Cfare i bej vetes ju bej te tjereve!

Nese dikush eshte i persosur dhe nuk ka gabuar ne asgje ne kete jete Ai ka te drejte te gjykoje te tjeret!
Ne te gjithe ne kete jete kemi qene te sulmuar nga grackat ose ryshfetet e anes se erret( negative te botes)

Ne librin Mposhtja e Djallit, Napoleon Hill tregon shume mire per grackat e Djallit.
A duhet kjo te na ndaloje te mos bejme mire dhe te vazhdojme te bejme mire.... 
A dtth kjo se ne nuk duhet te falim veten dhe te tjeret!
Ana negative e botes gjithnje perdor strategjine e shkaterimit tone!

Duke qene te vetedishem per kete pike ne duhet tani te fokusohemi te e mira qe eshte brenda zemrave te njerezve <3!

Henry Ford tha:
dhe nese besoni edhe nese nuk besoni ne te dy rastet keni te drejte!
Gjithnje keni te drejte.... gjithmon...
mendoni ose besoni cte doni peresri keni te drejte... perseri e perseri e perseri... vetem te drejte keni....
ne nuk jemi ketu ti bejme te tjeret te besojne ate qe ne duam te besojne.... 
ata le te besojne ate qe ata duan ta besojne....
po tek te besuarit gjtihnje kane te drete te zgjedhin viktimen pse fitimtarin....

cdo sekonde te jetes ne mund te krijojme edhe nje mundesi fantastike per ndryshim...
edhe nje mundesi depresive per viktimizim....
cfare te zgjidhni ate e keni cdo here....
A ndikoheni nga situata dhe njerezit...
Apo ju me mendimet dhe besimet e juaja i beni situatat te jene ne favorin tuaj....????

O sa shume te drejta keni!.... !!!!
dhe sa te cuditshem jeni!

Ne nuk duhet ti kthejme shpinen njeri tjetrit sepse ne te gjithe e krijuam dhe vazhdojme te krijojme kete realitet.

Per ata qe kuptojne nuk duhen shpjegime!
Per ata qe nuk kuptojne nuk ka shanse te shpjegohesh!

A lindin Yjet?
A rilindin Yjet?
Apo Yjet harrojne te ndricojne?

E dini cfare ndodh tani me ne njerezit qe jetojme ne kete bote!
Ata qe menduan me ane te frikes te na udheheqim dhe ne te jemi rrobotet e tyre jane duke parre se ne jo qe nuk u beme rrobot por filluam te humbasim te gjithe fuqite dhe te shkojme drejt shuarjes... Ata e pane se keshtu sdo te kene me dobi nga ne dhe filluan edhe ti harrojne historite e rejshme qe na i treguan gjate gjithe jetes sone...
dhe menduan te na lene te lire... njetet si prinderit te cilet mundohen me frike te edukojne femijet e tyre dhe kur e shohin se ata marrin rruge te keqe i lene te lire te bejne cte duan....
Jemi ne periudha te medha ndryshimesh dhe pranim te informacioneve.. truri jone tani punon me shpejtesi te madhe...

Do te ju paralajmeroj tani se shkrimet qe koheve te fundit i ndaj me ju do te ju zemerojne. Kur te shikoni si jeni manipuluar ju do te terboheni, sepse do te ndiheni si budallenj. Ju lutem rikujtoni se te duket vetja budalla kur nje ndryshim i madh pregaditet, prandaj qeshni me veten tuaj.
Dikush nga ju sdo te doj te lexoj me keto qe une i shkruaj... por pas nje kohe do te kthehet te shoh pse une shkruaj keshtu...dhe do te interesoheni per me shume gjera qe une ndaj me ju...Sepse ne thellesine me te madhe te diturise tuaj ju do te kuptoni te vertete qe ju takon juve....

Cfare i bej vetes ju bej te tjereve!

Mimoza