Kujdes se cfare kerkoni se do te ju jepet me shumice!

Kujdes se cfare kerkoni se do te ju jepet me shumice, pastaj nuk do te dini cfare te beni nga largimi prej zones konfore te rehatllekut.

E them kujdes sepse nese mendoni keq do te ju jepen shume ngjarje situata dhe njerez qe do te ju sjellin gjera qe do te ju bejne te beheni i keq.

Nese mendoni mire do te ju jepen shume ngjarje situata dhe rrethana dhe njerez qe do te ju ndihmojne te ndiheni mire, te veproni mire dhe te arrini ate qe doni.

Kush ka kohe te lire te me dhuroje pak!
Gjithcka kemi pervec kohes... ajo iken.. dhe nuk kthehet me...
si e kalojme ate kohe?
duke qare e vajtuar apo duke kerkuar dhe vertetuar fuqine tone?

Pas shume trajnimeve te trurit tim, diciplinim te tij, perdorim te mjeteve te ndryshme qe rekomandon Kevin Trudeau, vertete me duhet vetem te shtyp butonin e frekuences se gjerave qe dua dhe ato te vijne aty per aty. Pa ditur se si pa menduar ne cfare menyre.

Une kam perfunduar se kerkuari te mund dike tjeter, te jem me e mire se dikush tjeter, te jem me e suksesshme se dikush tjeter.. kjo sme vjen interesante kur e di se e gjitha qe duhet te bej eshte te mund veten EGO.... EGO mendjen... dhe te dua Zotin ne Zemren time.

Me driten e zemres jemi ne kontakt

Mimoza Thaqi

20160917_172846.jpg