Duke menduar se nese fitoj shume para do te me duan te tjeret, ketu hasa ne zhgenjimin me te madh ne jete!

Te gjithe ne po edhe une ne kete rrugetim ne kete Planet, kerkoja te me duan te tjeret, te me vleresojne te tjeret, sa me shume kete e kerkoja aq me shume perballeja me zhgenjime, me tradhti me zili e urejtje, me xhelozi deri sa djalli donte te me fundoste ne grackat e tij te pafundme qe ai pregadit per ne qe kerkojme lumturine ne vend te gabuar. Duke kerkuar dashurine nga te tjeret, vleresimin mendoja se duke bere para shume do ta arrij kete por kur edhe ketu u perballa me zhgenjimin me te madh ne jete atehere fillova ti bej pyetje vetes dicka nuk eshte ne rregull ketu, kjo jete nuk mund e vazhdohet keshtu... nese une gjithe jeten vetem u mundova te punoj aq shume duke u munduar te kenaq te gjithe jashte meje pse ata nuk me duan dhe nuk me vleresojne- atehere SIKUR NJE CEKAN ME RA MBI KOKE hamendja- po Une valle e dua dhe e vleresoj veten qe e pres nje gje te tille nga ky iluzon para meje?

Dhe nga ajo pike filloi NDRYSHIMI ne cdo qenie te trupit tim... duke filluar te hulumtoj rreth dashurise qe ishte ne zemren time dhe te cilen asnjehere nuk e kisha njohur vertete, atehere mora 100% pergjegjesi per gjithcka qe i ikisha bere vetes dhe me deshire te madhe fillova te trajnoj veten me dashje qe te dua veten time te vertete ate dashuri te Zotit brenda meje. Pastaj kur fillova te dua veten time te vertete filluan edhe te tjeret te me duan, ata gjithnje me kishin dashur por une nuk i kisha verejtur sepse me EGO MENDJE asnjehere nuk mudn te shohish dashurine qe kane te tjeret ate mudn ta besh vetem kur ti vertete vertete vertete e do qenesine tende. Ju dua shume dhe e di se jeni vete dashuria!<3!!

Me Dritën e Zemrës jemi në Kontakt

E juaja Mimoza Thaqi
 

Çdo Njeri Ka Ëndërra Që Ti Realizojë Ato Duhet Thjesht të Ndaj Nga Koha e Tij dhe të Mësoj Si të Arrij.

 

Dituri të specializuar për arritje, gjeni në Klubin e suksesit

www.iam-power.com

0038975256899-viber