Postime ne fb, nga Mimoza Thaqi

·       Lutja me mirenjohje eshte me e fuqishmja ne bote

·       Vetem duhet te fokusoni mendimin energjine ne gjerat qe doni dhe te jeni falenderus per gjerat qe keni

·       Une e di kapacitetin tuaj

·       Cdo gje eshte aty per ty dhe te pret ty

·       Hap mendjen zemren dhe shiko

·       Prandaj ji mirenjohes per pasurine e madhe qe ke

·       Pa ty asgje ska vlere sepse ti nuk je!

·       Gjithcka ne kete bote eshte krijuar per ty

·       Femija buzeqesh per ty

·       Natyra lulezon per ty

·       Uji buron per ty

·       Ajri është aty për ty

·       Fabrikat ne gjithe botën prodhojne per ty

·       Natyra ben ushqim per ty

·       Dielli ndricon per ty

·       Ylli ben drite per ty

·       Dash- Uri.... Uri per te dashur!

·       Jete e re

·       Agim i ri

·       Ti je flori, ar, pasuri, drite...ti dhe vetem ti

·       Asgje ska vlere pa ty

·       Dije per Veten

·       Vete-dije

·       Vetedisim

·       Duaj veten dhe zemren tende

·       Pa ty asgje ska asnje vlere

·       Ketu

·       Jetoni tani

·       Jetoni sot se neser nuk dime a jemi ose joketu ne kete realitet

·       Shihemi ne Suksese

·       Jemi falenderues

·       Jemi mirenjohes

·       Kemi shendet

·       Kemi familje

·       Kemi mendje!

·       Kemi sy!

·       Ne duhet te jemi mirenjohes per gjerat qe kemi!

·       Ne nuk mund te ndryshojme boten per te mire duke u frikesuar!

·       Ju nuk erdhet te perballeni me realitetin por ju erdhet qe te krijoni realitetin.

·       Nese do te tejkalosh gjithe boten tejkalo se pari veten!

·       Menyra me efikase per ta bere eshte ta besh!

·       Zoti eshte i Madh Dhe une i besoj shume!

·       Pas stuhise vjen qetesia!

·       Me qellim qe drita te shendris me shkelqim te madh, erresira duhet te jete prezente!

·       Mos mer vendim te perhershem per emocionin e perkohshem!

·       Tejkalo ate qe mendon se nuk mudesh!

·       Dituria eshte brenda nesh!

·       Zgjim!

·       Vetedisim!

·       Paradoksi me serioz eshte kur pranoj veten ashtu si jam, pastaj mund te ndryshoj!

·       Ti je me i forte se sa mendon se je!

·       E ardhmja juaj krijohet nga ajo qe beni sot e jo neser!

·       Mjaft kerkove lumturine ne te njejtin vend qe e humbe!

·       Nese jeta nuk behet me e mire nga rasti, behet me e mire nga ndryshimi!

·       Nuk e dija se jam e thyer deri sa doja te ndryshoja

·       Adaptohu dhe tejkalo!

·       Ndryshimi ne sjellje fillon me ndryshimin ne zemer

·       Ne qeshim me injorancen e para 5 viteve!

·       Dicka qe sot ju duket shume dhimbje pas 5 vitesh do te ju bej te qeshni!

·       Kriza e se sotmes eshte shakaja e se nesermes!

·       Mjerimi nuk ju ndryshon, ju demaskon!

·       Lloji me i keq i pikellimit eshte kur nuk je ne gjendje ta shpjegosh pse!

·       Asgje nuk ndryshon nese asgje nuk ndryshon!

·       Jeta fillon ne fundin e zones se rehatllekut!

·       Mos shtyni veten nga problemet por udhehiqni ate drejt enderrave.

·       Mrekullite po ndodhin ne cdo aspekt te jetes

·       Nese nuk arrin te kontrollosh mendjen dhe gjuhen te tjeret do te kontrollojne ty. Lider Ne InterGold, Niveli i 6. Itali

·       Suksesi ne jete eshte te behesh cfare do te behesh. W.Wattless

·       Nxitimi dhe frika automatikisht e nderpret lidhjen me mendjen universale.

·       Me e mira qe mund te besh per boten eshte qe te besh me te miren per veten! 

·        

Mimoza Thaqi

Ju dua shume

Mimoza Thaqi