirtërore të Universit. Këta njerëz njihen si të "Ndriçuar" ose "Shenjtorë" ose Avatarë ose Vetë Realizuar. 

Shumë prej tyre, mbi mijëra vjet, kanë shkruar këto vërejtje dhe zbulime për të gjithë ne për të mësuar. Këto tekste janë në dispozicion për të gjithë ne. Por, kush do të kalojë kohën, duke lexuar këto tekste ezoterike nga e gjithë bota?
Shume pak.

Me fat për ne, tani në të vërtetë, ka qindra e mijëra të tilla qenie të vetë-realizuar "të Iluminizuara" në planetin Tokë. Shumë prej tyre po ndajnë atë që "e dinë" përmes librave, leksioneve, videove dhe punëtorive. Ata po ndajnë atë që ata e dinë, jo vetëm "e dinë".

Unë ju inkurajoj që të kërkoni të vërtetën nga burimi nëpërmjet dikujt që nuk pretendon të jetë burim, por punoni për t'ju hapur juve në mënyrë që të mund të lidheni direkt me burimin. Gjetja e një personi të tillë dhe ndjekja e mësimeve të tyre është rruga më e shpejtë dhe më e lehtë për të arritur aty ku dëshiron absolutisht të shkosh. Shumë dashuri për ju si ju vazhdoni në udhëtimin tuaj. Bëni një aventurë!

Much love, and may you never be the same.
Your friend, KT
Miku yt, KEVIN TRUDEAU


11081493_835513839835006_5088863214330925782_n (1).jpg


Pse duhet te ndryshosh kur ti je gjithcka!

Pse duhet te ndryshosh kur ti je gjithcka, ti je i pandryshueshem je i persosur, e ndryshueshmja do te te ndryshoj ty. Ti je drita e vetedijes, ti je projektuesi i imazheve tua, ti je mbi trupin dhe mendjen, ti je dashuria e pakushtezuar, ti je perosmeria, ti mendon se i ndihmon te tjeret e te tjere nuk ka, kur ndihmon veten ndihmon te gjithe. Kur nuk e njoh veten si njeh te tjeret, kur e njeh veten i njeh te tjeret. Ti je UNE JAM KJO UNE JAM. TI DI GJITHCKA POR NUK E DI VETEN. Kur mendon mendo ne shprazetiren mes mendimeve. Ku e vendos vemendjen ajo krijohet, rebelohu beje te kunderten nese ajo qe e projekton nuk eshte ajo qe ti e do. IAM THAT IAM.

Ne krijojme imazhe permes fotoneve te drites, aty ku vendosim vemendjen ajo vazhdimisht krijohet. Nese largojem vemendjen nga dicka qe se duam ajo zhduket, nese vendosim vemendjen ne dicka qe duam ajo krijohet.

52011429_10155865283991536_3332415393540079616_n.jpg

Kur ne paragjykojmë të tjerët!

Burri nuk e di se ka një gjarpër poshtë. Gruaja nuk e di se ka një gur mbi ate.

Gruaja mendon: "Unë do të bie, dhe unë nuk mund të ngjitem, sepse gjarpri do të më kafshojë mua! Pse nuk përdor më shumë energji për të më tërhequr".

Burri mendon: "Unë jam në kaq shumë dhimbje, megjithatë unë jam ende duke e tërhequr aq sa mundem! Pse nuk përpiqet të ngjitet pak më shumë ?!"

Morali është: Ju nuk mund ta shihni presionin që pala tjetër ka dhe pala tjetër nuk mund të shohë dhimbjen që keni. Kjo është jeta, pa marrë parasysh nëse është puna, familja, ndjenjat, miqtë, familja, ju duhet të përpiqeni ta kuptoni njëri-tjetrin, të mësoni të mendoni ndryshe, të mendoni për njëri-tjetrin dhe të komunikoni më mirë.

51182372_10215582879662979_1761731190374531072_n.jpg

Çfarë ju bën një mendim negativ!

Nje fjale negative qe dikush te thote, eshte si nje virus qe i futet nje kopmpjuteri dhe i fshin gjithe te dhenat qe jane shume esenciale per ju, vjedh paswordet a bankave, fshin kujtimet, fotot punet me vlere qe ju e keni bere. 
Cfare ky mendim negativ i ben mendjes suaj, ai eshte kontaminues dhe i gjen gjithe shoket e tij ne mendjen tuaj, keshtu qe ai fiton fuqi duke u bashkuar me miqt e tij, kur dikush ju tha se nuk mundeni, kur dikush ju tha se jeni egoist, kur dikush ju tha se jeni i pavlere, dhe fillon perseritet ne mendjen tuaj, duke ju folur vazhdimisht negativisht dhe duke ju thene se do te deshtoni si eshte me keq, sepse e di kur ai te tha se si filani ka deshtuar edhe ty do te gjej e njejta. Ky mendim negativ fshin gjithe besimet e juaja, fshin gjithe vlerat e juaja, fshin gjithe sukseset qe ju patet ne te kaluaren tuaj, dhe instalon frike instalon deshtim instalon helm qe te sigurohet qe ju te mos coheni me asnjehere. Instalon gjithashtu mosbesim qe eshte vrases i cdo suksesi. Dhe ju takon me njerez qe kane deshtuar qe te ju japin prova se gjithmon dikush tjeter i ka fajet per deshtimin tuaj, gjithnje fajsohen te tjeret qofte ne forme satire, qofte me humor te kontaminuar po nga keto mendime.

neg.jpg

KUJDES, KUJDES KUJDES....vetedisim kerkohet ketu nga ana juaj...

Nese ju jeni te vetedishem per kete se cfare ju ben nje mendim negativ ju do te filloni te instaloni nje program tjeter, do te kujtoni kohen kur dikush ju tha se ju mundeni, kur dikush ju tha lexoni libra te njerezve qe ia dolen, lexoni biografite e tyre dhe si ata dolen fitimtar ndaj nje mendimi negativ i cili pastaj shumohet ne forme shume te shpejte. Si ato ia dolen cfare ata perdoren qe arriten. Kemi degjuar thenjen lideret gjithnje lexojne shume, pse valle ata lexojne?

Rikujtoni kush ju jeni, rikujtoni se keni madheshti brenda jush, rikujtoni se ju mund te keni te jeni dhe te beheni cdo gje dhe gjithcka qe ju enderoni.

Formula eshte e thjeshte, nese e dini cfare doni ju mund ta keni, ju beheni ajo per te cilen mendoni 24/7.

Mendoni pak tani, cfare mendoni 24/7, dhe konsideroni ti ndryshoni ato mendime.

Suksese, une e di se ju mundeni nese besoni se mundeni.

NJËHERË QË TË ZËVENDËSONI MENDIMET NEGATIVE ME ATO POZITIVE. JU DO TE KENI REZULTATE POZITIVE!

NJËHERË QË TË ZËVENDËSONI MENDIMET NEGATIVE ME ATO POZITIVE. JU DO TE KENI REZULTATE POZITIVE!

SEMINAR MOTIVUES DËSHIRA JUAJ ËSHTË URDHËRI JUAJ

SEMINAR MOTIVUES  
DËSHIRA JUAJ 
ËSHTË URDHËRI JUAJ

seminar deshira juaj eshte urdheri juaj.png

Hyrja në seminar 10 Euro

Data: 9 Shkurt 2019

Rregjistrimi nga ora 14:00 deri 14:30

Seminari fillon në ora: 14:30

Mbaron në ora: 19:00

Vendi: Ju dergohet ne email pasi te konfirmoni ardhjen tuaj ne email: mimoza88@yahoo.com

–”SEKRETET E SUKSESIT QË ATA NUK DUAN JU TË DINI”–

Pikat kryesore të Seminarit:

4 Bazat kryesore për çdo arritje në jetë!

Ju nuk mund të ndryshoni asgjë në jetë, nëse i bëni të njëjtat gjëra vazhdimisht!

Si të krijoni shprehi të cilat ju sjellin vetëm sukses në jetë!

Kush është sekreti prej 10 sekondash për ndryshim të menjëhershëm në jetën tuaj!

Cilat janë format me të cilat ju mund të largoni mendimet negative dhe ti shëndroni ato në QËLLIM TË PËRCAKTUAR KRYESOR!

Emri dhe Mbiemri *
Emri dhe Mbiemri

Ju ndoshta keni dëgjuar për librat shumë të shitur Sekreti, Mendo dhe pasurohu, Kerkoe dhe të është Dhënë, Baba i pasur Babai i Varfër dhe të tjerë që ju premtojnë të ju mësojnë juve si të fitoni miliona, të jeni të lumtur dhe të manifestoni dëshirat e juaja..

Këta libra janë shumë të mirë, por të gjithëve ju mungon çelësi kryesor, përbërësi sekret që bën këtë informatë të funksionojë NË REALITET, dhe atë të funksionojë SHPEJT!

Prandaj shumica e njerëzve që i lexojnë nuk i arijnë rezulltatet. Fakti është se aty ka një ÇELËS QË MUNGON, i cili QËLLIMISHT ËSHTË LARGUAR nga ata libra dhe të tjerë si ato! KY PËRBËRËS ÇELËS I BËN GJITHA NDRYSHIMET!

Unë jam e gatshëme të ju tregoj për këtë ÇELËS SEKRET QË I REALIZON GJITHA ËNDRAT TUAJA! Ja si mësova unë për këtë dhe pse jua ofroj juve tani.

Si që kam shpallur në video, programe televizive unë isha në një situatë shumë të vështirë jetësore edhe pse i kisha lexuar pothuajse të gjithë librat për sukses për para, nga libri Mendo dhe Pasurohu unë realizova qëllimet e mia në para por kur arrita atje lartë diçka nuk kishte funksionuar si duhet në jetën time sepse ky sukses material nuk më solli lumturinë që kisha ëndërruar. Dhe çdo gjë filloi të fundoset asgjë më nuk më ndihmonte asnjë librë, as edhe dokumentari sekreti…ky dokumentar më bënte të ndihem mirë vetëm në kohën që e shikoja përndryshe pasi përfundonte filmi unë filloja të mendoj negativisht dhe kisha shumë frikë se Ligji i Tërheqjes më sjell në jetë atë që mendoj.

Atëherë më erdhën në jetën time informacionet e sakta nga audio Programi DËSHIRA JUAJ ËSHTË URDHËRI JUAJ dhe çdo gjë u qartësua.

Pregaditu të kesh, jesh ose bëhesh çdo gjë që ti do!!

PRIT PAK

Në këtë seminar vendosa që të ju jap pjesëmarësve versionin digital të Audiove DËSHIRA JUAJ ËSHTË URDHËRI JUAJ

me një zbritje prej 50%.

Hyrja në seminar 10 Euro

Data: 9 Shkurt 2019

Rregjistrimi nga ora 14:00 deri 14:30

Seminari fillon në ora: 14:30

Mbaron në ora: 19:00

Vendi: Ju dergohet ne email pasi te konfirmoni ardhjen tuaj ne email: mimoza88@yahoo.com


seminar djuj.png