Rruga drejt Suksesit, me Behgjet Pacollin në Frankfurt 12 Mars 2017

Me date 12.Mars 2017 ne Frankfurt, kishim nderin e madh te jemi afer njeriut te vepres, z. Behxhet Pacolli. Nga ai kemi mesuar me shume se mund te mesosh me vite te tera nga njerez qe flasin vetem teorine. Vertetesia e fjaleve te tij eshte vetë rezultati.

Se pari z. Pacolli shfaqi Rrugen e tij drejt Suksesit, pastaj eshte pergjigjur pyetjeve lidhur me Karakteristikat e njerezve te Suksesshem nga libri Ligji i Suksesit ne 16 Mesime. Ne baze te analizes qe mund te behet per çdo person qe te pracaktoj karakterin e tij ne cilin nivel mund te jete sa i perket karakteristikave te 500 nejrezve me te suksesshem ne Bote, del se z. Pacolli eshte vertet nje njeri me te cilin duhet te krenohet çdo shqiptar.

Miresia e tij, integriteti i tij, sinqeriteti, puna e palodhshme e bejne te jete Udheheqesi me i mire i te gjitha koherave. Cilin ne e degjojme, nga kush ne mesojme eshte pyetja qe cdo shqiptar duhet tia beje vetes.

"Qe e keqja te triumfoje ne nje popull eshte kur njerezit e mire nuk bejne asgje ka thene Edmund Burke".

Njerezit e mire duhet te shperndajne miresine e ketij Lideri te Jashtezakonshem koha e te cilit ka ardhur tani. Njerezit e mire duhet te flasin qe jeta jone te behet e mire. Duke pritur qe te dale dikush dhe te flas koha shkon dhe ne ngelemi ne gracken e se keqes se madhe qe na ka kapluar te gjitheve si popull.

Qe dicka te ndryshoje ne shoqerine tone dhe te vijne Investitor te investojne ne ekonomine tone, se pari ne duhet te kuptojme cilin e degjojme kur japim voten tone. Kur çdo individ të largoj grackën e Ego mendjes ata do te kuptojne fjalet e z. Behgjet Pacolli dhe do ta përkrahin si asnjëherë më parë. Së bashku ne mund të lulëzojmë të ndarë po venitemi.

Duhet te bejme diçka ndryshe që të kemi rezulltate të ndryshme.

Qëllimi i Përcaktuar i z. Behgjet Pacolli është:

"Ti bëj tjetrit atë që do të donte tjetri të bëj për të."

E kuptojmë vallë urtinë e këtij Qëllimi, nëse e kuptojmë këtë qëllim atëherë duhet të dijmë se nëse z. Pacolli na udheheq kjo dtth se secili nga ne jemi ne Udhëheqje të vendit tonë.

Na priftë e mbara, e Zoti na bekoftë që të hapim zemrën drejt mirësisë së madhe që karakterizon z. Pacolli.

Me përzemërsi
E juaja Mimoza Thaqi
#behgjetpacolli

 

Fjale nga Pjesmarresit ne kete Event:

 

Lumnije Morina- Zvicer

E falemderojme shume Mimozen dhe Avni Thaqin qe me kombinim fenomenal dhe te mrekullueshem ne evenimentin e Frankfurtit me shqiptarin me te pasur ne Shqiptari, Behxhet Pacolli na dhan emocione shume te fuqishme per pyetjet qe i beri Mimoza dhe nje ashtu me pergjigjejet e e fuqishme qe na le pafjale shume here nga i madhi zotriu Pacolli.
E gjithe jeta e tij qe nga nga punsimi dhe krijimi i nderrmarrjes se kompanis se tij , gjithqka qe kishte bere ka vendosur jo vetem fizikun por edhe shpirtin e tij kreativ..meshum modesti dhe perkushtim ne punen e ti qe ishin te nderlidhura me ligjet e universit dhe me mesimet qei mesojm ne klubin ton Iam power, te aplikuara 100% ...nje shembull shum i mire me studimin e jetes te ketij njeriu i cili lindi nga nje familje jo e pasur , ne nje fshat qe as rryme elektrike nuk kishte.
Uroj qe te kemi edhe me shum evenimente te tilla me studime te njerzve te sukseseshem, qe sa me shum ti besojm mesimeve te klubit,dhe marrjen e pergjegjesise nga vetja per jeten tone.....
Vetem nje shpirte i madhe dhe KRIJUES , me te gjitha keto kritere te zemergjersis , dashuris, zgjuarsies kreativiteti,humaniteti, fleksbiliteti te praktikuara e bejne kete njeri te sukseseshem...

 

 

Igballe Krasniqi- Zvicer

Jame e lumtur dhe Falenderuese qe pata rastin te jeme prezent ne Eventin e mbajtur me 12.03.2017 ne Frankfurt ,me Mysafiret: Zoteri Bexhet Pacolli,Zoteri Avni Thaqi dhe Zonja Mimoza Thaqi. Thjeshtesia dhe Origjinaliteti i Zoteri Pacollit na beri qe ta kuptojme edhe me mire Rrugen drejt Suksesit. Edhe nga Zoteri Pacolli mesuam se qdo deshire ne jeten tone ne mundemi ta Realizojme.

Vetem nevoitet Pune,Dashuri dhe Vendosmeri.

Zoteri Pacolli thoshte se Sinqeriteti,Besnikria,Dashuria dhe Respekti ndaj te tjereve ti hap Rruget drejt Suksesit. Sillu ndaj te tjereve ashtu sikur ti deshiron qe te tjeret te sillen me ty,t hoshte i Madhi Zoteri Bexhet Pacolli.

Jame shume Falenderuese qe ne Sot kemi nje Mentore apo edhe Mesuese te them, shume te Fuqishme Zonja Mimoza Thaqi e cila me nje pune te pa lodheshme na meson se si te arrijme Suksese ne jeten tone.

Ne te gjithe anetaret e Klubit IAM POWER qe udhehiqet nga Mimoza Thaqi zhvillojme dhe praktikojme te gjitha mesimet me te Fuqishme qe na qojne drejt Suksesit.

Drejt nje jete me te mire,me te lumtur me nje Fuqi dhe Pozitivitet shume te madhe. Faleminderit e Nderuara Mimoza Thaqi

Rruga drejt Suksesit, Behgjet Pacolli, Frankfurt, 12. Mars. 2017

Jam vërtetë e nderuar që të bëj Prezentimin e veprës së Behxhet Pacollit, Në Frankfurt me

Datë 12 Mars 2017

Ora: 15:00

Vendi: Frische Zentrum, Josef-Eicher-Strasse 10, 60437 Frankfurt Main

 

Në këtë Event do të kemi rastin të mësojmë drejtpërdrejt nga Madhështia e tij, Për Principet e Suksesit dhe Aplikimin e tyre!

Cili është dallimi mes Behxhet Pacollit dhe gjithë të tjerëve është se Ai vepron 99 herë më shumë se të gjithë ne.

Një mësim nga puna e tij, mund të orientojë jetën tuaj deri në skajshmëri të realizimit të çdo ëndërre që ju keni!

Mos humbisni këtë shansë të jeni pjesë e këtij Eventi sepse Jeta juaj do të ndryshojë përgjithnjë!

Me përzemërsi

Mimoza Thaqi

 

 

12 Mars 2017 - Ora 15.00

Jam shumë i lumtur që ne shqiptarët ku do që jemi dimë të organizohemi për të konkretizuar ide të cilat i planifikojmë. me ftesën e një grupi të studentëve nga Gjermania do të mbajë një ligjeratë në Gala Event Frnkfurt . Kosova ka nëvojë për zhvillim ekonomik dhe njerëz që e kanë dëshmuar veten në këtë fushë. E diaspora, të rinjët tanë që studiojnë jashtë janë pasuri e madhe që duhet ta shfrytëzojë Kosova për të ndërtuar të ardhme të suksesshme.« Si ta arriti milionin e parë ? »
« Si të ekspandoj sukseshëm në të gjith botën ? »

« Cilat sfida ekzistojnë në ndërtimtari ? » 

A ju keni shtruar këto pyetje vetës ndonjëherë ? Por nuk njihni askënd per ta pyetur konkretisht ?
Atëherë ejani tek eventi jonë më datë 12 Mars. Mysafiri jonë, zotëri Behgjet Pacolli, CEO i Mabetex Group, në një debat panel do të flas për përvojën e tij në këte veprimtari dhe do t’iu përgjigjet pyetjeve tuaja.
Ju presin biseda interesante, një mbrëmje me pika kulturore dhe në fund do të ketë edhe një aperitiv, ku sipas mundësisë mund të flisni edhe me zotërin Pacolli personalisht.

„Wie erreiche ich die erste Million?“

„Wie expandiere ich weltweit erfolgreich?“

„Was für Herausforderungen gibt es speziell im Baugewerbe?“

Habt ihr euch diese Fragen auch schon gestellt? Ihr kennt aber niemanden aus dieser Branche, den ihr fragen könnt?
Dann kommt an unseren Event am Sonntag 12 März. 2017! Unser Gast, Behgjet Pacolli, CEO der Mabetex Group, wird in einer interaktiven Podiumsdiskussion über seine Erfahrungen im Baugewerbe sprechen und eure Fragen beantworten.
Es erwarten euch spannende Gespräche, ein kulturell untermalter Abend und am Schluss auch ein Apéro, an dem ihr nach Möglichkeit mit Herrn Pacolli ein persönliches Gespräch führen könnt.

Wir würden uns freuen, wenn ihr vorbeikommt. Bis dann!

Ju mirëpresim!
J.I

Behgjet Pacolli Njeriu qe mendon ne Permasa te Medha.

Mbreme patem nderin te jemi mysafin ne shtepine e z.President Behgjet Pacolli, pas nje dite pune shume Intenzive me Kongresin e Aleances per Kosoven e Re ai gjeti kohen qe te ndaj ate me ne ne Villen e tij mbreterore. Aty ne mesuam nga pervoja e tij shume mesime qe ne i mesojme ne Iam Power, fjalet e tij vertetonin fjale per fjale vertetesine e aplikimit te ketyre mesimeve. Ne pyetjen a keni menduar ne permasa te medha ai tha kjo nuk arrihet kurre nese ke mendjen e limituar. Ate qe ka bere Behgjet Pacolli mund ta bej secili nese aplikon mesimet ashtu si jane dhe vetem keshtu vendi jone mund te perparoje dhe te jete vend i bukur per rinine tone. Synimi i tij i rradhes ishte te bej Kosoven vend te bukur per rinine Kosovare. Besimi i tij eshte i aplikuar, ai vertet beson dhe ai vertet e ben. Prandaj fjalia qe mu ngulit ne mendje ne Kongresin e AKR ishte kjo Njeriu me vetedije te shendoshe e kupton kete levizje dhe i thot po dhe mbeshtet kete iniciative. Nese i themi po Pasurise dhe bollekut qe na ka dhuruar Zoti i themi po njerezve qe kane ecur kete rruge dhe dine te na udheheqin.
#behgjetpacolli

Mënyrat e thjeshta për Ndërtim të Pasurisë!

Iam Power paraqet!

 

"Ndërmarrësia është e natyrshme dhe normale për shumicën e njerëzve. Ju keni brenda jush, tani për tani, talentet dhe aftësitë që ju duhen për të filluar dhe për të ndërtuar një biznes të suksesshëm, për të marrë kontrollin e plotë mbi jetën tuaj, dhe për të arritur lirinë financiare. Ju vetëm duhet të mësoni se si. " -

 

Hap potencialin e Pafund të trurit për të krijuar pasuri të pafund dhe prosperitet!

 

Ju mund të përfitoni nga mendimi juaj për të manifestuar rezultate të prekshme monetare ... edhe në qoftë se ju jeni duke u thelluar në barrën e borxhit!

 

Përshëndetje Miq!

Unë jam gati për të kërkuar që ju të bëni diçka që m-u-n-d të duket pak e çuditshme ...

Megjithatë, pasi që unë e di se ju jeni angazhuar për avancimin dhe zhvillimin tuaj me metoda shkencore-të provuara si trajnimet e trurit, unë mendoj se ju do të gjeni këtë shumë me vlerë për kohën tuaj - veçanërisht në qoftë se ju keni ëndërruar ndonjëherë  pavarësinë e përgjithshme financiare.

Do të ju marrë vetëm një sekondë, dhe - më besoni mua - kjo në fakt mund të ndryshojë të ardhmen tuaj përgjithmonë ...

Për një moment imagjino se ke super fuqi. Por jo vetëm super fuqi...

Imagjino se ke superfuqi që të jep liri financiare absolute.

Si do të dukej?

  • Jeta e mirë në kushtet tuaja, pa brenga,pa frikë apo stres për para të gatshme ose fatura ...
  • Më shumë para, kështu që ju mund të jetoni jetën tuaj të plotë tani dhe të ndjeni siguri të plotë pët të ardhmen tuaj ...
  • Një plan të provuar për qartësi monetare, drejtim dhe qëllim që fshin të gjitha pengesat dhe bllokimet ...
  • Një ndjenjë gjithë përfshirëse të qetësisë, lumturisë dhe kënaqësisë duke e ditur se ju jeni financiarisht të sigurt dhe arrini të gjitha qëllimet tuaja ...

 

Por, kjo nuk është e mundur, apo jo?

 

Një super fuqi financiare? Kjo është një temë e përrallave dhe fantashkencës, apo jo?

GABIM!

 

Siç mund ta dini, hulumtimi i fundit në potencialin njerëzor dhe zhvillimin,në strategjitë për krijimin e pasurisë janë provuar se kjo super fuqi mund të jetë më afër se sa ju mendoni ...

Në fakt,  * janë * mënyra të bazuara në shkencë për të eliminuar të gjitha gjërat që ju kanë ndaluar të jetoni jetën e ëndrrave tuaja ...

E gjithë që ju duhet të bëni është të mësoni se çfarë janë ata!

E gjithë që ju duhet të bëni është të mësoni se çfarë janë ata!

 

A mund të filloni të imagjinoni se sa e mirë do të ndiheni kur ju të mësoni se sa shpejt dhe me lehtësi mund të përmirësoni jetën tuaj financiare me hapa të mëdhenj?

Mund të vizualizoni çfarë lehtësimi do të jetë për ti thënë lamtumirë mediokritetit dhe të përshëndetni lirinë e pakufizuar dhe suksesin që e meritoni?

Mund të mendoni një jetë ku ju jeni duke performuar edhe pritjet tuaja më të pabesueshme monetare?

Sa e mahnitshme do të jetë?

Megjithatë, e gjitha është shumë më e lehtë të thuhet se të bëhet, apo jo? Sidomos kur jeta gjithmonë duket se ju ka marrë përpara, duke përfshirë të gjitha streset e faturave, borxhit, dhe shpenzimeve të përditshmee ... për të mos përmendur planifikimin për të ardhmen tuaj financiare dhe të daljes në pension.

Kjo është saktësisht arsyeja pse unë kam zhvilluar këtë program të veçantë për ju ... dhe do të prezentoj në Prishtinë.

Kështu ju kam kursyer shumë para të cilat duhej ju ti investonit që të merrnit pjesë në evente të tilla në USA apo Europë.

Hyrja për trajnime të tilla do të ishte me mijëra Euro... ju kurseni sepse këtë rrugë e kam bërë unë për ju që ti kthej shoqërisë atë që ajo më dhuroi...

Shihemi ne Suksese

Mimoza Thaqi

Themeluese e Iam Power

Rregjistroheni vendet janë të limituara!

Ps...Anetaret e Iam Power dhe Iam Gold e kane trajnimin falas.

 

 

 

Ndërto Mendimet Fito Flori- Tirane

Date 18. Shkurt 2017

E Shtune

Vendi: Tirane ( adresa do te ju dergohet pasi te regjistroheni)

Ora: 17:00-20:00

RREGJISTROHU NE FUSHAT NE VIJIM:

Emri *
Emri

 

Fillon fuqia e ndertimit te mendimeve tona drejt suksesit, Iam-Power- Iam Gold vazhdon me rraundin e vazhdueshem te informimit sa i perket Fuqise se Mendimeve tona dhe ndertimit te Jetes sone...Njekohesisht duke ju prezentuar edhe mundesine e fitimit te parave ose floririt nga shtepia.

Cdo Event i Iam Power ka magjine e vete, ju ftojme te merrni pjese ne kete Event kete rradhe ne Tiranen tone te bukur, te cilen duke ndryshuar mendimet tona do ta bejme fuqi te papare deri me sot.

Ne si popull meritojme jete me te mire, jete me te permbushur dhe jete me te lumtur.

Duke filluar nga nje Individ ne kohe kjo eshte e mundur.

Ju ftojme te jeni pjese e ketij Eventi i cili eshte falas per te gjithe. Por duhet te regjistroheni ne linkun ne vazhdim sepse vendet jane te kufizuara, dhe i pari qe regjistrohet ka vendin i pari. Ju falenderoj qe na besoni dhe besoni ne fuqine qe ju jeni.

Prezentimi do te jete ne 3 Pjese

Pjesa 1. Shfaq teknikat me te avancuara te ndertimit te mendimeve konstrutive per jeten, perdorimin e energjise dhe fokusimin e saj.

Prezenton Mimoza Thaqi- Antare ekzekutive e nivelit te 6 ne Global Information Network, Spikere publike profesionale dhe themeluese e klubit Iam Power.

 Pjesa 2. Pjesen teknike te punes nga shtepia per fitim te floririt e prezenton eksperti i Network Marketingut Edmond Rama.

Pjesa 3. Pyetje Pergjigje

Floriri eshte monedha e vertete!

 

 

Kush është Kevin Trudeau?

Kush është Kevin Trudeau?

Dhjetëra miliona njerëz në mbarë botën e njohin Kevin si autor i shumë librave.

Libri më i kërkuar i Kevin-it është

KURAT NAYRALE QË ATA NUK DUAN QË JU TI DINI

Duke shitur mbi 50 milion libra dhe u bë një

New York Times #1 autori më i shitur

Ai është i njohur në disa qarqe si MBRETI i informacionit

Ai ka prodhuar dhjetëra infomacione që janë parë në gjithë botën.

Ai ka luftuar dhe ekspozuar me të madhe farmacinë për ne për vite me rradhë.

Përmes librave të tij ai ka ndihmuar numër të pallogaritur të njerëzve të humbin peshë dhe të gëzojnë një jetë të

shëndetshme

Ai ka qenë gjithmonë dhe mbetet një avokat i fjalës së lirë

KEVIN NUK MUND TË DAL NGA BURGU VETË

AI KA NEVOJË PËR NDIHMEN TONË…TANI

NE TË GJITHË DUHET TË I NDIHMOJMË KEVIN-IT, NE NUK KEMI ZGJIDHJE TJETËR

Nëse keni shikuar lajmet ju e dini se qeveria po gjuan larg,

Një nga një, të drejtat tona kushtetuese.

Në qoftë se ne të gjithë qëndrojmë duarkryq dhe lejojmë që ata të ju marrin të drejtën tuaj për

"LIRINË E FJALËS", ajo nuk do të jetë aty kur ju keni nevojë për të.

Më keq akoma, ajo nuk do të jetë atje për fëmijët tuaj dhe nipërit tuaj,

Pastaj kur ata fillojnë të marrin të gjithë pjesë tjeter të të drejtave tuaja, juv nuk do të ju

lejohet të thoni asgjë në lidhje me të tek askush, sepse ajo do të jetë kundër ligjit për të folur.

Pjesa tjetër e të drejtave tona kushtetuese, do të rrëzoheni si një pirg në domino, një në kohë.

ÇFARË ËSHTË SAKTËSISHT LIRINË E SHPREHJES?

Kjo është e drejtë, e garantuar me amendamentin e parë të Kushtetutës së Shteteve të Bashkuara,

të shprehin BESIMET dhe IDETË të pa kufizuara.

Nuk ka pasur kurrë një kohë më të përshtatshëm për ne si qytetarë të Shteteve të Bashkuara

Për të luftuar për të drejtën tonë për LIRINË E SHPREHJES.

PSE?

Kevin Trudeau ka një profil shumë të lartë si në SHBA ashtu edhe ndërkombëtarisht.

Ne mund të përdorim profilin e tij të lartë si një platformë nga e cila ta nisim luftën tonë.

Dhe për të luftuar ne duhet, para se ata nuk do na lejojnë për të luftuar më,

edhe lufta bëhet e paligjshme.

Ja se si ju mund të bashkoheni me ne dhe të na ndihmoni të luftojmë.

Ne do ta përdorim një strategji shumë të suksesshme ushtarake të quajtur

SHOCK AND AWE.

Gjatë 30 ditëve të ardhshme ne do të SHOKOJMË Shtëpinë e Bardhë me

Miliona tweets, miliona e-mail dhe me tonelata të letrave fizike.

Asgjë nuk ka ndikim si dhjetëra kamionë postar me tonelata letra.

Kjo do të bëjë një spërkatje të madhe.

Kjo do të jetë një lëvizje që se ka parë askush kurrë më parë.

Nëse bëhet siç duhet ajo do të shpëtojë Lirinë tonë e të drejtave të të folurit

Ja se çfarë mund të bëjmë për të ndihmuar

#1 Lexoni letrat e mëposhtme

Letra e Kevin-it dërguar Presidentit Trump (Kliko këtu ta shkarkoshë)

Letra nga Ed Foreman (Kliko këtu ta shkarkoshë)

Lexo arsyen e burgosjes së Kevin-it nga fjalët e tij (Kliko këtu ta lexoshë)

Duke filluar nga sot dhe për 30 ditët e ardhshme bëni sa më shumë këto që vijojnë sa ju të keni mundësi dhe

bëjeni atë shumë herë në ditë.

#2 Duke përdorur të gjitha llojet e mediave, dërgo këtë faqe adrese.

www.kevintrudeau.com tek sa më shumë njerëz të mundeni

#3 Shko tek www.Whitehouse.gov/contact Shkruje një letër me fjalët e tua

Advokaci për lirimin e Kevin Trudeau-së dhe ta dorëzojnë atë me anë të formës së tyre në internet

#4 Dërgoni letra sa më shumë kopje në ditë aq sa mundeni për 30 ditë, në adresen më poshtë. Për çdo letër Qeveria e

kalkulon si 100 njerëz të tjerë besojnë të njëjtën gjë, por thjesht nuk ka marrë kohë për të shkruar. Pra, çdo letër

është e rëndësishme. Ajo ka një ndikim shumë të fuqishëm.

(kliko këtu ta shkarkoshë letrën)

President Donald J Trump,

The White House

1600 Pennsylvania Ave N W

Washington

DC 20500

 

President Donald J Trump

Trump Tower 725,

5 th  Avenue

New York

NY 10022

President Donald J Trump

Mar-a- lago Club

Palm Beach

Florida

FL 33480

#5 Dërgoni tweet-a për çdo ditë tek Presidenti Trump. Kliko këtu për Tweet ose

mesazhë @realDonaldTrump dhe @POTUS gjthnjë përdore #FREEKEVINTRUDEAU në tweet

#6 Dërgoni për për çdo ditë mesazhë në Instagram www.Instagram.com/realDonaldTrump

#7 Dërgoni për për çdo ditë mesazhë në faqen e tij të Facebook-it www.Facebook.com/DonaldTrump

#8 Telefono Shtëpinë e Bardhë për çdo ditë dhe lëreni një mesazhë për Presidentin që ta lirojë Kevin Trudeau.

Numëri është: 202-456- 1111

#9 Bëni këto gjëra sa më shpeshë që të mundeni gjatë 30 ditëve të ardhshme.

#10 Kliko këtu për mbështetjen tuaj Kevin Pledge Kit. Ju do të merrni shabllone dhe përditësime ekskluzive.

Duke marrë një veprim të tillë të menjëhershme dhe masive ne do të shpëtojë të drejtën tonë për Lirinë e Shprehjes

PS: Kjo nuk është e detyrueshme për ata që nuk mund ta përballojnë atë.

Shko tek www.KTLegalDefense.com dhe bëni çfarëdo kontributi që mundeni

Ajo do të vlerësohet

Ndërto Mendimet Fito Flori- Tirane- Prezentim i Iam Power- Iam Gold

Date 18. Shkurt 2017

E Shtune

Vendi: Tirane ( adresa do te ju dergohet pasi te regjistroheni)

Ora: 17:00-20:00

Fillon fuqia e ndertimit te mendimeve tona drejt suksesit, Iam-Power- Iam Gold vazhdon me rraundin e vazhdueshem te informimit sa i perket Fuqise se Mendimeve tona dhe ndertimit te Jetes sone...Njekohesisht duke ju prezentuar edhe mundesine e fitimit te parave ose floririt nga shtepia.

Cdo Event i Iam Power ka magjine e vete, ju ftojme te merrni pjese ne kete Event kete rradhe ne Tiranen tone te bukur, te cilen duke ndryshuar mendimet tona do ta bejme fuqi te papare deri me sot.

Ne si popull meritojme jete me te mire, jete me te permbushur dhe jete me te lumtur.

Duke filluar nga nje Individ ne kohe kjo eshte e mundur.

Ju ftojme te jeni pjese e ketij Eventi i cili eshte falas per te gjithe. Por duhet te regjistroheni ne linkun ne vazhdim sepse vendet jane te kufizuara, dhe i pari qe regjistrohet ka vendin i pari. Ju falenderoj qe na besoni dhe besoni ne fuqine qe ju jeni.

Prezentimi do te jete ne 3 Pjese

Pjesa 1. Shfaq teknikat me te avancuara te ndertimit te mendimeve konstrutive per jeten, perdorimin e energjise dhe fokusimin e saj.

Prezenton Mimoza Thaqi- Antare ekzekutive e nivelit te 6 ne Global Information Network, Spikere publike profesionale dhe themeluese e klubit Iam Power.

 Pjesa 2. Pjesen teknike te punes nga shtepia per fitim te floririt e prezenton eksperti i Network Marketingut Edmond Rama.

Pjesa 3. Pyetje Pergjigje

Floriri eshte monedha e vertete!

Shihemi ne Suksese

Emri dhe mbiemri *
Emri dhe mbiemri

 

 

Historia e Arit: Çdo gjë që ju nevojitet të dini për GIGs produktin

Historia e Arit: Çdo gjë që ju nevojitet të dini për GIGs produktin

Për mijëra vjet deri më sot, për të gjitha klasat shoqërore, në çdo vend e çdo kontinent: ari ka qenë një i kërkuar pas mirë - diçka që nuk mund të jetojnë pa te nëse ju keni qëllim të jetoni jetë të lartë. Pse Global INTERGOLD zgjedh ari si produkt të saj? Gold ka qenë gjithmonë i respektuar në të gjithë botën si për vlerën qe ka dhe histori të pasur.

 

Ai gjithmonë ka përfaqësuar statusin e të fuqishmit, dhe pasuri qe te tjeret ëndërronin ta kishin. Në sektorin e bizhuterive kjo është një simbol i pagabueshëm i prestigjit dhe elegance përjetshëm që arit nuk përkeqësohet.

Si një monedhë, ai ka shërbyer si monedhë për të blerë mallra të çmuar gjatë rrjedhës së historisë. Çfarë tjetër mund të themi për këtë mineral të çmuar?

Mos njerëzit e dinë vlerën e saj? Sigurisht. Megjithatë, jo të gjithë është plotësisht i vetëdijshëm për përfitimet e tij ekonomike, kur paraqitet në formën e shufra ari ose argjendi. Kur luftërat nise befas dhe në kohën e krizës ekonomike, ata që mund të përballojë stuhinë ishin ata që kishin shufra ari në dorë.

Ata nuk duhet të shikonin për ekspertët për të verifikuar nëse ishte e pastër që, kur parashikohet nga rafineritë besueshme, shufra ari të përfshijë një certifikatë të cilësisë dhe origjinalitetit.

Duke pasur parasysh faktin se ari është një burim i kufizuar, vlera e saj rritet vetëm me kalimin e kohës; do të thotë se, me blerjen e shufra ari, ju jeni të paguar një shumë për një të mirë se brenda 10 viteve do të jenë më të shtrenjta.

Avantazhet ekonomike të arit udhëhoqi Global INTERGOLD Online Gold Shop për të zgjedhur shufra ari si produkt të saj. Klientët mund të ndërtojë një biznes duke përdorur ari fitimprurëse dhe të gjatë të qëndrueshme dhe mundësitë e kompanisë

Nese doni te punoni per kete kompani dhe te krijoni te ardhura shtese rregjistrohuni ne kete tabele dhe do te ju kontaktojme:

Emri dhe Mbiemri *
Emri dhe Mbiemri

Ide dhurate: nje iPhone veshur me ar me fytyrën e Donald Trump

 Nëse jeni duke pyetur se çfarë dhurate për të marrë për një person i cili ka çdo gjë, shikoni në dyqan Goldgenie në Sharjah, një qytet pranë Dubai! Ndoshta ju do të takoni diçka interesante! Për 15 vjet, mjeshtrit në Goldgenie kanë qenë të angazhuar për një ide: "Ne pjatë ari eshte send qe një klient dëshiron". Këtë herë, një grua, emri i të cilit nuk është zbuluar, ka kontaktuar dyqanin me kërkesën për të krijuar një iPhone të veçantë e mbështjellë në ari solid me imazhin e Presidentit 45 i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump.

 

Me sa duket, kjo vegël luksoze është një dhuratë e inaugurimi për zotin Trump. Ajo kushton "vetëm" 150.000 $! Edhe kështu, kjo nuk është pika më e shtrenjtë që mund të gjenden në Goldgenie. Ju gjithashtu mund të merrni një biçikletë veshur me ar me vlerë $ 350.000!

Ari bëhet një material i përsosur për produktet e luksit. Por, çfarë nëse ju doni të bëni të holla?

5 Mënyrat Si Të Ngritemi Personalisht dhe Financiarisht në 2017

 

 

5  MënyratSi  Të  Ngritemi  Personalisht  dhe  Financiarisht  në  2017

 

 

Shprehitë thjesht ju mund ti drejtoni të jetoni një jetë të pasur dhe të shëndetshme

Jemi në 2017. Unë shpresoj që ju dhe të gjithë ju kishit një festë të mirë të Vitit të Ri. Siq e dini, kjo është koha e vitit kur gjithsecili bën një kërkim brenda. Nëse ju jeni sikur shumica e njerzve, ju kenibërë ose ju jeni duke menduar nëpër disa vendime të Vitit te ri.

 

A e dini se shumica e vendimeve përfshihen përreth tri gjëra ?

1.    Shëndeti,

2.    Paraja,

3.    Eksperiencat

Mendoni nëpër këto zgjidhje që ju i keni bërë në të kaluarën dhe shumica ngjasojn brenda njërës nga këto tri kategori. Dhe gjithashtu këto janë vendimet më të thyera. Ju ndoshta mund të tregoni.

Personalisht, Unë nuk bëj zgjedhje. Unë mendoj që më së miri është të kem një mendje të hapur e cila gjithmon rritet dhe zhvillohet. Mua nuk më nevoitet një vit i ri që ndryshon jetën time. Mua më duhet vazhdimisht të ndryshoj duke shqyrtuarku  jam unë dhe ku unë dua të shkoj, përgjatë gjithë vitit.

Për ta bërë këtë, unë ndërtoj shprehi brenda jetës xime që më ndihmojnë mua të ngritem personalisht dhe financiarisht secilin ditë. Këtu jane pesë nga ato që ju mund ti praktikoni duke filluar sot.

 

1)    Mbajeni veten të informuar

 

Nuk ka ndonjë zëvendësim për diturine cila është duke ndodhur në botë dhe në treg.

Qdo mëngjes, unë zgjohem dhe lexoj një numër të portaleve financiare, bllogjeve, gazetave dhe më shumë. Unë gjithashtu shikoj të reja përgjatë ditës.

Ashtu siq është e shkruar më herët, dituria është paraja e re, dhe nëse ju dëshironi të bëheni të pasur, juve ju nevoitet që vazhdimisht të plotësoni sferën tuaj të njohurive.

Qka do të gjeni ju, është se sa më shumë që lexoni, më shumë ju do të filloni të kuptoni. Ti do të fillosh të pershkruash modele, edhe më shpejt sesa që mendoni, ju  do të  dini qka ju shtyn të bëni me paratë e juaja para shumicës së njerëzve të tjerë.

 

2)    Lexo një libër në muaj, së paku

 

Të rejat është e rëndësishme ti mbani  të gjalla (freskta), por disa ide kërkojnë më shumë kërkim ose eksplorim. Përgjatë karrierës time, suksesi im ka ardhur për shkak që unë kam zgjedhur të lexoj libra që më kanë edukuar mua rreth historisë, bisnesit dhe parasë. Derisa shumica e njerëzve kanë qenë në gjendje të shikojnë TV ose të luajnë video lojra, personi që më ka shtyrë të lexojë libra do të jetë vit dritë përpara në lojën e jetës.

Personalisht, Unë lexoj nje shumëllojshmëri librash qdo muaj. Nëse ju vetëm keni filluar, megjithatë angazhoje veten të lexosh së paku një libër në muaj. Kjo është më shumë sesa një lexues mesatar, dhe ditura që ju e ftoni do të jetë më e shtrenjtë.  Mos nuk e dini të filloni? Këtu janë dy librat që unë kohët e fundit i rekomandoj.

 

3)    Luaj lojra më shumë

 

Njohuritë kryesore janë të rëndësishme, por studimet kanë treguar që mënyra më e mirë të mësosh,  është që ta bësh. Lojrat ose simulimet (përngjasimet) janë provuar të jenë mënyra të shkëlqyeshme duke mësuar nga veprimi. Jo vetëm që ato janë argëtuese, por dituria e aplikuar gjithashtu ju ndihmon juve të kujtoni më shumë dhe të kuptoni më shumë si paraja dhe investimi punon në jetën tuaj reale.

Ne e deklaruam  Babain e Pasur si një kompanielojë e fokusuar në mësimin e vërtetës financiare përgjatë lojrave.  Mijëra njerëz rreth botes u bënë bashkë të luajnë CASH FLOW ( rrjedhja e parasë), tabela jonë  e lojës e cila ju mëson juve si të  fitoni garën e minjve.

Ju ose mund të blini një kopje të lojës për veten tuaj, ose ju mund të luajnë online falas.

 

4)    Behu i shëndetshëm ( i formësuar)

 

Është klishe të thoni se ju jeni duke shkuar përgoditje  në palestër në  Vitin e Ri, por kjonënvizon një të vërtetë - kur ju jeni në formë, ju ndjeheni më mirë, dhe si rezultat, gjërat në jetën tuaj janë më të mira.

Në vend që të ju predikoj një metodë ose mënyrë të caktuar të bëheni në formë, unë thjesht i inkuaroj njerëzit të gjejnë diqka që ata kënaqen dhe të bëjnë atë derisa ata nuk kënaqen më.

Kjo mund të jetë një makinë shkalle në palestrën tuaj, por ajo mund të jetë edhe diçka e thjeshtë si një shëtitje natës pas darke me partnerin tuaj.

Në qoftë se ju do të përqendroni në shëndetin tuaj fizik, shëndeti juaj mental do të jetë më i mprehtë, ju do të keni më shumë energji, dhe ju do të jeni më i suksesshëm.

 

5)    Jepni

 

Kim dhe unë kemi paraqitur  planin 10/10/10 tonë para. Me pak fjalë, juinvestoni 10 për qind të të ardhurave tuaja, ruani 10 për qind të të ardhurave tuaja për raste emergjente dhe mundësi të veçanta, dhe të jepni10 për qind të të ardhurave tuaja për bamirësi apo xhaminë apo kishën tuaj.

Shumica e njerëzve bëjnë mirë në kursimin e parave të tyre, edhe pse ndoshta jo 10 për qind e saj. Disa njerëz bëjnë mirë në investimin e parave të tyre, edhe pse sërish ndoshta jo në 10 për qind. Por shumë pak njerëz bëjnë mirë në dhënien e parave me larg.  

Kim dhe unë besojmese në mënyrë që të marrim,  duhet të japim. Ju nuk mund të keni një mendim të shëndetshëm dhe të pasur në qoftë se ju jeni dorështrënguar dhe lakmitar.Ne gjithashtu besojm se ajo që shkon rreth e rrotull kthehet. Quajeni atë karma apo çfarë të doni, por nëse ju jeni bujar (zemergjere) me botën, bota do të jetë bujare  (zemergjere) me ju.

Robert Kyiosaki

Perktheu Bleta Zhigolli

Anetare e niveli 3 ne Iam-Power

Deshtek jane njerezit qe kane frike nga Deshtimi!

Çmimet e arit janë duke marrë një rrugëtim të cmendur. Si të bleni dhe të shpëtoni?

Çmimet e arit janë duke marrë një rrugëtim të cmendur. Si të bleni dhe të shpëtoni?

Ndryshimet e fundit politike dhe ekonomike në SHBA janë duke e lëkundur ekonominë botërore. Bashkë me faktorë të tjerë, ata i kanë shtyrë çmimet e arit poshtë.

Si të përfitojmë nga ora e artë?

"Sa herë që ndodh një ndarje e përgjithshme e sistemit monetar apo financiar, kthehet në ar, gjithmonë rikthen rendin, ngjall besim dhe sjell prosperitet."

                   -Donald Hoppe, autor i "Si të investojmë në stoqet e arit dhe të shmangim kurthet"

Për herë të parë këtë vit, çmimet e arit treguan një trend negativ. E para, për shkak të një dollari të fuqishëm. E dyta, ka një shans 90% se Rezerva Federale do të rrisë normat e interesit pas takimit në dhjetor.

Një politikë të shtrënguar monetare dhe rritja e detyrimeve të Thesarit të SHBA kanë çuar edhe në rritjen e presionit për ari

Po në lidhje me shifrat?

Tani, çmimet e arit janë $ 1.169 për ons. Javën e kaluar, çmimet e arit ishin rreth $ 1,190. Megjithatë, gjigandët financiarë Oversea- Chinese Banking Corp. dhe ABN Amro Group, presin që ari të rri në 1,150-1,100 $ / oz deri në fund të vitit.

Name *
Name

Si të drejtoni biznesin tuaj pa e lënë punën tuaj

 

Si të drejtoni biznesin tuaj pa e lënë punën tuaj

Ju mund të mendoni se a është e mundur e gjitha kjo, por ajo është. Ju vetëm duhet të ndërmerrni veprimin e duhur.

Këshilla jonë do të jetë shumë e dobishme për ata që ëndërrojnë për të filluar një biznes, por ju mungojnë idetë se me çka duhet filluar.

"Ka një sipërmarrës tani i cili është i  frikësuar për vdekje, duke bërë justifikime, dhe duke thënë:" Nuk është koha e duhur ende. " Nuk ka gjë të tillë si koha e duhur. Unë mendoj, eja, e provoje shansin, dhe filloni menjëherë biznesin tuaj "

Kevin Plank, CEO në Under Armour

Hapi i parë mund të jetë i vështirë, por kjo është krejtësisht normale. Duke qenë të frikësuar për pasigurinë dhe duke marrë rreziqe nuk është diçka për t'u turpëruar, por mos e lejo frikën të të dëmtojë. 

- Mos prisni për kushte ideale

Çfarë ju e konsideroni si momenti i duhur për të filluar një biznes, ndoshta nuk do të vijë asnjëherë. Ose ju mund edhe ta humbasni rastin. Dhe ju nuk keni nevojë që ta leni punën tuaj ose të rrini atje duke pritur për ndonjë krizë që do të shtynte për të filluar biznesin tuaj. Ndërmerrni  veprimin që sot!

- Investoni një pjesë të pagës tuaj në biznesin tuaj

Ju mund shpenzonirrogën tuaj përhipotekë, pushime, apo në kontribute në fondin e pensionit; por shumë biznesmenë e pranojnë se duke përdorur një pjesë të pagës së tyre si një kapital fillestar për bizneset e tyre ka qenë sekreti i suksesit të tyre si sipërmarrës.

-          Çlirohuni nga ajo që ju rëndon

Ky rregull vlen për të dyja si aktivitetet dhe njerëzit që nuk bëjnë asnjë të mirë për ju. Ndaloni të rrini ulur para televizionit pas punës, ose të rrini bashkë me njerëz që ankohen dhe përtacë. Bëni një listë të të gjërave se ku eshpenzoni kohën dhe energjinë për çdo ditë. Ju do të mbeteni i habitur se sa kohë të lirë keni në dispozicionin tuaj për të drejtuar një biznes.

 

-          Naloni së  kërkuari miratim

Njerëzit në jetën tuaj (madje edhe të dashurit tuaj) nuk janë gjithmonë në gjendje të kuptojnë dhe të vlerësojmë atë që ju dëshironi. Por kjo nuk është një arsye që të hiqni dorë (dorëzoheni)! Ka shumë shembuj të njerëzve gjatë rrjedhës së historisë që kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm, pavarësisht nga mendimet e të tjerëve. Ajo që ka rëndësi është që ju të përqëndroheni në qëllimet tuaja.

Mos u fokusoni shumë në gjëra të vogla

Është e vërtetë se gjërat më të mira janë ndërtuar prej atyre të vogla. Megjithatë, dredhia është që të filloni me ato të përgjithshme (konceptet, kontaktet, promovimi, etj), dhe lërini detajet më të vogla për më vonë (si ngjyra e vizit kartave apo çfarë kravate të vejmë për atë takim biznesi).

Nëse ju doni të filloni biznesin tuaj, por dyshoni çfarë fushe të zgjedhni, Kompania Global INTERGOLD, biznesi i floririt është një alternativë e mirë. Duke ofruar një produkt luksoz dhe të ardhura të larta në mesin e përfitimeve tjera, të ardhurat janë të garantuara; dhe pasi ajo mund të bëhet online, biznesi i floririt në mënyrë të përkryer mund të përshtatet me punën tuaj.

Kjo është ajo që klientët mendoni për kompaninë:

"Unë jam një biznesmen tradicional. Unë punoj në disa drejtime, duke përfshirë minierat e arit në Lindjen e Largët, industrinë e pasurive të patundshme, dhe dy fushat e tregtisë me shumicë dhe pakicë. Por unë i jap përparësi kompanisë Global INTERGOLD,  sepse asnjë nga bizneset e mija mund të më japin të paktën 480% në vit. Dua të theksoj se unë nuk kam lënë biznesin tim tradicional, dhe se unë kam kohë, energji, dhe, më e rëndësishmja, ambicie të mjaftueshme për të punuar gjithashtu me Global INTERGOLD! "  Maria Moreva, një klient nga Rusia

Nese doni me shume informacione na kontaktoni ne Viber: 38975256899 ose rregjistrohuni ne formen me poshte.

Emri dhe Mbiemri *
Emri dhe Mbiemri

Ne ju dëshirojmë nje fillim madhëshorë të viti 2017, një periudhë vendimtare për sipërmarrje të reja!

 

Ne ju dëshirojmë nje fillim madhëshorë të viti 2017, një periudhë vendimtare për sipërmarrje të reja!

 

“Floriri është monedha më e shtrenjtë. Ktheje kohën tuaj në flori”

 

Si të arrish sukses për një vitë kohorë?

 

Fillo me…

 

Nje vitë është e mjaftushme për të filluar dhe për të zhvilluar biznesin tuaj deri sa të ju sjell 7.000 euro për një muaj. Dhe ky nuk është në të vërtetë limiti.

 

Si të mos e humbeni kohën tuaj? Si të ja filloni përseri me punë, pas pushimeve? Këtu keni disa këshilla të dobishme!

Ka 8.760 orë në 365 ditë.

Një person flen mesatarisht 2920 orë në vitë!

Rreth 912 orë ose më shumë janë shpenzuar për vetë-kujdesin.

Aktivitete të reja, si fluturimet, që marrin rreth 730 orë.

Jo për tu përmendur të ushqyerit, e cila merr 1,095 orë të kohës sonë.

Ne gjithashtu ju rekomandojmë që të mos shpenzoni më pak se 1.278 orë me të dashurit tuaj.

 

Tani, le të llogaritim

 

Zbresim 6.935 nga 8.760.

Ju do të keni për 1.825 orë për të shpenzuar në arritjen e qëllimeve tuaja.

Me pak se ju keni nevojë për të fjetur dhe dy herë më shumë sa që ju duhet për vetë-kujdes.

Dhe sigurisht, të gjithë dëshirojmë disa orë të mbetura për festa dhe pushime.

 

Por si të mos humbim kohen e mbetur? Si të filloni, të zhvilloni biznesin tuaj, dhe të krenoheni me rezultatet e tuaja në fund të vitit?

 

Vendosni qëllimet. Arritjen e tyre.

 

Për të shkuar përpara është një vendim që duhet marrur vetë.

 

Por ne mundemi të ju ndihmojmë të bëni këtë në 2017-në.

 

Le ta fillojmë me një hap të vogël.

 

Merrëni një fletore dhe shkruani planet tuaja tani. Kjo është di çka që të gjithë duhet ta bëjnë

 

Për shembull, shkruani 3 qëllime që doni të i përmbusheni gjatë 2 javëve të para të vitit të ri; siç janë regjistrohuni për të ndjekur leksione të gjuhës angleze, duke bërë një listë të 100 klientëve të mundshëm për tu kontaktuar, për të porositur kartela biznesi, etj. Çdo gjë qe mund të ju sjellë më afër qëllimeve të juaja dhe të ardhurave më të larta.

 

Hapi tjetër është që në fakt ti arrini këto qëllime. Pasi që ti arrini, i njejti process përsëritet.

 

Në këtë mënyre ju gradualishtë dhe lehtasi zhvilloni biznesin tuaj, zgjeroni strukturën tënde dhe i rriteni të ardhurat tuaja.

 

Koha është një burim çmuar dhe i kufizuar. Shpenzo këto 1.825 orë me mençuri dhe duke e kthyer kohën tuaj në flori!

 Rregjistrohu per me shume informata:

Name *
Name

 

 

 

 

 

 

Floriri

Substanca e përjetshme e misterit, e drejta e mbretëtve që në lindje, për shekuj ky metal i qmuar ka qenë i lakmuar në mbarë botën për veqantinë e rrallë të tij dhe për bukurinë e tij. Gjatë gjithë epokave ai ka qenë i kërkuar pas me një intensitet të lartë; dhe ka kaluar testet e kohës si një simbol i pagabueshëm i pasurisë, fuqisë dhe prestigjit.

Qytetërimet mund të zhduken me kalimin e kohës po ashtu edhe monedhat mund të zhduken, por Ari mbetet konstant në atë mënyrë sa që pak gjëra mund të krahasohen me të, nëse ka ndonjë gjë që mund të krahasohet me të. Eshtë një produkt unik që nuk e humb vlerën e saj. Ari mund të ju ndihmojë juve duke ju siguruar paqen e mendjes.

Tani ju mund bëheni pjesë e kësaj trashigimiedhe të korrni vlerat që ky produkt i veqantë ka për të ju ofruar. Global InterGold është e specializuar në blerjen dhe shitjen e shufrave të Arit në një shumëlliojshmëri të emërtimeve dhe ju fton për të shqyrtuar Dyqanin e saj të mrekullueshëmOnline të Arit.

Për të siguruar kënaqësinë tuaj, produktet për investimin e  Arit në Global InterGold janë të prokuruar dhe sigurohen vetëm nga prodhuesit më të lartë ndërkombëtar. Mirësevini në Global

Rregjistrohuni ne listen me poshte qe te ju dergojme informatat per te filluar me kete biznes.

Name *
Name

MJAFTON TE BESOSH NE VETEN TENDE SE MUND TE KESH 1 KILE FLORI

MJAFTON TE BESOSH NE VETEN TENDE SE MUND TE KESH 1 KILE FLORI

 

 

“Nese fillon nje konkurs dhe mendon se nuk mund te fitosh, ke hasur ne nje problem“

Maria Sharapova, fituese e turneve te ndryshem ne tenis

 

Shume njerez kane frike te ndjekin endrrat e tyre dhe keshtu humbin shume mundesi.

 Si te dalesh atje jashte dhe te luftosh pikerisht per ednrrat e tua???

e06a214d9feaca66c273f6db4dff5052.jpg

Kompania Global Intergold ndihmon shume njerez te besojne ne veten e tyre dhe te arrijne suksesin. Klientet e kompanise fitojne shufra ari investimi dhe menaxhojne nje aktivitet duke bere rekomandime.

Me shume se dy miljone njerez zhvillojne nje biznes me mbeshtetje te kompanise.

Rregjistrohuni ne listen me poshte qe te ju dergojme informatat per te filluar me kete biznes.

Name *
Name

"2017 Viti i Fitoreve" Seminar- Prishtine 21 & 22 Janar 2017

2017 Viti i Fitoreve Seminar- Prishtine 21 & 22 Janar 2017

DITA 1- "2011 Viti me i mire per te perjetuar FALAS PER TE GJITHE PJESMARESIT

DITA 2- Mesime te Avancuara per Antaret e Iam Power dhe pjesmaresit tjere çmimi eshte 30 Euro. 

Vendet jane te limitura, prandaj rregjistroheni menjehere.

Le të e bëjmë Vitin 2017, vitine e fitoreve dhe sukseseve si asnjëherë më parë!

Klubi i suksesit Tuaj

Iam-Power.

 

Vendet jane Mbushur

Çfarë mendojnë njerëzit për Global Intergold

Kompania Global Intergold ka hedhur ne treg nje sit web te ri me emrin Global Intergold Reviws.

Siti Web ewshte krijuar ne menyre qe clientet tem und te shperndajne eksperiencat dhe opinionet e tyre per kompanine.

Cfar mund te jete me mire sesa opinionet e vet klieneteve qe punojne me kompanine cdo dite per te njohur bisnesin?

Miresevini ne globalintergold.reviews!

Ky website permban opinione si dhe fotografi dhe video sesi Global Intergod ka ndryshuar jeten e vet klienteve. Ky sit do qe te jete nje vitrine sesi aktiviteti I arit I ka lejuar atyre te arrijne suksesin per te jetuar nje jete te permbushur me familjet e tyre dhe te shijojne Lirine Financiare. Klienetet duan te shperndajne historite e tyre ne te gjithe boten.

Kerkimi I informacioneve te besueshme ne internet po behet gjithnje e me e veshtire. Ja perse kemi grumbulluar te gjitha opinionet e klienteve tane ne nje sit ku mund te gjeni gjithcka qe ju doni te dini.

Nder te tjera, nuk do te keni problem te kuptoni opinionet, jane qindra kliente qe flasin ne gjuhen tuaj!

Ne kete website do te gjeni informacione te vlefshme qe ju lejojne te njihni ne menyre te qarte Mundesine e Bisnesit dhe Fitimit te Arit. Dhe nese jeni kliente, ky sit eshte nje burim I motivimit ideal.

 

Vizito sitin, ose na kontaktoni ne viber +38975305999

Çfarë thonë profesionistët rreth biznesit me Flori

Çfarë thonë profesionistët rreth biznesit me Flori

 

-Sa herë që ndodh një avari e pergjithëshme financiare ose monetare,kthimi ne ari gjithmonë i kthen gjërat në vend,ngjall besimin dhe rikthen prosperitetin. Donal Hope,investitor dhe ekonomist amerikan.

Një këndvështrim profesional Z.Hope është vetëm njëri prej ekspertëve që kohën e fundit është duke folur për arin si nje rrjedhë e të ardhurave dhe si pasojë e stabilitetit financiar. Kushdo që hulumton më tej e kupton që ari është më shumë se metal i vlefshëm,a pajtoheni? Por ti mendon se smund ta perballosh të blesh ari,në fakt ne ta dëshmojmë të kundërtën Dyqani Global,intergold ,online: Ne e bëjmë që ari të jetë në dispozicion për secilin.

Dyqani online ofron shufra të arit të kualitetit shumë të lartë(999,9) për çmimin minimal prej 46 euro,ti gjithashtu ke mundësi të krijosh biznesin tënd. Ti mund të pyesësh si? Përgjigjja është e thjeshtë,duke ua rekomanduar produktin e kompanisë njerëve tjerë,klientët blejnë shufrta të arit prej 5-15% te kostove totale të tij dhe ndajnë informacionin për kompaninë.Për ti bërë të suksesshme rekomandimet ata shperblehen. Sa njerëz janë duke e ndjekë një biznes të tillë? Më shumë se 2 milion njerëz në tëre botën.

Mendimet e klientëve rreth biznesit: Për mua nuk është thjesht e ardhur ,është mundësi të jetoj jetën që dua,ti edukoj fëmijët,të udhëtoj botën dhe të njoh njerëz nga vende të ndryshme.Lyudimila,klient nga Belanus

 

Kur një person është duke e bërë atë që e don,rezultatet vijnë shpejt,kompania ka bërë gjithqka që ne të punojmë dhe të fitojmë. Fitues i Arit me vlerë 38,000 euro.Klient nga Rusia.

Është shumë e thjeshtë Regjistrou-blej arin-rekomando-shperblehu.

 

Me kontakto ne viber

38975305999 dhe te njoftoj per proceduarat.

Shihemi ne suksese

Mimoza thaqi

Postimet te Kevin Trudeau ne fb.


Flm Mimoza Muja per perkthimin

Me lejoni te ndaje 2 sekrete te cilat do te ju japin sukses ne çdo fushe te jetes suaj. Se pari, jetoni ne momentin prezent, jeni ne kohen e tashme, ne menyre te plote perjetoni dhe fokusohuni ne "tash". Nese ekzaminoni mendimet tuaja, ju do te gjeni se ju pothuajse gjithmone jeni duke menduar rreth se kaluares, apo rreth se ardhmes. Shumica e njerezve mendojne per te kaluaren ne ndonje forme te fajit, pendimit apo te ndjenjave negative.
Kur nuk jeni duke menduar rreth se kaluares, shumica e mendimeve te njerezve jane rreth se ardhmes: rreth asaj se çfare duan ata apo çfare nuk duan te ndodhe ( dhe shumica nga keto mendime per te ardhmen jane te bazuara ne frike). Shumica e njerezve ne te vertete asnjehere nuk jane duke menduar dhe fokusuar ne momentin te cilin jane duke e perjetuar. Nese ju mundeni te fokusoheni ne "tash", ne momentin te cilin jeni duke e jetuar dhe perjetuar, ju do te lironi paqen dhe gezimin tuaj te brendshem. 
Ju gjithashtu do te vibroni frekuenca te cilat do tu lejojne juve te krijoni jeten qe ju e "doni'. Sekteti i dyte eshte qe me te vertete te doni dhe te mbroni(ushqeni) veten tuaj. Kur ju te doni veten tuaj pa e gjykuar, ju mund te BEHENI dashuria qe ju JENI. Kur kjo te ndodhe, ju jeni te lumtur (hareshem).
Ju do te rrezatoni dashuri, do te terhiqni "deshirat" tuaja, dhe do te krijoni nje jete magjike te lavdishme te mbushur me paqe, kenaqesi dhe permbushje.
Ju do te jeni te gezuar pa marre pa marre parasysh se çfare jane kushtet, dhe keshtu te gjitha kushtet do te behen me te mira se kurre me pare gjithsesi. Juve ju duan thellesishte dhe pakushte, keshtu duajeni veten tuaj dhe perjetoni ate qe tashme eshte e juaja... madheshtine tuaj. Me shume dashuri...KT

Postime ne fb, nga Mimoza Thaqi

·       Lutja me mirenjohje eshte me e fuqishmja ne bote

·       Vetem duhet te fokusoni mendimin energjine ne gjerat qe doni dhe te jeni falenderus per gjerat qe keni

·       Une e di kapacitetin tuaj

·       Cdo gje eshte aty per ty dhe te pret ty

·       Hap mendjen zemren dhe shiko

·       Prandaj ji mirenjohes per pasurine e madhe qe ke

·       Pa ty asgje ska vlere sepse ti nuk je!

·       Gjithcka ne kete bote eshte krijuar per ty

·       Femija buzeqesh per ty

·       Natyra lulezon per ty

·       Uji buron per ty

·       Ajri është aty për ty

·       Fabrikat ne gjithe botën prodhojne per ty

·       Natyra ben ushqim per ty

·       Dielli ndricon per ty

·       Ylli ben drite per ty

·       Dash- Uri.... Uri per te dashur!

·       Jete e re

·       Agim i ri

·       Ti je flori, ar, pasuri, drite...ti dhe vetem ti

·       Asgje ska vlere pa ty

·       Dije per Veten

·       Vete-dije

·       Vetedisim

·       Duaj veten dhe zemren tende

·       Pa ty asgje ska asnje vlere

·       Ketu

·       Jetoni tani

·       Jetoni sot se neser nuk dime a jemi ose joketu ne kete realitet

·       Shihemi ne Suksese

·       Jemi falenderues

·       Jemi mirenjohes

·       Kemi shendet

·       Kemi familje

·       Kemi mendje!

·       Kemi sy!

·       Ne duhet te jemi mirenjohes per gjerat qe kemi!

·       Ne nuk mund te ndryshojme boten per te mire duke u frikesuar!

·       Ju nuk erdhet te perballeni me realitetin por ju erdhet qe te krijoni realitetin.

·       Nese do te tejkalosh gjithe boten tejkalo se pari veten!

·       Menyra me efikase per ta bere eshte ta besh!

·       Zoti eshte i Madh Dhe une i besoj shume!

·       Pas stuhise vjen qetesia!

·       Me qellim qe drita te shendris me shkelqim te madh, erresira duhet te jete prezente!

·       Mos mer vendim te perhershem per emocionin e perkohshem!

·       Tejkalo ate qe mendon se nuk mudesh!

·       Dituria eshte brenda nesh!

·       Zgjim!

·       Vetedisim!

·       Paradoksi me serioz eshte kur pranoj veten ashtu si jam, pastaj mund te ndryshoj!

·       Ti je me i forte se sa mendon se je!

·       E ardhmja juaj krijohet nga ajo qe beni sot e jo neser!

·       Mjaft kerkove lumturine ne te njejtin vend qe e humbe!

·       Nese jeta nuk behet me e mire nga rasti, behet me e mire nga ndryshimi!

·       Nuk e dija se jam e thyer deri sa doja te ndryshoja

·       Adaptohu dhe tejkalo!

·       Ndryshimi ne sjellje fillon me ndryshimin ne zemer

·       Ne qeshim me injorancen e para 5 viteve!

·       Dicka qe sot ju duket shume dhimbje pas 5 vitesh do te ju bej te qeshni!

·       Kriza e se sotmes eshte shakaja e se nesermes!

·       Mjerimi nuk ju ndryshon, ju demaskon!

·       Lloji me i keq i pikellimit eshte kur nuk je ne gjendje ta shpjegosh pse!

·       Asgje nuk ndryshon nese asgje nuk ndryshon!

·       Jeta fillon ne fundin e zones se rehatllekut!

·       Mos shtyni veten nga problemet por udhehiqni ate drejt enderrave.

·       Mrekullite po ndodhin ne cdo aspekt te jetes

·       Nese nuk arrin te kontrollosh mendjen dhe gjuhen te tjeret do te kontrollojne ty. Lider Ne InterGold, Niveli i 6. Itali

·       Suksesi ne jete eshte te behesh cfare do te behesh. W.Wattless

·       Nxitimi dhe frika automatikisht e nderpret lidhjen me mendjen universale.

·       Me e mira qe mund te besh per boten eshte qe te besh me te miren per veten! 

·        

Mimoza Thaqi

Ju dua shume

Mimoza Thaqi