Nje jete e re qe na pret te gjitheve

Nje jete e re qe na pret te gjitheve do te jete ashtu si edhe nuk e kemi imagjinuar ne enderrat me te bukura.
Cdo gje do te ndryshoje, besoj ndryshimet i ndjeni te gjithe ne energjine tuaj, trupin tuaj njerezit perreth...ata kane filluar te zgjohen sepse vala e re e drites qe i eshte leshuar tokes e ben kete gje.
Mund te ndjeni dhimbje koke... apo sintome tjera te lodhjes sepse eshte ndryshimi qe ndodh ne energjine tone.
Por ajo qe vjen eshte paqja, eshte dashuria, edhe parate nuk do te jene aq te nevojshme si qe jane tani edhe fama sdo te jete e nevojshme si qe eshte tani... energjite e reja qe i vijne botes nuk pranojne me shpirtera egoist dhe konkurues...prandaj mos keni frike te ndani ate qe dini me te tjeret sepse dituri te larta te teknologjive qe as i njohim as i dime po i afrohen tokes sone....

Me shume dashuri per ju

Mimoza Thaqi