Te jesh nje kampione apo kampion ne jetë se pari duhet ta pasurosh shpirtin tend me besim te fort!

 

Te jesh nje kampione apo kampion ne jetë se pari duhet ta pasurosh shpirtin tend me besim te fort vendoseshmeri dhe ta largosh friken Se mund te humbesh,
Pastaj mos thuaj e dua suksesin dhe te rrish aty ulur tê tê vije,
Duhet te punosh ne ate drejtim qe te vije suksesi 😉
Une personalisht kam pas shum veshtiresi qe te arrijë tek caku ku un kam deshiru mir po une kurr su derzova dhe e arrita ënderrên time te behem KAMPIONE
Nisuni me moton SKAMUNAL deri ta arrish ta kapesh ate qe ju deshironi!

Unë deshta me nda me juve gjith historin time gjat udhtimit tim per suksese 👊

Unë jam Myrvete Uka e lindur më 28 mars në Vushtrri. Me Sporte luftarake merrna qe nga mosha 7 vjeqare ne fillim me Karate pastaj me Kikboks unë si e vogel jum kan femi shum I gjall shum energjike babi jem e ka pa qe unë duhet patjeter me u merr me ndonje sport edhe nje dit me pyeti qfar sporti don thash karate ne rregull te nesermen me dergoj ne nje klub te karates dhe aty filloj gjithqka aty filloj ëndrra ime te zgjohet deri ne moshen 11vjeqare isha gjithmon aktive ne trening ushtrime po erdh nje dit jo e mir e viti 1999 forcat serbe na perzunen nga salla than qe ma kurr skeni me bo trening aty mu mbushen syt me lot thash qe perfundoj ëndrra ime te bëhem kampione,ne ate kohe filloj lufta ne Kosov unë me familje tem e te axhes kemi nejt ne shtepit tona kur nje natë ne ora 11:15 te nates dikush trokiti ne dyert e oborrit nuk ishin miqet por armiqet qe ma kerkuan baben e axhen babi jem trim shum I madh doli gjitthashtu edhe axha i than me ec perpara ata serb ishin te armatosur me maska 200metra nga shtepit tona i ndegjum krismat e armeve fillum me vrapu drejtim tyre aty te shtrir per toke ishin babi e axha im te vrar me nje plumb ne zemer e nje plumb ne kokë ajo nat ishte ma e tmerreshme ne jeten time e humba njeriun qe me dha gjithqka ne jet edhe aty mendova qe perfundoj gjithqka 😖mbas disa muaj perfundoj lufta erdh liria ne si familje jemi kan familje me nje pasuri te madhe por gjithqka na vjedhen na djegen na vran serbet mbas lufte gjithqka filluam nga e para sepse as nje here su derzuam, amanetin e babes tem e fillova me ralizu sepse gjithmon me thojke ty tkom kampione fillova prap ushtrimet edhe e ralizova ëndrren time e te babes tem shpresoj qe kudo qe esht te jet krenar per vajzen e vet qe e la ne nje udhetim te gjat vetem po unë sjam kan vet e kam pas Zotin qe gjithmon me ka ndihmu e babin ne zemer si nje engjull mbrojtes e perkrahjen e familjes gjithmon e kam pas ,pra as nje her su derzova para sfidave te jetes per ralizimin e ëndrres time dhe sot keto jan rezultatet e mija deri me tash Jan te mëdha kampione e ballkanit 2010 Nenkampijone e evropes ne kampijonatin evropian WKA qe esht mbajtur ne Germany Nenkampijone e Botes WKA ne 2011 ne kampjonatin Botror qe esht mbajtur ne Karlsruhe, Germany prap Nenkampijone e Botes ne 2012 ne kampjonatin Botror WKA qe esht mbajtur ne USA Florida-orlando dy mendalje ne K1medalje te Argjend dhe full kontakt medalje te bronzt 2012 ne kampjonatin Botror WPKA qe esht mbajtur ne Selanik te Greqis dy medalje Bronzta,Ne 2011 Sportiste e vitit nga federata e kikboksit te kosoves,2011 Sportiste e vitit ne Komunen e Vushtrris Kickbox,Gjat vitit 2008-2009 per shkak qe nuk kisha kundeshtare ne kikboks ne kosov kalova ne Bokes te fitoj provoj gjat ketyre dy viteve kam boksu me boksere mjafet te forta nga shtete te ndryshme kto jon rezultatet e dy viteve ne boks Teknikja ma e mir ne turnirin e boksit per nder te komandantit Ismet Jashari dhe 7 fitore me kundeshtare nga kosova maqedonia bullgaria zvicerra

Sot jam edhe trajnere shum e sukseseshme

Kickbox is my life, i just love this sport!!

Me pëlqen shumë fotografia, Kam dëshirë t'u dalë përballë gjithë sfidave që me preokupojnë, pavarësisht asaj, a dal fituese apo humbës. Por gjithmon dal fituse 😊

Dashuria ndërnjerëzore, sinqeriteti, zemërgjerësia, toleranca dhe besimi i plotë janë virtyte të larta njerëzore për mua,

Zemra e ime është e hapur gjithmonë për miq të rinj, zemërmirë, që kanë karakter të fortë njerëzor.

 


Ju PERSHENDES jam e lumtur qe jam pjes e grupit 😘 I AM Power
Respekt

Myrvete Uka

14333123_10210688331508936_3277479305083765287_n.jpg