Sekreti im me i MADH.

Shume persona duan te jene te suksesshem dhe me pyesin si ti ia dole te kesh sukses ne jete, ne pune, ne familje?
Pas deshtimit te 2010- Kur cdo gje u permbys ne jeten time!

Une them se nuk bej asgje me shume se ju, une vetem bej dicka speciale per veten, ate nuk e harroj sepse ajo me shperblen...Une e kenaq veten time, investoj ne vete... cdo investim tjeter per mua ska shume rendesi... veshjet skan aq rendesi ( nuk i jap shume kohe kesaj ceshtje)... celularet skan aq rendesi ( mjafton te kryej punen per te cilen eshte)... dukjes nuk i jap aq rendesi ( mjafton te dukem si tokesore)... Por rendesi i jap asaj qe nuk ka limit- nuk ka kohe- nuk ka dukje- nuk ka cmim- nuk ka fund e as fillim- Ajo eshte Fuqia ime e vertete- Ajo eshte vetja ime e larte- Ate dua ta ushqej, dua ta ujis, dua ta shperblej permes Seminareve, edukimit dhe kerkimit te diturise... Gjithnje vazhdoj te shkoj ne Seminare dhe te investoj per kete pasuri e cila me jep te gjithe pasurite tjera pastaj!
Ketu asnjehere nuk kursej- asnjehere nuk kam mendim dytesor- Vendos aty per aty te jem pjese e Seminareve ku zemra me thot se duhet te jesh- aty zbuloj fshehtesite e qenesise sime dhe pastaj i ndaj me te tjeret, ne pune pas kesaj jam me efektive, ne familje jam me energjike, ne jete dhe komunikim me te tjeret jam me bindese!
Kjo me ben te lumtur- Ky eshte sekreti me i madh i imi!

Per ju qe akoma se keni gjetur sekretin sapo ju zbulova sekretin tim me te MADH.