Seminar, Me Meditim Drejt SUksesit, Prishtinë data 17 Qershor 2017 e Shtune nga 13:00-17:00

Iam Power prezenton Seminarin e rradhës:

"Me Meditim Drejt Suksesit"- Sheki Useini

Data: 17 Qershor 2017

Ora: 13: 00-17:00

Vendi: Swis Diamond Prishtinë

Çmimi: 10 Euro ( per anetaret e nivelit 3 dhe 4 hyrja falas )

Teknikat e meditimit do të na i shfaq Sheki Useini, i cili meditimin e praktikon në jetën e tij, si dhe ka mësuar në mënyrë profesionale në OSHO-Internacional në Pune-India!

"Meditimi është shkrirje e dalëngadalshme e VETVETES në Dashuri. Meditimi është edhe një lloj intervenimi kirurgjik në brendi të shpirtit për elimininimin e të panevojshmes,, ku ti je njëkohësisht edhe kirurg edhe pacient".- Sheki Useini

 

 

RREGJISTROU PER SEMINAR NE TABELEN ME POSHTE:

Name *
Name

15 PARIMET E SUKSESIT- Prishtinë 26 Maj 2017

15 PARIMET E SUKSESIT

Prishtinë 26 Maj 2017

Swiss Diamond

RREGJISTROHU PËR PJESëMARRJE NË SEMINAR:

Emri dhe Mbiemri *
Emri dhe Mbiemri

Në këtë Semianar do të paraqiten 15 Parimet e Suksesit nga Napoleon Hill të cilat do të ndërlidhen me njerëzit e suksesshëm të popullit shqiptar si ata kanë aplikuar këto Parime dhe kanë arritur majat e suksesit Botëror.

Sheki Useini është një Spiker Motivues i Nivelit Botëror sa i Përket Motivimit dhe shtjellimit të karakteristikave që një njeri e bëjnë të suksesshëm. Ai personalisht ka sukses të jashtëzakonshëm në bizneset e tij, jeton dhe punon në Zivcër e si qëllim i tij jetësor tani është që vendi jonë dhe populli jonë të ritet në nivelin e vetëdijes së lartë të prosperitetit.

Semianri është falas për anëtarët e niveli 3 dhe 4 në Iam power, hyrja ështe e mundëshme edhe për gjithë të tjerët me një çmim simbolik prej 10 Eurove.

Vendet janë të limituara prandaj suksesi gjithnjë është një vendim për më tej:

Disa copëza të arta për Dështimin nga Napoleon Hill:

Në të tilla “dështime” prehet shpresa e botës.

O njeri, që je etiketuar si “dështak”, ngrihu dhe dil mbi ta! Çohu sërish dhe vepro!

Diku në botën e aksionit ka vend! Aty ka një vend për ty.

Asnjë dështim nuk është regjistruar ndonjëherë në jetëshkrimet e njerëzve të sinqertë

Vetëm frikacaku dështon dhe vetëm ai nuk përpiqet më. Lavdia është te puna dhe jo te fitimi i trofeut.

Muret që gjenden në errësirë nuk mund të qeshin me puthjen e diellit.

 

“FORCA E EDUKIMIT ËSHTË AQ E MADHE, AQ SA NE MUND TË BËJMË KALLËP NË MENDJET DHE MËNYRAT E TË RINJVE ME CILINDO MODEL QË TË DUAM DHE TË JAPIM NDIKIMIN E SHPREHIVE TË TILLA, QË DO TË QËNDROJNË PËRGJITHMONË TE TA.  Aterburi.

 

Ti nuk mund ta frikësosh një njeri që është në paqe me Zotin, me njerëzit e afërm të tij dhe me veten. Nuk ka vend për frikë në zemrën e një njeriu të tillë. Kur frika mirëpritet diku, aty ka diçka që duhet të zgjohet.

 

Klubi Juaj

Iam Power 

Info ne email iampowersuport@yahoo.com dhe tel/viber 0038976256899

     

Përfundoi edhe Seminari Ti Meriton Suksesin në Flawil Zvicër

Ma datë 14, Maj 2017 Në Flawil të Zvicrës, me iniciativën e antarëve të Iam Power znj Igballe Krasniqi dhe z. Fazli Krasniqi përfundoi me sukses organizimi i seminarit nga klubi Iam Power "Ti Meriton Suksesin", një çift i përkushtuar për arritje dhe sukses, një çift që gjithë jetën e tyre e përkushtuan për të ndihmuar bashkatdhetarët e tyre në forma dhe veprimatari shumë dobiprurëse, një çift me një shpirt të madh përparimi dhe ndryshimi që na impresionuan në çdo moment me zemrën e tyre të madhe dhe atdhedashurinë e tyre ndërtuese për jetën.

Ajo që ishte karakteristikë e këtij seminari ishte energjia pozitive e pjesëmarrësve, shpirti i tyre përparimtar dëshira e tyre e madhe që të shohin popullin e tyre në vendet e larta që meriton.

Çdo moment në këtë seminar ndihej dëshira e madhe e tyre që në evente të këtij lloji të ketë më shumë pjesmarrës, më shumë njerëz që marrin përgjegjësi dhe fokusim drejt vetvetes dhe familjes. Sepse është e vetmja formë për një jetë më të mirë për të gjithë.

Z. Sheki Useini i cili vlerësohet si një spiker motivues i rangut botëror për qartësim të ideve për ndryshim dhe jete te suksesshme shpalosi kete rradhë në pika shumë të spikatuara format të cilat na ndihmojnë në gjetjen e vetvetes dhe suksesit në jetë.

Ai shfaqi Dietën Intelektuale dhe rëndësinë e të ç'mësuarit të mësimeve të huazuara nga të tjerët dhe që nuk i sjellin të mira jetës sonë, si funksionon VETË-DIJA DHE NËN-DIJA,  pse është e rëndësishme që me vetëdije të mbjellim fara të suksesit për veten tonë.

Na mësoi për aftësinë që të kuptojmë mrekullitë e jetës si dhe vendosmërinë për të luftuar deri në fund për atë që e besojmë. 

Ndihem shume e bekuar per ju luftëtar të dritës.

Me shumë respekt

Mimoza Thaqi

Sheki Useini në një postim të tij ne facebook për seminarin tha:

Seminari motivues „Ti meriton Suksesin“ i mbajtur nën moton „SEMINARI I PËRKUSHTIMIT » në Flawil të Zvicrës përfundoi me sukses. Orgnizatorët, zonja Igballe Krasniqi dhe zotëri Fazli Krasniqi kishin bërë më të mirën e mundshme, që ky seminar të jetë superiorë. Faleminderit për këtë përkushtim shembullorë. Gjenialiteti i Mimoza Thaqit edhe njëherë me rradhë tregoi se është pasuri e veçantë për çdo seminar. Mimoza vazhdon të qëndrojë padyshim një fenomen në këtë lëmi. Respekt Mimoza !
Ambienti i seminarit ishte plot energji pozitive, kurse vëmendje, kujdesi, respekti, butësia dhe përkushtimi i parezervë i pjesmarrësve e bënë këtë seminarë madhështorë. Ju faleminderit të gjithëve për këta vlera të veçanta. Qofshi gjithmonë të bekuar dhe mirë u pafshim në rrugëtimet e mëtejme.

Sheki Useini

15, Maj 2017

 

Fjala Jeta- JE-TA ( je-ata) Apo je- UNE JAM 

Bej kerkime te ndryshme dhe eksperimente te ndryshme me mendimet e mia, javen e kaluar kam lexuar shume lajme nga portale te ndryshme per ngjarjet e fundit ne hapesiren ku jetoj kam degjuar emisione te ndryshme televizive per kengetaret apo njerezit qe jane te famshem. Kjo te ben te shohish ne cilin realitet te plasuar nga klasa sunduese ne jetojme, realitetin virtual te cilet ata duan ne te dijme, ata na ushqejne cdo dite me ate qe ata mendojne se ne duam ta shikojme, lexojme dhe degjojme sepse ne ate forme e kane programuar mendjen tone per gjate gjtihe jetes sone, dhe mendja jone kerkon pastaj te degjoje te lexoje dhe shikoje lajme te tilla sepse ashtu eshte programuar dhe programimi negativ gjithnje kerkon ushqim me te cilin pastaj do te flase me miqte, koleget apo familjaret. 
Dhe fjalet pastaj qe perdoren jane po te njejtes natyre duke share, tallur e kritikuar ata qe na udheheqin. Duke fajsuar cdo njeri tjeter se pse vepron ai ne menyren si vepron dhe duke mos folur ne asnje moment per ate qe bejme ne dhe mendojme ne. Duke treguar mencuri te formave te ndryshme se pse jeta jone nuk funksionon ne formen si ne duam te funksionoje vetem per arsyen se ne jetojme ne nje vend qe nuk na jep mundesi. E si mundet vendi te na jap mundesi kur ne vetes nuk i japim asnje mundesi, e si mund dikush tjeter te na avancoje kur ne se avancojme veten tone, e si mundet dikush tjeter te mendoje mire per ne kur ne nuk mendojme mire per veten tone? 
Ky kompjuteri me i fuqishem ne Univers qe ne e quajme truri jone eshte i vjedhur nga ne dhe punon per interesat e vetem disa njerezve, ata neve na japin ushqim cdo dite qe te na mbajne ushtare lojal te planeve te tyre, te objektivave te tyre e vetmja gje qe ata nuk duan eshte vetedisimi jone dhe programimi ndertues i kompjuterit tone. 
Duke e ditur kete e kuptoj pse njerezit akoma vazhdojne te jene te tille si jane dhe te jetojne jeten ashtu si e jetojne dhe nuk me vjen keq aspak ngase ato e kane ate mundesi te zgjedhjes dhe nuk e perdorin por thjeshte kane vendosur te jeni viktime dhe eshte nje thenje mos e bej derin te kendoje sepse e shqeteson derin dhe e nevrikos veten. Leje derin te jete der, leje viktimen te jete viktimi ti per vete vendos te jesh nje fitimtar dhe te fitosh mbi mendimet tua negative qe te sjellin dem ty dhe shume njerezve reth teje!
Ne Iam power ju mund te programoni veten per jete te mire, edhe kjo eshte nje zgjedhje e juaj sepse une brengosem por jo aq shume se cfare ju do te beni me jeten tuaj!

JE-TA ( je-ata) 
Ju vendosni kush jeni- JE-UNE JAM (FITIMTAR)
apo JE - ATA (viktima)
Shihemi me fitmitaret ne suksese
Mimoza Thaqi

Dje me date 8 Maj 2017 perfundoi me suksese Seminari Udheheqesia. Ne Swiss Diamond Prishtine.

Dje perfundoi me suksese Seminari Udheheqesia. Ne Swiss Diamond Prishtine.

Pjesemarresit qe u pajisen me armen me te fuqishme njerezore e cila eshte nje shpirt i cili ka Qendrueshmeri te Synimit do te bejne te pamunduren te duket e mundur per te gjithe, sepse çdo ndryshim fillon nga nje njeri i cili ka vendosur te shoh ndryshe veten dhe vendin e tij.

Urime per te gjithe ju qe ishit ne kete seminar ju asnjehere me nuk do te jeni te njejte sepse fara e Udheheqesise eshte ngulitur ne nendijen tuaj.

Ju uroj suksese dhe deshmi te Udheheqesise suaj te ndershme dhe te sinqerte.

Shihemi ne suksese Mimoza Thaqi

Iam Power

LIGJI I PARAVE QË GJITHNJË FUNKSIONON! SEMINAR MOTIVUES PRISHTINË!

LIGJI I PARAVE QË GJITHNJË  FUNKSIONON!

SEMINAR MOTIVUES PRISHTINË!

29/30 QERSHOR 2017 PRISHTINË SWISS DIAMOND- SEMINAR 2 DITOR

29 QERSHOR 2017-NGA ORA 10:00-20:00

30 QERSHOR 2017- NGA ORA 10:00-17:00

 

Është një mendim tipik njerëzor se çdo gjë ka një fund. Në të njëjtën mënyrë shumica nga ne konsiderojnë se një gotë është gjysmë e shprazur në vend se gjysëm e mbushur.
Sidoqoftë, kjo nuk funksionon për fuqinë kreative. Ju jeni një burim i pashtershëm i energjisë, e cila e rimbush veten përsëri dhe përsëri.
Fuqia juaj për të krijuar realitetin tuaj nuk dështon, madje edhe kur ju ndjeheni të lodhur ose në depresion.
MendimeT vazhdimishtë vijnë, ndjenjat vazhdojnë të rrjedhin. Është një proces i pafund që do të vazhdoni të përsërisni gjithë jetën tuaj.
Frekuenca e Infinites ju ndihmon të mbani mend se FUQIA  juaj e brendshme është e pafund dhe se ajo kurrë nuk rraskapitet.

Fuqia juaj është e madhe dhe e pafund.

Po ju jeni gjeneratori i plotfuqishëm i pasurisë!

 

Po ju jeni Makinë e përhershme për para!

 

Universi dëshiron që ju të jeni i pasur, madje edhe më shumë se që ju doni të jeni i pasur. Pasuritë dhe bollëku janë në shtëpinë tuaj dhe me siguri do të leni një trashëgimi për ata që do të marrin një ditë kauzën tuaj.

Jojan Hendiks është një dritë e shkëlqyer, është si një farë që drejton anijet në breg ai ka dhuntinë që të shpërndajë mirësinë dhe dashurinë.

Por këtë rradhë ai do të na shfaq fshehtësitë e Sistemit të Fitimit të Parave bashkë me Mimoza Thaqin e cila këto mësime çdo ditë i aplikon!

Suksesi ështe Vendim Për më tej:

Rregjistroheni ne seminarin e rradhës sepse vendet janë të limituara!

Seminari është falas për antarët e Nivelit 3 dhe 4 në Iam Power si dhe delegatët e AKR, ndërsa për gjithë të tjerët hyrja është 50 Euro

Emri *
Emri
Cili Nivel ne Iam Power Jeni?

Konfirmimin per seminar do te merrni ne email, pasi te keni kryer pagesen.

Anëtarët e Iam Power të cilër janë niveli i 3 dhe i 4 që janë të rregjistruar në listë dhe nuk marrin pjesë vendin do ta paguajnë 50 Euro nëse nuk marrin pjesë në Seminar, ju lutemi për korektësi sepse ju mund të merrni vendin e dikujt që ka dëshirë të flaktë të vijë në seminar.

Shihemi në Suksese

Klubi Juaj

Iam-Power

Më Poshtë foto të seminareve të kaluara me Jojan Hendriks:

 

Behgjet Pacolli, Lider i Ardhmerise Sone!

Z. Behgjet Pacolli e di se fuqia e një Ekipi është fuqia e një Lideri të Vërtetë, prandaj ai vendosi që Ekipi i tij të jetë më i fuqishmi që njeh populli më Intelegjent në botë si që është Populli shqiptar, ai vendosi dhe i tha po Iam-Power dhe trajnimeve për zhvillim personal që ndan klubi Unë Jam Fuqia,  ai e di se farat e fitores riten dhe japin rezultate mahnitëse dhe vetëm njerëzit madhështorë mund të bëjnë Kosovën Madhështore.

Z. Pacolli e di se është Presidenti më i mirë në Botë, dhe e di se do të bëj Kosovën Madhështore sepse ai e di sekretin e fuqisë së mendimeve dhe e di se vetëm duke bërë mirë vjen e mira në popullin tonë.

Besoni, dallimi i z. Behgjet Pacolli nga të gjithë të tjerët është se ai vepron 99 herë më shumë se ne.

Dhe neve na duhet një Lider si z. Behgjet Pacolli që të bëjmë Kosovën Madhështore.

 

Si mund te largohen mendimet e kqija dhe si mund te menagjojme stresin?

1.      Cka eshte jeta per nje lidere shpirtrore siq jeni ju ?

 

Nuk mund ta quaj veten lidere shpirterore sepse ky eshte nje titull shume I larte, por qe puna ime eshte e fokusuar 100% qe pupulli im te dale nga limitimet e mendjes dhe te filloje te harmonizoje 3 aspektet jetesore mendje-trup dhe shpirt po kete e bej.

Dtth te kemi nje mendje te ushqyer me pozitivitet, libra ndertues dhe intelekt të zgjuar, te kemi gjera te nevojshme qe kerkon trupi dtth para, sepese pa to sado I forte te jesh intelektualisht kjo bote eshte duke qarkulluar ashtu. Ndersa pjesa e trete shpirti ai ka nevoje per ngrohtesi, vleresim dhe dashuri.Kur keto tre aspekte përputhen me njeri tjetrin mund te jetojme te qetë.

2.      Cka eshte mendimi ?

Mendimi është energji, frekuencë, vibracion, njëjtë si çdo frekuencë që ne njohim qoftë ajo e celularit, radios…nje mendim shkon nga nje tru te tjetri dhe krijon materien fizike ka thënë Einstain dhe Edison…

3.      Si mund te largohen mendimet e kqija dhe si mund te menagjojme stresin?

Mendimet e keqia largohen por është proces I cilido punë sistematike, do një sistem, kërkon dituri të specializuar për këte, jetojmë në nje vend ku kanë ndodhur trauma të shumta, kemi jetuar të robëruar shumë kohë…dhe ky proces nuk është I lehtë…kërkon përcaktim, këmbëngulje dhe motivim. Dikush mund tia dalë vet por është shumë e vështirë pa përkrahje të njerëzve të tjerë..prandaj duhet kërkuar shoqëri e re pozitive, njerëz përkrahës dhe që kanë tejkaluar egon e tyre…lakminë, zilinë, xhelozinë…

Duhet konsideruar me çfarë personash shoqërohesh, me çfarë ushqimi e ushqen mendjen…

4.      Cka i bene njerzit te lumtur, apo ku e gjejne njerzit lumturine e vertete?

Lumturia e vërtetë gjitndet kur personi mer 100% përgjegjësi për jetën e tij, nuk fajson të tjerët, vendin ose qeverinë…I kërkon gabimet te vetja dhe I qaset rrugër për zhvillim personal.

5.      Cile eshte parimi juaj kryesor ne jete ?

Parimi im kryesor është të jap shërbimin tim sa më shumë që mundem për sa më shumë njerëz që mundem…që edhe ata të gjejnë lumturinë!

6.      A mund te tregoni nje formule te thjeshte e cila sherben per te arritur suksesin ?

Çdo Njeri Ka Ëndërra Që Ti Realizojë Ato Duhet Thjesht të Ndaj Nga Koha e Tij dhe të Mësoj Si të Arrij.

7.      A mund te spjegoni pak per idene e klubit “I am power” dhe qellimin e krijimit te tij?

Si që përmenda më lartë…duhet sistem për të ndryshuar, duhet fuqi, duhet këmbëngulësi, njerëz që të përkrahin kur gjithë të tjerët të tallin…Prandaj ajo që më ndihmoi mua të tejkaloj këto sfida e bëra si një sistem ku gradualisht njeriu do të gjej ëndrën e tij në këtë periudhë kur çdo gjë duket negative- si ekonomia si politika si vetëdia.Ku standrdi jetës rritet…nese vazhdojne njerëzit ti bëjnë gjërat që I bëjne sot ku do të jenë pas 5 viteve?

Kjo duhet të konsiderohet sepse në të ardhmen do te kete vetëm 2 Klase tha Donald Tump dhe Kiosaki…te varfer dhe te pasur…ne cilen kategori do te ngel personi që tani I takon klases së mesme në të pasurën apo në të varfërën…kjo varet nga ato!

Duhet vendosur tani se çfarë të bëjnë..ju duhet dituri e specializuar dhe këtë dituri mund ta gjejnë në kurset dhe trajnimet në Iam-power, ku gjithashtu do të njihem me njerëz tjerë përkrahës dhe të motivuar për ndryshim. Njerëzite pasur investojne në gjëra që ju rrisin vlerën ato investojnë në dituri të specializuar për arritje.

Nësë ëndërra jonë është të jemi të pasur duhet të bëjmë si të pasurit bëjnë!

 

8.      Si te arrijme te percaktojme qellimin jetsor?

Duke ndryshuar shprehitë e vjetra, të marrim diçka pa dhënë asgjë, duhet përkushtuar një sistemi për ndryshim, duhet aplikuar dituria e mbledhur, duhet praktikuar metodat e shitjes, së pari duhet të japim që të marrim. Duhetë të japim kohën tonë, shërbimin tonë që të meritojmë jetën që duam.

9.      Cka eshte meditimi dhe cila eshte metoda me e lehte sipas jush qe te aplikohet ?

Meditimin të them të drejtën nuk e praktikoj shumë, kam mënyra dhe teknika të tjera që përdor për të qëndruar gjithnjë e fokusuar në qëllimin tim.

Dhe qëllimi im është të ndihmoj sa më shumë individ të realizojnë qëllimet e tyre.

10.  E dime qe jeni adhuruese e madhe e librave dhe audiove, cili eshte nje liber te cilin e sygjeron qeta lexon nje fillestar I kesaj fushe ? Po nje audio?

 

Së pari duhet të dëgjoj Dëshira Juaj është Urdhri Juaj një semianar I inçizuar si audio cd, aty I gjejnë të gjitha përgjigjet e thelbit jetësor…pastaj ka libra ndërtues Napoleon Hill.

Dhe të mbarojnë së mësuari kur të duan edhe paaak më shumë të mësojnë!

Dituria nuk ka fund, dhe ne nuk dijmë diçka që nuk dijmë…te jesh mik me diturinë kjo është filozofia. Por të kesh kujdes çfarë diturie…sepse ka libra të cilët nuk I përmbajnë të gjithë përbërësit e jetës së lumtur dhe kjo e ngatëron më shumë lexuesin…pas dëgjimit të DJUJ çdo gjë qartësohet dhe individi e merr rrugën e tij drejt jetës që ëndërron.

Të falënderoj Mimoza Cana për pyetjet e sakta dhe të qëlluara, jam e sigurtë se njeriu I llojit tonë do të na kërkojë neve.

Ashtu tha Anderw Carnegie njeriu më I pasur në botë në shek XX.

UDHËHEQËSIA- Seminar motivues- Swiss Diamond Prishtine 8 Maj 2017

UDHËHEQËSIA

Seminar motivues- SwisS Diamond Prishtine

8 Maj 2017

Nga ora: 16:00- 20:00

Seminari "Udhëheqësia" - Lidershipi, do të shfaqet në një format si asnjëherë më parë. Nga përvoja ime e fundit në seminarin që isha në Aruba, vendosa që këtë Seminar ta bëj në atë format. 

Ajo që do të ndaj me ju do të jetë shumë e fuqishme për Udhëheqjen e jetës suaj. Ju sugjeroj të merrni fletore dhe laps të kaltër që të merrni shënime sa më shumë që të mundeni, sepse ajo që do të ndaj me ju është material të cilin ju duhet të paguani 1000 Euro dhe që është pjesë e trajnimit vetëm të nivelit 4 në Iam Power.

Ky seminar është falas për të gjithë, rregjistroheni sa më parë sepse vendet janë të limituara.

Vendet janë mbushur.

Ju qe jeni rregjistruar ju lutem te vini 30 min para kohe. 

Axhenda:

Pjesa 1: Nga ora 16:00-16:45

Çfarë është Udhëheqësia, Pse ju duhet të Udhëhiqni veten tuaj së pari. Si njerëzit të ju besojnë juve të ju duan juve dhe të ju ndjekin juve. Një Lider i vërtetë ka rreth vetes njerëz që arrijnë rezultate, një Lider i vërtetë ka rreth vetes njerëz që gjithashtu e bëjnë punën dhe kanë fitore të njëpasnjëshme. Bëhuni ju ai ose ajo që do të mësoni të Udhëheqni veten tuaj vetëm për fitore Madhështore.

Pauza Nga Ora 16:45-17:00-

Pjesa 2: Nga 17:00- 17:45  

Aksioma tjetër e Udhëheqësisë është se ju Jeni një Lider ose nuk Jeni, Që të jeni lider 100% të kohës në atë që unë jua mësoj ju do të jeni 100 ose 1000 herë më të fuqishëm.

Pauza Nga Ora 17:45-18:15- 30 min ( do të ju servohet kafe )

Pjesa 3: Nga Ora 18:15-19:00

A jeni ju ai ose ajo që do të merrni këtë informacion dhe do të aplikoni.?

A jeni ju ai ose ajo që do të prekeni nga ky informacion dhe të merrni vendimin?

A do të thoni se jam unë ai ose ajo që do të Udhëheq jetën time prej sot e tutje. Do të ndaj me ju kompleksin e Superioritetit dhe si ju të mos jeni më Inferior për çdo gjë që ndodh në jetën tuaj. Një lule nuk qëndron në vend, ajo ritet ose vdes. Vendosni të riteni. Nëse bëni grackën për dhelprën ju bëni grackën për veten.

Pauza Nga Ora 19:00-19:15

Pjesa 4: Nga Ora 19:15-20:00

Ju jeni ai që merr përgjegjësinë, ju jeni ai që duhet të merr pjesë në këtë seminar që të shoqëroheni me fitimtarët. Një staf një ekip nuk mund të funksionëjë në mënyrën e duhur nëse nuk është si një familje, kjo gjithashtu vlen edhe për mendimet- ti nuk mund të kesh 2 mendime që janë të kundërta me njëra tjetren, edhe mendimet duhet të jenë të familjarizuara me njëra tjetrën.

Shihemi në Suksese

Dhe në Botën e Mirësisë dhe Dashurisë

E juaja

Mimoza Thaqi

 

 

 

 

 

 

Një qenie e zgjuar thotë një gjë dhe e bën atë që e thotë!

Një qenie e vetëdishme asnjëherë nuk konkuron!

Njerëzit që nuk janë zgjuar akoma janë në konkurencë me njëri tjetrin!

Mos dekurajo veten me atë që nuk ke bërë!

Inkurajo veten me atë që do të bësh!

Nje qenie e zgjuar, shikon unitetin dhe jeton me te!

Njerezit qe nuk jane zgjuar akoma e mohojne unitetin ose e injorojne!

Një qenie e zgjuar e thotë të vërtetën gjithnjë!

Njerëzit në gjendje jo të zgjuar shumë shpesh gënjejnë veten dhe të tjerët!

Një qenie e zgjuar thotë një gjë dhe e bën atë që e thotë!

Njerëzit në gjendje jo të zgjuar shumë shpesh thonë një gjë dhe bëjnë diçka tjetër!

Një qenie e zgjuar e shikon dhe kupton ashtu si është mbjellur dhe punojnë atë që është e drejtë, njerëzit në gjendje jo të zgjuar e bëjnë të kundërtën.

Një qenie e zgjuar ndan me të tjerët çdo gjë dhe gjithçka.

Njerëzit në gjendje jo të zgjuar ndajnë shumë pak dhe në masa të limituara.

Një qenie e zgjuar, përjeton dhe shpërndan dashuri të pakushtëzuar për çdo njeri!

Njerezit qe nuk jane zgjuar akoma as që mund ta imagjinojnë të duan dikend!

Një qenie e zgjuar e ka kuptuar fuqinë e metafizikës.

Njerezit qe nuk jane zgjuar akoma e injorojnë metafizikën!

Veproni njejte si ben nje femije 3 vjec, ai nuk brengoset pse nuk i kupton gjerat qe te riturit i kuptojne! Gezohu qe e di ate qe e di :)

Festo qe e ke kuptuar dallimin mes sjelljeve te bukura dhe jo te duhura!

Festo qe e di ate qe e di :)

Shihemi në të mira e sukses

Mimoza Thaqi

Shkeputur nga libri Bisedat me Zotin nga Neale Donald Walsch

Faji është i rëndësishëm. Na tregon se kur ne kemi bërë gabim.

Faji është i rëndësishëm. Na tregon se kur ne kemi bërë gabim.

Nuk ka diçka te tille si “gabim.” Aty eshte vetem ajo qe nuk ju sherben juve; nuk e flet te verteten per ate kush ju jeni me te vertete, dhe kush ju zgjidhni qe te jeni. Faji eshte ndjenja qe ju ben te ndiheni te ngecur ne ate qe ju nuk jeni!

Ndërgjegjësimi është ajo për te cilën jemi duke biseduar, jo faji.
Po ju them: Faji është një plagë mbi tokë-helm që vret bimet.
Ju nuk do të rriteni me anë të fajit, por vetëm do të vyshkeni dhe do të vdisni.
Ndërgjegjësimi është ajo që ju kërkoni. Por ndërgjegjësimi nuk është faji, dhe dashuria nuk është frika.
Frika dhe faji, them përsëri, janë armiqtë tuaj të vetëm. Dashuria dhe ndërgjegjësimi janë miqtë tuaj të vërtetë.
Prandaj mos ngatërroni njëri-tjetrin, sepse faji do t'ju vras, ndërsa ndërgjegjësimi ju jep jetë.

Atëherë unë nuk duhet të ndjehem "fajtor" për ndonjë gjë?
Kurrën e kurrës. Çfarë të mire ka fajsimi? Faji nuk ju lejon ta doni veten, dhe vret shansin që ju të doni një person tjetër.

Dhe unë nuk duhet të kem frikë asgjë?
Frika dhe kujdesi janë dy gjëra të ndryshme. Të jeni i kujdesshëm-të jeni i vetëdijshëm, por mos të jeni i frikësuar.
Për shkak të frikës vetëm paralizoheni, ndërsa vetëdija ju mobilizon.
Të mobilizoheni, jo të paralizoheni.

Frika dhe faji janë të vetmit armiq të njeriut.

Unë isha mësuar gjithmonë të kem frikë nga Zoti
E di. Dhe ju keni qenë të paralizuar në marrëdhëniet me Zotin qysh atëhere.
Vetëm kur ju do të ndaloni së frikësuari nga Zoti ju mund të krijoni marrëdhënie kuptimplotë me Zotin.
Në qoftë Zoti mund të ju jap ndonjë dhuratë, apo mirësi, që do të ju lejojë që të gjeni Zotin, do të ishte Guximi.
Lum ata që janë të patrembur, sepse ata do ta njohin Zotin.

Per Ju me dashuri

Mimoza Thaqi

Shkeputur nga Libri - Conversation with God.

 

Ti Meriton Suksesin-Seminar motivues, Flawil Zvicër 14 Maj 2017

Klubi për zhvillim personal "Iam Power", me kerksën e antarëve të mrekullueshëm që jetojnë në Diasporë organizon seminarin Motivues, Ti meriton Suksesin!

Organizator të Seminarit janë Igballe dhe Fazli Krasniqi antarë të nivelit 3 në Iam Power.

Mimoza Thaqi dhe Sheki Useini Në këtë Seminar do të flasin për:

  1. Metoda shumë të lehta që ti shfrytëzoni për të arritur çdo qëllim, në çdo kohë. (Përdorni ato si bëjmë ne dhe asgjë nuk mund t'ju ndalojë!)
  2. Pse ju duhet të fitoni qartësi kur është fjala për qëllimet tuaja, ose ju jeni në rrezik  mos të arrini atë që keni dëshirë më të madhe.
  3. Nga e kanë origjinën shumica e pengesave tuaja - dhe pse të kuptuarit nga e kanë burimin është një gjë e mirë! (Zotëroni këtë dhe ju do të habiteni sa pak pengesa ju do të hasni në rrugën tuaj të re drejt suksesit.)
  4. Një zakon ju duhet të zhvilloni në qoftë se ju doni të arrini qëllimet tuaja. (Pa atë, ju vetëm negeceni në një vend vetëm duke dëshiruar, por jo arritur!)
  5. Saktësisht se si të ndani qëllimet tuaja në hapa të pëlqyeshëm, kështu që edhe qëllimet tuaja më të mëdha do të duken të arritshëm, dhe ju do të keni një plan për arritjen e tyre, një hap në një kohë.
  6. Mënyrat më të lehta deri te lumturia dhe harmonia familjare, për të tejkaluar sfidat me fëmijët ose bashkëshortët.

 

Adrresa:

Enzenbühelstrasse 20
9230
Flawil
Nga ora 13:00 deri ne ora 18:00
çmimi është simbolik vetëm
CHF 20

Nëse doni të lexoni më shumë për përmbajtjen e këtyre seminareve motivues klikoni në linkun në vazhdim:

Kliko këtu

Të gjithë ata që duan të marrin pjesë në këtë Seminar le të rregjistrohen në formularin e mëposhtëm. Vendet janë të limituara.

Name *
Name

Rruga drejt Suksesit, me Behgjet Pacollin në Frankfurt 12 Mars 2017

Me date 12.Mars 2017 ne Frankfurt, kishim nderin e madh te jemi afer njeriut te vepres, z. Behxhet Pacolli. Nga ai kemi mesuar me shume se mund te mesosh me vite te tera nga njerez qe flasin vetem teorine. Vertetesia e fjaleve te tij eshte vetë rezultati.

Se pari z. Pacolli shfaqi Rrugen e tij drejt Suksesit, pastaj eshte pergjigjur pyetjeve lidhur me Karakteristikat e njerezve te Suksesshem nga libri Ligji i Suksesit ne 16 Mesime. Ne baze te analizes qe mund te behet per çdo person qe te pracaktoj karakterin e tij ne cilin nivel mund te jete sa i perket karakteristikave te 500 nejrezve me te suksesshem ne Bote, del se z. Pacolli eshte vertet nje njeri me te cilin duhet te krenohet çdo shqiptar.

Miresia e tij, integriteti i tij, sinqeriteti, puna e palodhshme e bejne te jete Udheheqesi me i mire i te gjitha koherave. Cilin ne e degjojme, nga kush ne mesojme eshte pyetja qe cdo shqiptar duhet tia beje vetes.

"Qe e keqja te triumfoje ne nje popull eshte kur njerezit e mire nuk bejne asgje ka thene Edmund Burke".

Njerezit e mire duhet te shperndajne miresine e ketij Lideri te Jashtezakonshem koha e te cilit ka ardhur tani. Njerezit e mire duhet te flasin qe jeta jone te behet e mire. Duke pritur qe te dale dikush dhe te flas koha shkon dhe ne ngelemi ne gracken e se keqes se madhe qe na ka kapluar te gjitheve si popull.

Qe dicka te ndryshoje ne shoqerine tone dhe te vijne Investitor te investojne ne ekonomine tone, se pari ne duhet te kuptojme cilin e degjojme kur japim voten tone. Kur çdo individ të largoj grackën e Ego mendjes ata do te kuptojne fjalet e z. Behgjet Pacolli dhe do ta përkrahin si asnjëherë më parë. Së bashku ne mund të lulëzojmë të ndarë po venitemi.

Duhet te bejme diçka ndryshe që të kemi rezulltate të ndryshme.

Qëllimi i Përcaktuar i z. Behgjet Pacolli është:

"Ti bëj tjetrit atë që do të donte tjetri të bëj për të."

E kuptojmë vallë urtinë e këtij Qëllimi, nëse e kuptojmë këtë qëllim atëherë duhet të dijmë se nëse z. Pacolli na udheheq kjo dtth se secili nga ne jemi ne Udhëheqje të vendit tonë.

Na priftë e mbara, e Zoti na bekoftë që të hapim zemrën drejt mirësisë së madhe që karakterizon z. Pacolli.

Me përzemërsi
E juaja Mimoza Thaqi
#behgjetpacolli

 

Fjale nga Pjesmarresit ne kete Event:

 

Lumnije Morina- Zvicer

E falemderojme shume Mimozen dhe Avni Thaqin qe me kombinim fenomenal dhe te mrekullueshem ne evenimentin e Frankfurtit me shqiptarin me te pasur ne Shqiptari, Behxhet Pacolli na dhan emocione shume te fuqishme per pyetjet qe i beri Mimoza dhe nje ashtu me pergjigjejet e e fuqishme qe na le pafjale shume here nga i madhi zotriu Pacolli.
E gjithe jeta e tij qe nga nga punsimi dhe krijimi i nderrmarrjes se kompanis se tij , gjithqka qe kishte bere ka vendosur jo vetem fizikun por edhe shpirtin e tij kreativ..meshum modesti dhe perkushtim ne punen e ti qe ishin te nderlidhura me ligjet e universit dhe me mesimet qei mesojm ne klubin ton Iam power, te aplikuara 100% ...nje shembull shum i mire me studimin e jetes te ketij njeriu i cili lindi nga nje familje jo e pasur , ne nje fshat qe as rryme elektrike nuk kishte.
Uroj qe te kemi edhe me shum evenimente te tilla me studime te njerzve te sukseseshem, qe sa me shum ti besojm mesimeve te klubit,dhe marrjen e pergjegjesise nga vetja per jeten tone.....
Vetem nje shpirte i madhe dhe KRIJUES , me te gjitha keto kritere te zemergjersis , dashuris, zgjuarsies kreativiteti,humaniteti, fleksbiliteti te praktikuara e bejne kete njeri te sukseseshem...

 

 

Igballe Krasniqi- Zvicer

Jame e lumtur dhe Falenderuese qe pata rastin te jeme prezent ne Eventin e mbajtur me 12.03.2017 ne Frankfurt ,me Mysafiret: Zoteri Bexhet Pacolli,Zoteri Avni Thaqi dhe Zonja Mimoza Thaqi. Thjeshtesia dhe Origjinaliteti i Zoteri Pacollit na beri qe ta kuptojme edhe me mire Rrugen drejt Suksesit. Edhe nga Zoteri Pacolli mesuam se qdo deshire ne jeten tone ne mundemi ta Realizojme.

Vetem nevoitet Pune,Dashuri dhe Vendosmeri.

Zoteri Pacolli thoshte se Sinqeriteti,Besnikria,Dashuria dhe Respekti ndaj te tjereve ti hap Rruget drejt Suksesit. Sillu ndaj te tjereve ashtu sikur ti deshiron qe te tjeret te sillen me ty,t hoshte i Madhi Zoteri Bexhet Pacolli.

Jame shume Falenderuese qe ne Sot kemi nje Mentore apo edhe Mesuese te them, shume te Fuqishme Zonja Mimoza Thaqi e cila me nje pune te pa lodheshme na meson se si te arrijme Suksese ne jeten tone.

Ne te gjithe anetaret e Klubit IAM POWER qe udhehiqet nga Mimoza Thaqi zhvillojme dhe praktikojme te gjitha mesimet me te Fuqishme qe na qojne drejt Suksesit.

Drejt nje jete me te mire,me te lumtur me nje Fuqi dhe Pozitivitet shume te madhe. Faleminderit e Nderuara Mimoza Thaqi

Rruga drejt Suksesit, Behgjet Pacolli, Frankfurt, 12. Mars. 2017

Jam vërtetë e nderuar që të bëj Prezentimin e veprës së Behxhet Pacollit, Në Frankfurt me

Datë 12 Mars 2017

Ora: 15:00

Vendi: Frische Zentrum, Josef-Eicher-Strasse 10, 60437 Frankfurt Main

 

Në këtë Event do të kemi rastin të mësojmë drejtpërdrejt nga Madhështia e tij, Për Principet e Suksesit dhe Aplikimin e tyre!

Cili është dallimi mes Behxhet Pacollit dhe gjithë të tjerëve është se Ai vepron 99 herë më shumë se të gjithë ne.

Një mësim nga puna e tij, mund të orientojë jetën tuaj deri në skajshmëri të realizimit të çdo ëndërre që ju keni!

Mos humbisni këtë shansë të jeni pjesë e këtij Eventi sepse Jeta juaj do të ndryshojë përgjithnjë!

Me përzemërsi

Mimoza Thaqi

 

 

12 Mars 2017 - Ora 15.00

Jam shumë i lumtur që ne shqiptarët ku do që jemi dimë të organizohemi për të konkretizuar ide të cilat i planifikojmë. me ftesën e një grupi të studentëve nga Gjermania do të mbajë një ligjeratë në Gala Event Frnkfurt . Kosova ka nëvojë për zhvillim ekonomik dhe njerëz që e kanë dëshmuar veten në këtë fushë. E diaspora, të rinjët tanë që studiojnë jashtë janë pasuri e madhe që duhet ta shfrytëzojë Kosova për të ndërtuar të ardhme të suksesshme.« Si ta arriti milionin e parë ? »
« Si të ekspandoj sukseshëm në të gjith botën ? »

« Cilat sfida ekzistojnë në ndërtimtari ? » 

A ju keni shtruar këto pyetje vetës ndonjëherë ? Por nuk njihni askënd per ta pyetur konkretisht ?
Atëherë ejani tek eventi jonë më datë 12 Mars. Mysafiri jonë, zotëri Behgjet Pacolli, CEO i Mabetex Group, në një debat panel do të flas për përvojën e tij në këte veprimtari dhe do t’iu përgjigjet pyetjeve tuaja.
Ju presin biseda interesante, një mbrëmje me pika kulturore dhe në fund do të ketë edhe një aperitiv, ku sipas mundësisë mund të flisni edhe me zotërin Pacolli personalisht.

„Wie erreiche ich die erste Million?“

„Wie expandiere ich weltweit erfolgreich?“

„Was für Herausforderungen gibt es speziell im Baugewerbe?“

Habt ihr euch diese Fragen auch schon gestellt? Ihr kennt aber niemanden aus dieser Branche, den ihr fragen könnt?
Dann kommt an unseren Event am Sonntag 12 März. 2017! Unser Gast, Behgjet Pacolli, CEO der Mabetex Group, wird in einer interaktiven Podiumsdiskussion über seine Erfahrungen im Baugewerbe sprechen und eure Fragen beantworten.
Es erwarten euch spannende Gespräche, ein kulturell untermalter Abend und am Schluss auch ein Apéro, an dem ihr nach Möglichkeit mit Herrn Pacolli ein persönliches Gespräch führen könnt.

Wir würden uns freuen, wenn ihr vorbeikommt. Bis dann!

Ju mirëpresim!
J.I

Behgjet Pacolli Njeriu qe mendon ne Permasa te Medha.

Mbreme patem nderin te jemi mysafin ne shtepine e z.President Behgjet Pacolli, pas nje dite pune shume Intenzive me Kongresin e Aleances per Kosoven e Re ai gjeti kohen qe te ndaj ate me ne ne Villen e tij mbreterore. Aty ne mesuam nga pervoja e tij shume mesime qe ne i mesojme ne Iam Power, fjalet e tij vertetonin fjale per fjale vertetesine e aplikimit te ketyre mesimeve. Ne pyetjen a keni menduar ne permasa te medha ai tha kjo nuk arrihet kurre nese ke mendjen e limituar. Ate qe ka bere Behgjet Pacolli mund ta bej secili nese aplikon mesimet ashtu si jane dhe vetem keshtu vendi jone mund te perparoje dhe te jete vend i bukur per rinine tone. Synimi i tij i rradhes ishte te bej Kosoven vend te bukur per rinine Kosovare. Besimi i tij eshte i aplikuar, ai vertet beson dhe ai vertet e ben. Prandaj fjalia qe mu ngulit ne mendje ne Kongresin e AKR ishte kjo Njeriu me vetedije te shendoshe e kupton kete levizje dhe i thot po dhe mbeshtet kete iniciative. Nese i themi po Pasurise dhe bollekut qe na ka dhuruar Zoti i themi po njerezve qe kane ecur kete rruge dhe dine te na udheheqin.
#behgjetpacolli

Mënyrat e thjeshta për Ndërtim të Pasurisë!

Iam Power paraqet!

 

"Ndërmarrësia është e natyrshme dhe normale për shumicën e njerëzve. Ju keni brenda jush, tani për tani, talentet dhe aftësitë që ju duhen për të filluar dhe për të ndërtuar një biznes të suksesshëm, për të marrë kontrollin e plotë mbi jetën tuaj, dhe për të arritur lirinë financiare. Ju vetëm duhet të mësoni se si. " -

 

Hap potencialin e Pafund të trurit për të krijuar pasuri të pafund dhe prosperitet!

 

Ju mund të përfitoni nga mendimi juaj për të manifestuar rezultate të prekshme monetare ... edhe në qoftë se ju jeni duke u thelluar në barrën e borxhit!

 

Përshëndetje Miq!

Unë jam gati për të kërkuar që ju të bëni diçka që m-u-n-d të duket pak e çuditshme ...

Megjithatë, pasi që unë e di se ju jeni angazhuar për avancimin dhe zhvillimin tuaj me metoda shkencore-të provuara si trajnimet e trurit, unë mendoj se ju do të gjeni këtë shumë me vlerë për kohën tuaj - veçanërisht në qoftë se ju keni ëndërruar ndonjëherë  pavarësinë e përgjithshme financiare.

Do të ju marrë vetëm një sekondë, dhe - më besoni mua - kjo në fakt mund të ndryshojë të ardhmen tuaj përgjithmonë ...

Për një moment imagjino se ke super fuqi. Por jo vetëm super fuqi...

Imagjino se ke superfuqi që të jep liri financiare absolute.

Si do të dukej?

  • Jeta e mirë në kushtet tuaja, pa brenga,pa frikë apo stres për para të gatshme ose fatura ...
  • Më shumë para, kështu që ju mund të jetoni jetën tuaj të plotë tani dhe të ndjeni siguri të plotë pët të ardhmen tuaj ...
  • Një plan të provuar për qartësi monetare, drejtim dhe qëllim që fshin të gjitha pengesat dhe bllokimet ...
  • Një ndjenjë gjithë përfshirëse të qetësisë, lumturisë dhe kënaqësisë duke e ditur se ju jeni financiarisht të sigurt dhe arrini të gjitha qëllimet tuaja ...

 

Por, kjo nuk është e mundur, apo jo?

 

Një super fuqi financiare? Kjo është një temë e përrallave dhe fantashkencës, apo jo?

GABIM!

 

Siç mund ta dini, hulumtimi i fundit në potencialin njerëzor dhe zhvillimin,në strategjitë për krijimin e pasurisë janë provuar se kjo super fuqi mund të jetë më afër se sa ju mendoni ...

Në fakt,  * janë * mënyra të bazuara në shkencë për të eliminuar të gjitha gjërat që ju kanë ndaluar të jetoni jetën e ëndrrave tuaja ...

E gjithë që ju duhet të bëni është të mësoni se çfarë janë ata!

E gjithë që ju duhet të bëni është të mësoni se çfarë janë ata!

 

A mund të filloni të imagjinoni se sa e mirë do të ndiheni kur ju të mësoni se sa shpejt dhe me lehtësi mund të përmirësoni jetën tuaj financiare me hapa të mëdhenj?

Mund të vizualizoni çfarë lehtësimi do të jetë për ti thënë lamtumirë mediokritetit dhe të përshëndetni lirinë e pakufizuar dhe suksesin që e meritoni?

Mund të mendoni një jetë ku ju jeni duke performuar edhe pritjet tuaja më të pabesueshme monetare?

Sa e mahnitshme do të jetë?

Megjithatë, e gjitha është shumë më e lehtë të thuhet se të bëhet, apo jo? Sidomos kur jeta gjithmonë duket se ju ka marrë përpara, duke përfshirë të gjitha streset e faturave, borxhit, dhe shpenzimeve të përditshmee ... për të mos përmendur planifikimin për të ardhmen tuaj financiare dhe të daljes në pension.

Kjo është saktësisht arsyeja pse unë kam zhvilluar këtë program të veçantë për ju ... dhe do të prezentoj në Prishtinë.

Kështu ju kam kursyer shumë para të cilat duhej ju ti investonit që të merrnit pjesë në evente të tilla në USA apo Europë.

Hyrja për trajnime të tilla do të ishte me mijëra Euro... ju kurseni sepse këtë rrugë e kam bërë unë për ju që ti kthej shoqërisë atë që ajo më dhuroi...

Shihemi ne Suksese

Mimoza Thaqi

Themeluese e Iam Power

Rregjistroheni vendet janë të limituara!

Ps...Anetaret e Iam Power dhe Iam Gold e kane trajnimin falas.

 

 

 

Ndërto Mendimet Fito Flori- Tirane

Date 18. Shkurt 2017

E Shtune

Vendi: Tirane ( adresa do te ju dergohet pasi te regjistroheni)

Ora: 17:00-20:00

RREGJISTROHU NE FUSHAT NE VIJIM:

Emri *
Emri

 

Fillon fuqia e ndertimit te mendimeve tona drejt suksesit, Iam-Power- Iam Gold vazhdon me rraundin e vazhdueshem te informimit sa i perket Fuqise se Mendimeve tona dhe ndertimit te Jetes sone...Njekohesisht duke ju prezentuar edhe mundesine e fitimit te parave ose floririt nga shtepia.

Cdo Event i Iam Power ka magjine e vete, ju ftojme te merrni pjese ne kete Event kete rradhe ne Tiranen tone te bukur, te cilen duke ndryshuar mendimet tona do ta bejme fuqi te papare deri me sot.

Ne si popull meritojme jete me te mire, jete me te permbushur dhe jete me te lumtur.

Duke filluar nga nje Individ ne kohe kjo eshte e mundur.

Ju ftojme te jeni pjese e ketij Eventi i cili eshte falas per te gjithe. Por duhet te regjistroheni ne linkun ne vazhdim sepse vendet jane te kufizuara, dhe i pari qe regjistrohet ka vendin i pari. Ju falenderoj qe na besoni dhe besoni ne fuqine qe ju jeni.

Prezentimi do te jete ne 3 Pjese

Pjesa 1. Shfaq teknikat me te avancuara te ndertimit te mendimeve konstrutive per jeten, perdorimin e energjise dhe fokusimin e saj.

Prezenton Mimoza Thaqi- Antare ekzekutive e nivelit te 6 ne Global Information Network, Spikere publike profesionale dhe themeluese e klubit Iam Power.

 Pjesa 2. Pjesen teknike te punes nga shtepia per fitim te floririt e prezenton eksperti i Network Marketingut Edmond Rama.

Pjesa 3. Pyetje Pergjigje

Floriri eshte monedha e vertete!

 

 

Kush është Kevin Trudeau?

Kush është Kevin Trudeau?

Dhjetëra miliona njerëz në mbarë botën e njohin Kevin si autor i shumë librave.

Libri më i kërkuar i Kevin-it është

KURAT NAYRALE QË ATA NUK DUAN QË JU TI DINI

Duke shitur mbi 50 milion libra dhe u bë një

New York Times #1 autori më i shitur

Ai është i njohur në disa qarqe si MBRETI i informacionit

Ai ka prodhuar dhjetëra infomacione që janë parë në gjithë botën.

Ai ka luftuar dhe ekspozuar me të madhe farmacinë për ne për vite me rradhë.

Përmes librave të tij ai ka ndihmuar numër të pallogaritur të njerëzve të humbin peshë dhe të gëzojnë një jetë të

shëndetshme

Ai ka qenë gjithmonë dhe mbetet një avokat i fjalës së lirë

KEVIN NUK MUND TË DAL NGA BURGU VETË

AI KA NEVOJË PËR NDIHMEN TONË…TANI

NE TË GJITHË DUHET TË I NDIHMOJMË KEVIN-IT, NE NUK KEMI ZGJIDHJE TJETËR

Nëse keni shikuar lajmet ju e dini se qeveria po gjuan larg,

Një nga një, të drejtat tona kushtetuese.

Në qoftë se ne të gjithë qëndrojmë duarkryq dhe lejojmë që ata të ju marrin të drejtën tuaj për

"LIRINË E FJALËS", ajo nuk do të jetë aty kur ju keni nevojë për të.

Më keq akoma, ajo nuk do të jetë atje për fëmijët tuaj dhe nipërit tuaj,

Pastaj kur ata fillojnë të marrin të gjithë pjesë tjeter të të drejtave tuaja, juv nuk do të ju

lejohet të thoni asgjë në lidhje me të tek askush, sepse ajo do të jetë kundër ligjit për të folur.

Pjesa tjetër e të drejtave tona kushtetuese, do të rrëzoheni si një pirg në domino, një në kohë.

ÇFARË ËSHTË SAKTËSISHT LIRINË E SHPREHJES?

Kjo është e drejtë, e garantuar me amendamentin e parë të Kushtetutës së Shteteve të Bashkuara,

të shprehin BESIMET dhe IDETË të pa kufizuara.

Nuk ka pasur kurrë një kohë më të përshtatshëm për ne si qytetarë të Shteteve të Bashkuara

Për të luftuar për të drejtën tonë për LIRINË E SHPREHJES.

PSE?

Kevin Trudeau ka një profil shumë të lartë si në SHBA ashtu edhe ndërkombëtarisht.

Ne mund të përdorim profilin e tij të lartë si një platformë nga e cila ta nisim luftën tonë.

Dhe për të luftuar ne duhet, para se ata nuk do na lejojnë për të luftuar më,

edhe lufta bëhet e paligjshme.

Ja se si ju mund të bashkoheni me ne dhe të na ndihmoni të luftojmë.

Ne do ta përdorim një strategji shumë të suksesshme ushtarake të quajtur

SHOCK AND AWE.

Gjatë 30 ditëve të ardhshme ne do të SHOKOJMË Shtëpinë e Bardhë me

Miliona tweets, miliona e-mail dhe me tonelata të letrave fizike.

Asgjë nuk ka ndikim si dhjetëra kamionë postar me tonelata letra.

Kjo do të bëjë një spërkatje të madhe.

Kjo do të jetë një lëvizje që se ka parë askush kurrë më parë.

Nëse bëhet siç duhet ajo do të shpëtojë Lirinë tonë e të drejtave të të folurit

Ja se çfarë mund të bëjmë për të ndihmuar

#1 Lexoni letrat e mëposhtme

Letra e Kevin-it dërguar Presidentit Trump (Kliko këtu ta shkarkoshë)

Letra nga Ed Foreman (Kliko këtu ta shkarkoshë)

Lexo arsyen e burgosjes së Kevin-it nga fjalët e tij (Kliko këtu ta lexoshë)

Duke filluar nga sot dhe për 30 ditët e ardhshme bëni sa më shumë këto që vijojnë sa ju të keni mundësi dhe

bëjeni atë shumë herë në ditë.

#2 Duke përdorur të gjitha llojet e mediave, dërgo këtë faqe adrese.

www.kevintrudeau.com tek sa më shumë njerëz të mundeni

#3 Shko tek www.Whitehouse.gov/contact Shkruje një letër me fjalët e tua

Advokaci për lirimin e Kevin Trudeau-së dhe ta dorëzojnë atë me anë të formës së tyre në internet

#4 Dërgoni letra sa më shumë kopje në ditë aq sa mundeni për 30 ditë, në adresen më poshtë. Për çdo letër Qeveria e

kalkulon si 100 njerëz të tjerë besojnë të njëjtën gjë, por thjesht nuk ka marrë kohë për të shkruar. Pra, çdo letër

është e rëndësishme. Ajo ka një ndikim shumë të fuqishëm.

(kliko këtu ta shkarkoshë letrën)

President Donald J Trump,

The White House

1600 Pennsylvania Ave N W

Washington

DC 20500

 

President Donald J Trump

Trump Tower 725,

5 th  Avenue

New York

NY 10022

President Donald J Trump

Mar-a- lago Club

Palm Beach

Florida

FL 33480

#5 Dërgoni tweet-a për çdo ditë tek Presidenti Trump. Kliko këtu për Tweet ose

mesazhë @realDonaldTrump dhe @POTUS gjthnjë përdore #FREEKEVINTRUDEAU në tweet

#6 Dërgoni për për çdo ditë mesazhë në Instagram www.Instagram.com/realDonaldTrump

#7 Dërgoni për për çdo ditë mesazhë në faqen e tij të Facebook-it www.Facebook.com/DonaldTrump

#8 Telefono Shtëpinë e Bardhë për çdo ditë dhe lëreni një mesazhë për Presidentin që ta lirojë Kevin Trudeau.

Numëri është: 202-456- 1111

#9 Bëni këto gjëra sa më shpeshë që të mundeni gjatë 30 ditëve të ardhshme.

#10 Kliko këtu për mbështetjen tuaj Kevin Pledge Kit. Ju do të merrni shabllone dhe përditësime ekskluzive.

Duke marrë një veprim të tillë të menjëhershme dhe masive ne do të shpëtojë të drejtën tonë për Lirinë e Shprehjes

PS: Kjo nuk është e detyrueshme për ata që nuk mund ta përballojnë atë.

Shko tek www.KTLegalDefense.com dhe bëni çfarëdo kontributi që mundeni

Ajo do të vlerësohet