Mos me ftoni ne mbledhje per barazi gjinore, Une jam per barazine Njerezore!

Sot kisha nje dite intensive dhe interesante. Cdo gje eshte energji, frekuence, vibracion. Kur frekuancat nuk pershtaten ka nje shtyrje te forte energjie qe ste le te qendrosh ne ate vend ku energjia nuk i perket asaj ne te cilen ti vibron... thuhet ndryshe, veprohet ndryshe... keto gjera aspak smund ti duroj. Lavderojne femrat veten sikur kane kapur vazon e arte te floririt duke u munduar te behen dicka qe nuk jane. Duke u munduar te behen te barabarta me meshkujt marrin merritat qe vertete sju takojne. Nese do te qendroja aty akoma do te duhej te kundershtoj cdo gje qe flisnin sepse ata ate gje bejne vetem flasin... Dhe po e them tani haptazi ku ka mbledhje vetem per femra mos me therisni me nuk i takoj atyre femrave une i takoj njeriut dhe vendit te secilit ne kete shoqeri.
Cdo njera nga ata behen heroina dhe prapa tyre qendrojne burrat qe i mbeshtesin.... e i lene qyqanet ne hije duke shpalosur vetem EGON e tyre...vertete qe tani jetojme ne nje kohe ku ne planetin tone ka dy BOTE... DHE vertete botes se EGOS.... nuk dua me ti perkas. Sot ishte pasyrimi me i paster i Egos qe me kane pare syte...dhe falenderoj Zotin qe me shfaqi edhe njehere mjerimin ne te cilin jetojne ATA ...femra te "suksessheme".... me mendje hermetike... me shfaqi veten time te se kaluares... nga e cila vetem mund te turperohem sot.... me shume modesti per ftesen qe me ben ne kete mbledhje po ju lutem mos me ftoni me!

 

E respektoj Fuqine tuaj.

Mimoza Thaqi

 

per me shume informacione me ndiqni ne fb-privat:

https://www.facebook.com/mimozathaqi