Shume njerez me pyesin si te merrem me njerezit negativ!

Shume njerez me pyesin si te merrem me njerezit negativ?

 

Secili ka njerez "negativ";ne jeten e tyre. Njerez qe flasin keq per ju pas shpine, do te kthehen prape kur gjerat nuk shkojne shume mire, do te godasin ne shpine, do te jene te pabese ne raport me ju, te cilet jan xheloz per ju, do te perpiqen te ju lendojne, do te bejn gjithqka qe munden per te ju pare duke vuajtur ,dhe kjo vazhdon....Gjithkush ka njerez te tille ne jeten e tyre.

Nuk ka rendesi nese ju jeni nje shenjetor , nje person i suksesshem biznesi, nje person shpirteror, nje nene, nje baba, nje punetor, nje njeri i famshem, nje gazetar, nje autor, nje politikan, nje doktor ose nje artist. Secili ka "armiqte"; ne jeten e tyre. Nene Tereza kishte shume njerez te tille ,Steven Jobs,Trump ,Marc Cuban, Rrush Limbagh, Howard Stern, dhe cdo udheheqes i biznesit ka armiqte dhe kritiket. Meditatoret e Joges, Meditatoret shpirterore Guru, dhe cdo udheheqes fetar ne cdo fe ka njerez qe mundohen per te "demaskuar"; dhe vene ne dukje keto kampione te fjales se lire.

Urrejtesit vijne ne te gjitha format. Shumica jane miqte me te mire, te brendshem , ish besniket e ngushte te rrethit tend, ish te dashurit, ish punonjesit, ish bashkeshortet dhe madje edhe te afermit dhe miqte e ngushte te familjes. Sa me shume qe e beni kete eshte pozitive, aq me shume negativitet do merrni. Keshtu Universi mban gjithqka ne ekuiliber. Duhet te jete nje balance . Si mund te merreni me te? Ka shume menyra,te cilat i mesoj Ne Kursin e mjeshterise personale. Gjeja kryesore eshte te jesh i lumtur kur njerezit flasin keq per ty. Kjo do te thote se jeni duke vepru drejt. Ne luften e dyte boterore Pilotet thane, ju merrni flake vetem kur jeni mbi objektivin. Dergoni dashuri ketyre njerezve, eshte menyra si ta besh Universin per te hapur portat e bollekut dhe prosperitetit ne jeten tuaj.

Buzeqesh dhe beju i lumtur kur negativja vjen tek ju.

Gandhi tha:

Se pari ata ju injorojne,pastaj qeshin me ty,te sulmojne dhe PASTAJ ti FITON.

Shume dashuri.K T

Perktheu Xheneta Zymeri

 

https://www.facebook.com/TheKevinTrudeau/?fref=ts

 

 

Perktheu Xheneta Zymeri te falenderoj.